Skocz do zawartości

spadki fps w grze - radeon 7870


Recommended Posts

Kupiłem kartę radeon 7870 i jak gram w cs`a na DM to mam około 90fps, w pewnym momencie spadnie mi do 10, po spojrzeniu w ziemie przez parę sekund fpsy wracają na miejsce, co mam zrobić w tej sytuacji? sterowniki najnowsze

Czy wymiana pasty pomoże? 

 

edit: zapomniałem dodać, że przy włączaniu komputera albo mi monitor nie chce się włączyć- wyłączam wtyczkę hdmi z komputera i wkładam - pojawia się obraz. Albo zmienia mi się rozdzielczość, albo widać paski poziome - naprawiam analogicznie jak wyżej.. Kabel mam pod wtyk D-sub, posiadam przejściówkę HDMI-DSUB, ale to raczej nie przez to. 

Edytowane przez benchmark123321
Link to post
Share on other sites

CS mocno siedzi na CPU.

Jaki masz model i czy sprawdzałeś, jakie jest jego zużycie podczas gry? Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić użyj MSi AfterBurner.

 

 

 

Czy wymiana pasty pomoże? 

Co ma wymiana pasty do nagłych spadków fps? Jakby fps spadały po pewnym czasie to wtedy można by zobaczyć, czy to wina temperatury przez które gpu słabiej pracuje, ale tutaj jest mowa o nagłych spadkach.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Nagłe spadki to pojęcie względne wiec temperatura też może być przyczyną, niemniej nie ma co pasty zmieniać do czasu aż się tej temperatury w AB nie sprawdzi. 

 

Na początek tak jak kolega wyżej wspomniał. Zainstalować MSI Afterburner, włączyć monitoring i sprawdzić użycie procka i karty w czasie gry. Po ewentualnej ścince wejść w panel monitoringu i dodatkowo sprawdzić temperatury.

Link to post
Share on other sites

Byłbym nawet dozgonny stwierdzić, że ta płyta może być problemem. W szczególności jeśli chodzi o problemy z uruchomieniem komputera. Bo miałem podobny problem z Asrock N68C-S UCC ta sama seria, a ty masz jeszcze mocny jak na możliwości tej płyty procesor.

 

Jesteś pewien, że to wina karty? Może to procesor zrzuca zegary.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
Wrzucam jeszcze raz, niestety nie mogę edytować tamtego posta. 
 
Stronę główną z tymi temperaturami wrzucę jak mi zetnie grę później.
 
edit: https://zapodaj.net/bbc6b914b62f0.png.html
screen po spadku fpsów z 130 do 10 około
Edytowane przez benchmark123321
Link to post
Share on other sites

A pokaż temperaturę procesora, bo cały czas pokazujesz tylko grafikę. Daj screen HWinfo "sensors-only".

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

nie musi nawet hw info, to jest w Afterburnerze...

 

A co do błędów obrazu... Błagam cię, podłącz najpierw HDMI w port HDMI albo DSub w przejściówkę z DVI na DSub (dawali takie w zestawie)

bo to może być wina przetwornika Cyfrowo - Analogowego w przejściówce. W ogóle to nie wiedziałem że takie wymysły ktoś robił...

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...