Skocz do zawartości

Planowanie zestawu w Phanteks Enthoo Primo


Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu pisałem o planach zakupu BQ DB Pro 900, ale czytając wiele postów i opinii zacząłem wątpić. Szukając innego rozwiązania zakochałem się w Phanteksie Enthoo Primo i pojawiło się jeszcze więcej pytań. Do planowanego zakupu jeszcze 3-4 miesiące, ale wolę wcześniej się zorientować w sytuacji.

1. Planuję złożyć w tej obudowie zestaw:

Asrock z370 extreme4 + I5 8600k + BQ Dark Rock Pro 4 + Zotac GTX 970 AMP! Extreme core + Seasonic Prime Ultra + 2 HDD + SSD 2.5 na Sata + SSD NVME M2 (to chyba wszystko co ma wpływ na wentylację i temp)

Jaką moc zasilacza wybrać zakładając, że w przyszłości może tam być coś z serii GTX 1280 (zależnie w jakie nazewnictwo pójdzie GF) z nowszą i7? Ze względu na rozważanie chłodzenia wodnego na przestrzeni 4-5 lat myślałem o Goldzie 750W.

2. Myślałem o zamontowaniu dużej ilości wentyli, 8 ph-f140sp (uzupełnienie budy fabrycznymi): 2 Front, 2 Bot, 3 Top, 1 Rear + 120 Pure wings 2 Nawiewające dyski. Kwestia tego, czy to dobry pomysł ze względu na uzyskanie przepływu dodatniego/neutralnego? (pomysł jest taki, bo wentyle ciągną 0.15A, a slot w MoBo udźwignie do 5A, więc wszystkie 9 wentyli mogę podpiąć pod hub i do jednego slotu mobo)

3. Słyszałem o problemach z hubem, jakie i jak je ewentualnie rozwiązać?

4. Zamierzam zamontować okablowanie Bitfenixa black/white dla SSC, czy ktoś miał z nimi jakieś problemy?

5. Bardzo męczy mnie panel z plexi, jak sensownie (bezpiecznie) zamontować w tej budzie szkło hartowane? Może ktoś coś słyszał o planach producenta co do nowej rewizji obudowy? Ew. Komuś z Użytkowników udało się uzyskać fajny efekt przy wymianie paska led na RGB w panelu ze slotami USB? Jaki pasek tam dobrać?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam, Marcin.

PS. Oczywiście jeśli ktoś ma pomysł na równie dobrą budę (równie elegancką i ergonomiczną) w podobnej cenie to jestem otwarty na propozycję. Muszę zakupić Budę + wentyle + zasilacz + okablowanie + BQ DRP4 + SSD, a budżet to 3.2k.

Edytowane przez mirage
Link to post
Share on other sites

Wiec tak, jeśli chcesz mieć bardzo dobry zasilacz + obudowę ze szkłem + ssd na nvme + chłodzenie to za 2 tysiące masz :

 

Ceny wg morele

 

PHANTEKS Luxe Tempered Glass Edition 675

 

Seasonic Prime Platinum 650W

 

Plextor 256 GB M8PE 429

 

Noctua NH D15 379

Link to post
Share on other sites

Luxe niestety jest obudową lepszą tylko pod względem szklanego okna.

Zupełnie odpada ze względu na: piwnicę (a nie dwukomorowy układ jak w Primo - lepszy airflow), mniej miejsca na chłodnice (LC) na przyszłość, panel przedni wyszarpywany przy czym trzeba uważać na ledy, mniej miejsca na wentyle i dolne filtry wyciągane do przodu i do tyłu (dopuszczalne wyciąganie całego panelu od przodu albo na bok).

Z tego co się orientuje Prime ma 10 lat gwarancji, a nie 12 jak prime ultra.

SSD mam już wybrany i jest to IRDM Ultimate - 5 lat gwarancji bez limitu, radiator (całkiem ładny - kwestia gustu), Polski producent (tak wiem, produkowane za granicą, ale ja wolę zostawić hajs w Polsce jeśli mogę), parametry niewiele gorsze, a różnicy nie odczuję.

Noctua? wydając tyle pieniędzy i budując estetyczny zestaw mam kupić tego maszkarona?

Link to post
Share on other sites

A co z porządnymi chłodnicami i resztą argumentów których użyłem?

Edited. Znajdzie się ktoś potrafiący mi pomóc? Przynajmniej w części moich pytań?

Edytowane przez mirage
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...