Skocz do zawartości

Windows 7 Zacinanie okien i ikonek przy przesuwaniu


Recommended Posts

Witam, wczoraj robiłem drugi raz format komputera, ponieważ miałem strasznie zawalony.

Sformatowałem komputer, zainstalowałem wszystkie sterowniki z płytki do płyty głównej i karty graficznej.
Mój problem polegan na tym, że gdy przesuwam np jakaś ikonką na pulpicie, nie przesuwa ona się płynnie lecz lekko przycina czy jakby to nazwać, przy przesuwaniu okien lekko się rozmazują.
Przed zainstalowaniem jakichkolwiek sterownikow do karty graficznej i płyty głównej, problemu nie było, wszystko latało płynnie.
Proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Witam, wczoraj robiłem drugi raz format komputera, ponieważ miałem strasznie zawalony.

Sformatowałem komputer, zainstalowałem wszystkie sterowniki z płytki do płyty głównej i karty graficznej.

Mój problem polegan na tym, że gdy przesuwam np jakaś ikonką na pulpicie, nie przesuwa ona się płynnie lecz lekko przycina czy jakby to nazwać, przy przesuwaniu okien lekko się rozmazują.

Przed zainstalowaniem jakichkolwiek sterownikow do karty graficznej i płyty głównej, problemu nie było, wszystko latało płynnie.

Proszę o pomoc!

Nie podałeś nawet najbardziej podstawowych informacji, dotyczących sprzętu, systemu i instalowanych sterowników. W takiej sytuacji trudno skutecznie pomóc. W dodatku skoro sam się nie postarałeś to dlaczego my mamy się teraz fatygować. No ale spróbuję coś po omacku.

1. Nie instalujemy sterowników z płytki dostarczonej ze sprzętem tylko ZAWSZE ściągamy ich najnowszą wersję ze strony internetowej producenta danego komponentu.

2. Przycinanie zaraz po instalacji systemu może także być spowodowane pobieraniem i instalowaniem w tle aktualizacji systemu. I tu pytanie: czy zainstalowałeś najnowszą wersję systemu (np Windows 10 ver. 1803) lub czy pozwoliłeś systemowi na pobranie wszystkich aktualizacji (czasami jest dosłownie kilkaset poprawek) i to przycinanie dalej występowało po wszystkim?

3. Rozmazywanie obrazu na ekranie monitora może wskazywać na źle dobraną rozdzielczość. Czy system ma ustawioną natywną -maksymalną rozdzielczość matrycy monitora? Jeśli będzie mniejsza lub większa to obraz będzie rozmazany.

4. Może zainstalowałeś niewłaściwe sterowniki karty graficznej. Najszybciej dla Nvidii zajdziesz na stronie Nvidii a dla ATI/AMD na stronie AMD. Sterownik trzeba dobrać do rodzaju układu graficznego i oczywiście dla właściwej wersji systemu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przepraszam bardzo, totalnie o tym nie pomyślałem.

Podczas drugiego formatu instalowałem ze strony AMD, sterowniki do r9 270, system to windows 7, tak jak w temacie, a głowię się nad tym już drugi dzień. a sterownikik instalowałem dla win 7 64 bit dla r9 270 wiec jak najbardziej odpowiednie. Dodatkowo zainstalowalem juz wszystkie update'y wymagane z windows update, także wszystko powinno być okej, lecz niestety nie jest:/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...