Skocz do zawartości

Problem z pokryciem zasięgu całego mieszkania i działki


Recommended Posts

Cześć

Chciałbym zakupić niezbędne urządzenia by móc korzystać z wifi na terenie całego domu jak i działki. Stworzyłem prosty schemat. Dwa domy obok jest router i z niego kablem po słupach doprowadzony jest internet do niebieskiego pokoju. Tam obecnie znajduje się stary tp link, który pracuje w standardzie g. W białym jak i zielonym pomieszczeniu jest dobry zasięg, ale w żółtym czy to laptop czy telefon działa na granicy połączenia. By poprawić tą sytuację kupiłem TP-LINK ARCHER C2 ac900 i postawiłem w miejscu pomarańczowego krzyżyka. Niestety na ogrodzie (fioletowy krzyżyk) zasięg był albo bardzo słaby albo w ogóle. W niebieskim, żółtym i zielonym pomieszczeniu mam poprowadzoną skrętkę i w każdym z nich może się znajdować ap. Jak rozwiązać ten problem? Dodam tylko, że za niedługo będę mieć dostęp do 2 odrębnych źródeł internetu i jakby od razu wykorzystać ten fakt, tak by to działało optymalnie to było by super. Nie podaję budżetu, gdyż nie wiem jakie urządzenia mi są potrzebne. Z internetu korzysta tv podłączony po kablu 2 laptopy i 2 telefony. Jeśli jakąś nazwę przekręciłem to przepraszam ale kompletnie się na tym nie znam. 

 

Ps: Obecny internet to 30/30 Mbit/s a ten który będzie nie wiem jeszcze. 

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

https://imgur.com/BzEofF3

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

Na zewnątrz możesz sobie kupić jakieś UBNT z demontażu za grosze i podłączyć je po lanie do routera. Nawiasem mówiąc kable napowietrzne bez zebezpieczeń to najprostsza droga do uszkodzenia takiego domowego routera.

Link to post
Share on other sites

Da to wymierne korzyści jeśli urządzenia obsługują taka częstotliwość?

 

E: poczytałem i 2.4 powinno wystarczyć. Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dopiero dzisiaj podłączyłem i skonfigurowalem. Niestety, ale jestem niezadowolony. Nie wiem czy coś źle zrobilem, ale zasięg jest bardzo słaby. Na razie prowizorycznie przypielem M2 do termometru w oknie. Nie zdarzylem dojść do ogrodzenia działki a już nie było połączenia. Zasięg był mniej więcej do 2/3 drogi od domu do ogrodzenia. M2 cały czas był w "zasięgu wzroku" dla telefonu. Rozumiem jakby to były duże odległości, ale w linii prostej to nawet 30m nie będzie, a na drodze nie ma żadnych przeszkód. Gdy M2 jest na termometrze to w ogóle nie ma zesiegu w domu. Gozej niż ten stary to link. Jakieś pomysły co z tym dalej zrobić? Niestety 14 dni od zakupu już minęły i nie mogę zwrócić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...