Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Od dłuższego czasu chcę kupić kierownicę do gier PC do kupna zachęca mnie gra Shift 2 Unleashed :P Rozgrywka w tą grę klawiaturą mija się z celem.

I kieruję do was profesjonalistów ;) pytanie jaka kierownicę do 120 zł byście mi zaproponowali??

Zależało by mi na tym aby miała Tzw "wibrator" :) Force Vibration

oczywiście z pedałami: gaz i hamulec za bardzo nie widzi mi się osobno skrzynia biegów i ręczny mam za mało miejsca. Mile widziane manetki przy kierownicy

czekam na propozycję pozdrawiam

P.S Jak na razie ta kierownica przypadła mi do gustu

co o niej sądzicie??

http://allegro.pl/netx-kierownica-wibru ... 33746.html

Link to post
Share on other sites

Koniecznie musi być nowa? Z używanych dostaniesz Logitecha Wingman Formula Force GP z force feedbackiem, a nie z jakimiś badziewnymi wibracjami. Jak trochę dołożysz, to do 200 zł na bank dorwiesz Logitecha MOMO Racing. I nie kupuj żadnych nołnejmów, bo Ci się to rozpadnie zanim trzy kółka zrobisz na torze.

Link to post
Share on other sites

Dobrze ci radzę - albo zbieraj jeszcze fundusze, albo kup pada np. MS X360

Z taką kierownicą więcej problemów niż frajdy. Brak możliwości jakiegoś skalibrowania tego, zwykłe wibracje nie są fajne w kierownicy - tylko Force Feedback

 

Jeśli jednak wciąż chcesz kierownicę co najtaniej da się załatwić to bym szukał używek Saiteka R440, R660. Najwyższych lotów też nie jest, ale milion razy lepsze niż to co podałeś

Link to post
Share on other sites

Miałem jedną tanią kierownicę, i teraz Logitech G25 i powiem Ci tak,

ta tania nie dawała żadnej frajdy, mogłeś tylko pokręcić kółkiem, brak 720* obrotu, pedału sprzęgła i skrzyni biegów w układzie H dyskwalifikuje dla mnie każdą kierownicę. FF jest wtedy tylko miłym dodatkiem, ale warto dozbierać na coś co ma chociażby sprzęgło.

 

Druga rzecz, Shift 2 nie jest symulatorem i zarówno na kierownicy jak i padzie grało mi się tak samo beznadziejnie jak na klawiszach.

Do tego łapie zakręcanie z opóźnieniem jakimś, i kierowca rozgląda się jakby chciał na furę wyrwać gimnazjalistkę, jak dla mnie zero realizmu, obiecali niby ale chyba wykorzystali fizykę do HDRu ;)

Link to post
Share on other sites

Druga rzecz, Shift 2 nie jest symulatorem i zarówno na kierownicy jak i padzie grało mi się tak samo beznadziejnie jak na klawiszach.

Do tego łapie zakręcanie z opóźnieniem jakimś, i kierowca rozgląda się jakby chciał na furę wyrwać gimnazjalistkę, jak dla mnie zero realizmu, obiecali niby ale chyba wykorzystali fizykę do HDRu ;)

Grasz na PC więc spokojnie :P

Mody... No blur, sharp mod i czekamy na overhaul i resztę modów z Shifta 1.

 

 

Jest jedna zasada kupowania kierownic - nic nowego poniżej 200zł.

 

I wiesz co... Możesz kupić tą kierownicę no-name, ale zapewniam że nie będzie ci się przyjemnie na tym jeździło. Strasznie niedokładne do połowy obrotu masz już prawie max a pedały działają praktycznie na zasadzie 0%, 20%, 50%, 100% = brak możliwości płynnego sterowania gazem czyli tracisz na każdym zakręcie, jedynie 270 stopni stopni obrotu(w sumie w tej cenie więcej nie dostaniesz :)) czyli wychodzi po 135 stopni na stronę.

 

 

Licytuj:

http://allegro.pl/kierownica-logitech-formula-force-ex-bcm-i1536561860.html

http://allegro.pl/kierownica-logitech-formula-force-ex-i1525843083.html

 

http://simracing.pl/forum/f197/logitech-formula-force-ex-9383/

Link to post
Share on other sites

Te wszystkie Apollo itd do ~150zł nówki to wywalenie kasy w błoto. Logitech EX to minimum. Szukaj takiej z gwarancją ~rok.

 

Ja czekam aż Logi odeśle moją DFGT z naprawy. Niby Logitech, ale gwarancja może się przydać, oni też mają księgowych. ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym nazbierał na twoim miejscu 500 złotych bo warto by było.

Wywalisz raz pieniądze i masz na 4 a może nawet 6 lat. Kup używkę g25 albo tą od logitecha. Sam ją mam :D

Jest super ma kąt 900 stopni czyli jak w prawdziwym aucie. Jedynie czego brak to sprzęgło i mogła by być jakaś fajna przekładnia biegów. Ale uwierz że łopatki wystarczą do takich gier. Sprzęgła potrzebujesz do np. GT5. A ja jestem fanem f1 i jeżdze na symulatorze od 7 lat więc mi to wystarcza jak chcesz coś więcej to poszukaj jakieś używki na allegro. Będziesz i z tej kierownicy i z tej zadowolony.

tu masz link do tej kierownicy którą posiadam :

http://www.proline.pl/?p=LOG+941-000021

A i powiem ci coś. Nie warto kupywać tych logitechów forcefedback ex itp. Bo nie są warte swojej ceny. Mój kolega ma i jest to dobre ale z czasem są problemy.

Ja na twoim miejscu bym poczekał z 3 miechy czy pół roku żeby kase nazbierać i masz kierownice nie na rok czy dwa tylko na dużo dłużej

Link to post
Share on other sites

G25 ma jeszcze tą zaletę że nie ma zbędnych guzików na samej kierownicy, dwie łopatki i dwa małe guziki. Do tego skrzynie możesz przełączać z H na sekwencjał.

Sprzęgło można w zasadzie pominąć, mało gier z niego korzysta, ale 900* w kierownicy to podstawa, jak masz mniej to pad daje podobne pole manewru a za 300zł kupisz już lepszy.

Link to post
Share on other sites

BTW Co się stało z cenami kierownic?

 

Jeszcze z pół roku temu DFGT za 300-350zł nówka a za 250zł używkę można było znaleźć, a teraz chciałem zakupić z okazji premiery Shift2, no i tyle na kierownicę to ja nie wydam ^^

A jakoś nie pasuje mi Ex, więc chyba zdecyduje się na DFP chociaż grania po nocy nie będzie z jej głośnością :)

Link to post
Share on other sites

G27 ma za dużo guzików za które bez sensu płacimy :D

Za to jest w 100% wygodna, w niektórych grach loozem sobie grasz z sprzęgłem i skrzynią biegów ;)! ale tak na serio moim zdaniem gry nie dorosły do tej kierownicy ( takie jest moje zdanie ). Na tą kierownice jest z 2-3 gry które można polecić ( na ps'a 3 to w ogóle jakiś nie wiadomo co jest :] lepiej na pc 100%-owo )
Link to post
Share on other sites

Mi moja G25 bardziej pasuje ze względu iż w aucie też mam 35cm bez klaksonu :]

 

Polecić grę to można jedną z PC, LFS, reszta ma wątpliwą fizykę albo typowy WRC a z nim nie miałem do czynienia w realu więc nie wiem.

 

Na PS3 jest GT5 które to jest świetne wręcz ;)

Link to post
Share on other sites

G27 ma za dużo guzików za które bez sensu płacimy :]

Fakt troszkę ta kiera jest droga ale nie ma żadnej konkurencji w innym przypadku cena napewno była niższa.

 

Co do guzików to w niektórych grach się przydają np dla zapalonych graczy gier typu: Race07, rFactor itp.

 

Ja w styczniu kupiłem DFGT za 450zł i nie żałuję zakupu ;D ( gram narazie w LFS i czasem w RBR ) jedyne czego mi brakuje to h-shiftera ( chociaż jestem w trakcie prac nad nim ;D

mam sprzęgło + h. ręczny z Manty Compressor Supreme 2 ) i staram się to "upodobnić" do g25/27 ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...