Skocz do zawartości

Windows 10 po wymianie płyty


Recommended Posts

Ja zmieniłem płytę z z170 na starą h55 pod windowsem 8.1, oprócz jednego okienka z błędem przy uruchomieniu, to wszystko śmiga bez problemu.

Dodam jeszcze że żadnych sterowników nie usuwałem.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Jak komp wystartuje to Win10 sam sobie znajdzie nowe urządzenia i soft - nie musisz robić resetu. Ostatnio przełożyłem dysk do innego kompa, doinstalował sobie sterowniki, jedynie straciłem aktywację.

Edytowane przez luckyboy
Link to post
Share on other sites

Wersja OEM z aktywacja to wiadomo mogą być problemy , mi chodzi o to czy reset do ustawień fabrycznych usunie sterowniki starych komponentów i zainstaluje do tych nowych.

Bzdury gadasz. Windows OEM 10 da się bez problemu aktywować na nowej płycie. Tylko trzeba mieć konto M$ - wtedy licencja połączy się z  twoim kontem. Usuwasz licencję ze starego kompa,  po zainstalowaniu systemu na nowej płycie podpinasz swoje konto M$ i wykorzystujesz licencję jaką tam masz. Już przeniosłem w ten sposób dwie licencje Windows 7 Pro a stare płyty sprzedałem na allegro. Ważne żeby zainstalować system na nowej płycie i dopiero sprzedać starą. Jak usuniesz licencję ze starej i zainstalujesz znowu na starej płycie Windows 10 (nawet bez logowania się na swoje konto M$) to system się sam aktywuje.  Nie trzeba wcale dzwonić do M$ i kłamać, że płyta padła.

 

Tu jest procedura: http://www.thewindowsclub.com/deactivate-uninstall-windows-product-key

 

Jeśli miałeś starego PC z naklejką to powinno się udać.  Wg mnie nie da się tego zrobić na Windowsie dostarczonym przez producentów takich jak Dell, HP.

 

Jakby ktoś nie wiedział, to ciągle jeszcze można upgradeować Windows 7 do 10. Tyle, że trzeba na czysto zainstalować i wklepać seriala z 7. Nie da się natomiast podnieść wersji z obecnego systemu 7 do 10 z zachowaniem swoich programów i ustawień.

 

Co do przenoszenia systemu, to Windows 10 ruszy na płycie z H81 i z B360. A nawet przekładany dysk raz mi poszedł na Intel C600 - chipset montowany między innymi w  Power Edge

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
Tylko trzeba mieć konto M$ - wtedy licencja połączy się z  twoim kontem. Usuwasz licencję ze starego kompa,  po zainstalowaniu systemu na nowej płycie podpinasz swoje konto M$ i wykorzystujesz licencję jaką tam masz

 

Jak się upewnić , że moje konto Microsoft jest połączone z licencją na moim komputerze? 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...