Skocz do zawartości

i7 7700k, nagły wzrost temperatury po starcie systemu


Recommended Posts

Witam.

Od neidawna mam problem. Otóż po starcie systemu cpu nagrzewało się w kilka sekund do 100% (wentylatory uruchamiały się na max obroty same). Dostawałem powiedomienia o temperaturze procesora lecz jego obciążenie było znikome. Po restarcie systemu wszystko działało normalnie czyli procesor wracał do około 30C w idle i około 65C pod obciążeniem.

Teraz restart nie pomaga.

Mój setup

• MOTHERBOARD: Asus MAXIMUS VIII HERO
• PROCESSOR: Intel Core i7 7700k
• GRAPHICS CARD: Nvidia MSI 1070 GAMING X
• COOLING: NZXT Kraken x52
• RAM: Corsair Vengeance LED WHITE DDR4, 2x8GB, 3200MHz
• SSD: AMD Radeon R7 SSD 128gb
• HDD: WD Blue 1TB + WD Black 1TB
• PSU: MODECOM Volcano 750W  + bronze
• CASE:Corsair 460X + 4x Silent Wings 2

screen z hw monitor https://imgur.com/a/OAeqDPV z temperaturami

Na żadnym komponencie nie było robione OC

Edytowane przez swiezak018
Link to post
Share on other sites

Człowieku, nie pisz mi o bzdurach, bo że 7700k łapie nagłe skoki temperatury (bez obciążenia nawet) tj rzecz wiadoma a nie mój wymysł. To że u kogoś tego nie ma nie oznacza, że problem nie istnieje - szczególnie że OP notował takie zachowania już wcześniej.

 

A, że u autora wiązało się to tylko z problemem na chłodzeniu - to tylko się cieszyć

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Spójrz na załączonego screen`a przez autora jeszcze raz i skonfrontuj to z Twoją wypowiedzią.

Wiele z teorii o przegrzewajacym się kaby wzięło się z problemów wieku dziecięcego (tak jak i coffee zresztą) i zawyżaniem napięcia przez płyty. Ot wielka tajemnica wielu przypadków przegrzewajacych sie procków przez gluta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...