Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Tania drukarka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aksum

Aksum
  • Dyskutant

• 172 postów

Napisano 23 maj 2018 - 10:15

Witam. Mama potrzebuje prostej drukarki do drukowania faktur w małej firmie. Ja ide teraz na studia więc też coś do drukowania by mi sie przydało. To ma być coś możliwie taniego i prostego. Nie znam się na tym kompletnie i nie wiem czy brać tuszową czy laserową. Nie mam też pojęcia ile taka drukarka może kosztować, nie potrzebuję nie wiadomo czego, ale też nie może to być kompletny szajs, który rozwali się po roku. Proszę o porady.

• 0

#2 Rudy_z_DrTusz

Rudy_z_DrTusz
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 23 maj 2018 - 14:06

Cześć!
Zanim polecę sprzęt, napisz jeszcze czy potrzebujecie druku kolorowego i czy ma być to sama drukarka, czy jednak urządzenie wielofunkcyjne. Piszesz o studiach, to sugeruję urządzenie wielofunkcyjne. Kopiowanie i skanowanie na pewno się przyda. :)

Rozumiem, że budżet "jak najtaniej" ? :) 

Pozdrawiam, Rudy z DrTusz.pl 

Witam. Mama potrzebuje prostej drukarki do drukowania faktur w małej firmie. Ja ide teraz na studia więc też coś do drukowania by mi sie przydało. To ma być coś możliwie taniego i prostego. Nie znam się na tym kompletnie i nie wiem czy brać tuszową czy laserową. Nie mam też pojęcia ile taka drukarka może kosztować, nie potrzebuję nie wiadomo czego, ale też nie może to być kompletny szajs, który rozwali się po roku. Proszę o porady.

• 1

#3 White_Ghost

White_Ghost
  • Gaduła

• 350 postów

Napisano 23 maj 2018 - 17:04

Atramentowa urządzenie będzie tańsze w zakupie. Proponowałbym tutaj kolorowe urządzenie wielofunkcyjne coś w stylu BROTHER DCP-J100. Urządzenie 3w1 a sama eksploatacja nie jest droga, możliwość stosowania atramentów zamiennych np. dobrej jakości activjetów ze sferisu gdzie różnica nie będzie odczuwalna.

• 1

#4 Rudy_z_DrTusz

Rudy_z_DrTusz
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 23 maj 2018 - 21:24

Jest trochę prawdy w tym co piszesz, jednak nie wziąłeś pod uwagę, że z urządzeń atramentowych powinno korzystać się często. Przyjęte jest, że powinno drukować 1-2 kartki tygodniowo, w innym wypadku głowica drukarki może zasychać, a jak zaschnie głowica, to drukarka idzie na śmietnik.
Zatem dla tych, którzy drukują 5-20 stron tygodniowo najlepszym rozwiązaniem będzie drukarka atramentowa, jednak dla tych, którzy drukują więcej niż 20 stron tygodniowo, lub dla tych, którzy drukują raz na ok, to zdecydowanie polecam sprzęt laserowy.

Pozdrawiam, Rudy z DrTusz.pl

Atramentowa urządzenie będzie tańsze w zakupie. Proponowałbym tutaj kolorowe urządzenie wielofunkcyjne coś w stylu BROTHER DCP-J100. Urządzenie 3w1 a sama eksploatacja nie jest droga, możliwość stosowania atramentów zamiennych np. dobrej jakości activjetów ze sferisu gdzie różnica nie będzie odczuwalna.

• 1

#5 White_Ghost

White_Ghost
  • Gaduła

• 350 postów

Napisano 24 maj 2018 - 18:18

Po informacja od autora założyłem że jednak będzie drukował częściej ( firma + studia). Najlepiej byłoby gdyby sam określił liczbę drukowanych stron na miesiąc. Ostatecznie zostaje regularne czyszczenie głowicy z poziomu drukarki, wiadomo że drukarka atramentowa nie używana przez miesiąc prawdopodobnie zaschnie. 

• 1

#6 Aksum

Aksum
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 172 postów

Napisano 24 maj 2018 - 22:07

No bedzie coś drukowane raczej sporadycznie, ale myśle że raz w miesiącu coś na pewno będzie, a pewnie to i częściej. Jaki model w takim razie wybrać? Znalazłem takie coś: https://www.emag.pl/...source=Ceneo.pl

• 0

#7 Allebiuro.pl

Allebiuro.pl
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 25 maj 2018 - 10:27

Jeżeli sporadycznie i nie potrzebujesz wydruków kolorowych to polecał bym jednak drukarkę laserową. Może coś z hp lub brothera.

Hewlett Packard będzie tańszy w eksploatacji np tonery hp zamienniki p1102 kosztują nie całe 30 zł.

Brother niestety ma oddzielny bęben co wiąże się z wymianą co jakiś czas, ale może DCP-1512E tonery brother zamienniki także dostępne w naszym sklepie.

Pozdrawiam

#Allebiuro

• 0

#8 qvazi

qvazi
  • Amator

• 32 postów

Napisano 25 maj 2018 - 11:24

Tania drukarka to również tania eksploatacja. Warto więc brać to pod uwagę przy jej zakupie. Nie wiem czy są jeszcze sprzedaży, być może są. Posiadam HP LJ Pro P1102w. Kupuje toner za kilka dyszek który wystarcza spokojnie na 3k stron. Generalnie wychodzi mnie to bardzo tanio.

• 0

#9 Aksum

Aksum
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 172 postów

Napisano 25 maj 2018 - 20:40

Ta HP jest droga i potrzebuje raczej urządzenia wielofunkcyjnego a nie samej drukarki. Ktoś ma jakieś inne propozycje?

Użytkownik Aksum edytował ten post 25 maj 2018 - 20:41

• 0

#10 Rudy_z_DrTusz

Rudy_z_DrTusz
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 26 maj 2018 - 16:59

Hmm, w takim wypadku szczerze polecam model Brother HL-1222WE

Jest to drukarka laserowa z WiFi, kompaktowy rozmiar, wygodna obsługa, prędkość druku do 20 str./min., obsługuje toner o symbolu TN1090, który jest wydajny na 1500 stron. Mój zamiennik do tego modelu kosztuje 68,99 zł, czyli koszt wydrukowania jednej strony to 4.60 gr. 
Dodatkowo model obsługuje aplikację Brother iPrint&Scan, która umożliwia bezpośrednie skanowanie do i drukowanie z urządzeń mobilnych, takich jak iPhone, iPad oraz tabletów i smartfonów korzystających z systemów Android czy Windows Phone.) 

Starsze modele drukarek Brother potrzebują również wymiany bębna. W przypadku Brother HL-1222WE wymiana bębna musi nastąpić po wydrukowaniu 10000 stron. Koszt mojego zamiennika to 94,99 zł.

Zatem wychodzi, że bęben należy wymienić co siódmy toner. Licząc, że w planach masz rzadkie wydruki, to bęben wymienisz raz na kilka lat. :) 

Pozdrawiam, Rudy z DrTusza

Użytkownik Rudy_z_DrTusz edytował ten post 26 maj 2018 - 17:01

• 0

#11 qvazi

qvazi
  • Amator

• 32 postów

Napisano 28 maj 2018 - 07:29

HP ma całą serię biurowych drukarek monochromatycznych, które sprawują się naprawdę dobrze. Pracowałem w firmie w której użytkowali HP 1018: sprzęt nie do zajechania. Drukowało się z niej maile, załączniki. Codziennie po około 100 wydruków, może więcej. I tak przez kilka lat. Jedynie tonery się wymieniało.

Aktualnie nie jest ona w sprzedaży, jej następcą jest chyba HP LaserJetPro M12W, podobna cena, podobna funkcjonalność.

Co do kosztów eksploatacji, to w przypadku zamienników koszt 1 strony wynosi około 8 gr. Zamiennik: https://drox.pl/prod...-HP-CF279A.html

• 0

#12 mortimer89

mortimer89
  • Bywalec

• 135 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 09:13

Bardzo dobry wybór, jednak modelowi brakuje istotnej funkcji -WiFi, które pozwoli na wygodne użytkowanie urządzenia przez kilkoro domowników. Tutaj lepszym pomysłem może być, co prawda trochę droższy, Brother DCP-J105, posiadający wszystkie wymienione zalety. Nie mogę się zgodzić, że istnieje konieczność drukowania co najmniej raz na 2 tygodnie - korzystam z urządzenia Brother DCP-J125 i zdarza mi się drukować raz na 3-4 tygodnie, nie doświadczyłem żadnych problemów.

• 0

#13 annret

annret
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 06:57

Z całego serca polecam drukarkę BROTHER DCP-J105, jest to urządzenie wielofunkcyjne i bardzo mało pobiera tuszu. Tzn dawniej korzystałam z drukarki hp k209 i tusz kupowałam średnio raz w miesiącu, drukowałam ok 200-300 stron na tuszach do hp (oryginałach). Natomiast przy drukarce Brother drukuje tyle samo ilościowo ale tusz wymieniłam raz na 10 miesięcy i może wydrukować ok 2000 tys stron. Poza tym drukarka jest połączona z komputerem wifi lub bluetooth i nie trzeba biegać z kablami.  

• 0

#14 White_Ghost

White_Ghost
  • Gaduła

• 350 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 16:38

To prawda - atrementówki Brothera w tym momencie to chyba najlepszy wybór pod względem kosztów samego urządzenia ale i kosztów ekspoatacji , która prezentuje się bardzo dobrze. Koszt dobrej jakości zamienników np Actvjeta nie jest wysoki a jest jakość jest porównywalna jak w oryginałach. Poza tym kolejny duży plus to wydłużenie gwarancji po rejestracji na stronie producenta. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych