Skocz do zawartości

Karta graficzna do 1500 zł


Recommended Posts

Witam,
Jakie GPU będzie najlepsze do tego zestawu? Mój budżet: 1500 zł.
 

i3 8100

Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz, CL14
MSI H310M PRO-VDH
SeaSonic Focus Plus Gold 550W

 

Zastanawiałem się nad Windforce, G1 Gaming lub Aorusem. Palit raczej odpada, w teście od Liptona dość słabo wypadł.

 

Prosiłbym o uargumentowanie swojej wypowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

@up tak jak pisze Wojciechu15, Palit robi robotę. Jedne z najlepszych konstrukcji w serii 10xx. Aktualnie posiadam Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream więc wiem co mówię ;). Mam też bezpośrednie porównanie do innych konstrukcji. 

 

Jeżeli chodzi o samą kwotę zakupu, za 1500 zł to możesz śmiało szukać używanego z długą gwarancją GTX-a 1070. Osobiście szedłbym w tę stronę. Trafiają się sztuki z nawet 2 letnią gwarancją.

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że karta będzie kupowana na morele.net, a tam Gaming X kosztuje 1580 zł. Poza tym jakoś nie za bardzo mi się podoba (choć wiem, że wydajnościowo jest bdb.) Do Palita nie jestem zrażony, tylko widziałem, że w testach wypadał nieco gorzej. Był na poziomie Windforce, który jest za 1440 zł, a sam kosztuje 1520 zł. Chyba, że w rzeczywistości jest inaczej? Kumpel ma dokładnie tego Palita, z zewnątrz robi wrażenie. A jak ma się ten Palit do pozostałych kart które wymieniłem?

Tak odbijając od tematu - Czy zakup 3 gb wersji 1060 jest na ten moment opłacalny? Początkowo właśnie miałem zamiar kupować ten model, jednak zdałem sobie z tego sprawę, iż zapotrzebowanie na pamięć VRAM w grach z roku na rok będzie coraz większe, a kartę chcę mieć na długo. Choć nie jestem jakimś "maniakiem", który ciągle gra w gry, to jednak chciałbym pograć w parę gierek na ultra. Nie chciałbym jednak, żeby VRAM mnie ograniczał. Także zakup używanej 1070 raczej nie wchodzi w grę. Nigdy nie mam pewności, czy karta nie była używana do kopania.

 

A może 3 gb wersja jednak by mi wystarczyła? Tak jak wspomniałem, gram sporadycznie w gry. Będę grał m.in. w PUBGa, Rise of The Tomb Raider, Rainbow Six Siege, CS:GO, GTA 5. Nie musi być wszystko na ultra ;)

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

Z wymienionych przez ciebie G1 i Aorus to półka Jetstream'a. Mam 970 G1 i w zasadzie złego słowa powiedzieć nie mogę, chociaż tak ostatnio jakoś jest, że co generacje inne modele wypadają raz lepiej raz gorzej. Zasadniczo Palita JS (nie mylić z dualem albo innymi niższymi modelami) ludzie sobie bardzo chwalą, podobnie jak MSI gaming - chociaż za prawie 1600 to już na pewno bym MSI nie wybrał bo nie jest warta takiej dopłaty moim zdaniem. Za 1600 to faktyczni lepiej już szukać używki 1070 z gwarancją. Różnica wydajności na plus jest zauważalna. 

 

Co do wersji 3G to bym się tak bardzo nie zrażał. Moim osobistym zdaniem różnica w cenie kompensuje mniejszą ilość Vram. To już moim zdaniem kwestia budżetu i jako posiadacz karty o tej samej mocy z niewiele większą pamięcią nie zgodzę się z twierdzeniem wygłaszanym przez wielu, że 3gb to kastrat i ma za mało pamięci. Przy tej mocy karty to nie przeszkadza tak bardzo, bo jak się z detalami schodzi na wysokie by utrzymać płynność to zejście z uber tekstur na wysokie, czy tam z bardzo wysokich na wysokie tak bardzo nie boli. Boli za to dopłacanie 450zł (czasami nawet 30%) dla kilku klatek więcej i pamięci której w wielu grach i tak jest dosyć nawet w 3gb.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie biorę wersję 3 gb :) Przeanalizowałem sobie wszystko i myślę, że ta wersja mi wystarczy. Rozumiem, że do ~1100 zł G1 Gaming będzie dobra? Tak przeglądam sobie ofertę sklepu i do tej kwoty nic ciekawego nie oferują w wersjach 3 gb. A Gainward? Jest warta uwagi, czy może lepiej dopłacić do g1?

Link to post
Share on other sites

Patrząc na ceneo jest to jedna z rozsądniejszych opcji, o ile nie najrozsądniejsza pod względem cena/jakość. W zasadzie 1100 to taka rozsądna górna granica rozsądku jeżeli chodzi o cenę za 1060 3gb. Jeszcze nie tak dawno temu najtańsze modele tej katy można było kupić poniżej 900zł, a i tak ludzie kręcili nosem.

Gainward o ile mi wiadomo ma takie same chłodzenia jak Palit, przy czym w tej kwocie z tego co widzę jest odpowiednik duala na którego ludzie bardzo narzekają ze względu na kulturę pracy - wszystko poniżej modelu Phoenix raczej odradzam jeżeli chodzi o tą firmę. 

 

Inna opcja jeżeli chodzi o oszczędności to kupić używaną 1060 6gb. Masz wtedy kartę jak nową, a też sporo zostaje w kieszeni. Np tutaj http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-1060-super-jetstream-6gb-gddr5-i7360470467.html#thumb/5 masz dwumiesięczną kartę na którą jest praktycznie pełne trzy lata gwarancji jeszcze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Zawik

Mam nadzieję że wiesz, iż wersja 3gb nie tylko pamięcią się rożni? Troszkę mu wydajności obcięli dodatkowo.

 

Do Palita nie jestem zrażony, tylko widziałem, że w testach wypadał nieco gorzej.

 

Ale gorzej wypadał w? FPS, kultury pracy, a może coś innego? Nie zapominaj, że różne wersje gtx 1060 potrafią mieć różne taktowania. Inne mają "podstawowe", a inne są na starcie OC. Jakby się uprzeć, to pod względem wydajności wszystkie są w miarę podobne ino jest kwestia chłodzenia (i czy masz zamiast sam zrobić OC, co akurat jest bardzo łatwe, potrzeba tylko chęci i czasu).

 

 

Osobiście radziłbym się trzymać z daleka od 3gb. Choćby ze względu na cyrk, jaki robi nvdia nazywają karty tak samo pomimo grzebania w ich wydajności.

 

 

 

BTW. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to zawsze zostaje uv ;) Jako posiadacz tańszego gtx 1060 polecam takie rozwiązanie ;)

Edytowane przez DreamerDream
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze trzy zależy ok, zależy do ilu licytacja dobije. Ostatnią sobie daruj, bo 14 dni gwarancji rozruchowej to tak jak by jej nie było. MInimum rok gwarancji przy tak młodej karcie bym wymagał. Ten SJS którego ci wysłałem wcześniej kosztował tyle samo a miał trzy lata gwarancji. Fakt, że już poszedł, ale jest sporo innych i pojawią się nowe więc w coś bez długiej gwarancji bym się nie pakował.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupuję jednak nową, już na 100%. Żadna z aukcji nie ma wysyłki pobraniowej, a jak ma to nie ma real photo karty. Czyli mówicie, że Palit będzie najlepszy? Obojętnie jaką kupię, czy to będzie Aorus, G1 Gaming czy JetStream, wszystkie są na takim samym poziomie?

Link to post
Share on other sites

Rozważałem jeszcze zakup G1 Gaming. Natknąłem się dziś na parę złych opinii o tej karcie (piszczące cewki itp.) i ostatecznie wybieram JetStream 6 gb. Aorus też widzę jest całkiem niezły, ale w internecie jest mało opinii o tej karcie.

Edit: Jeszcze mam ostatnie pytanie. Na esc.pl znalazłem StriX 6 GB od Asusa, dokładnie ta: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=72978

Czy nie będzie ona lepszym wyborem?

Edytowane przez Zawik
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wybieram Palita JetStream. Dziękuję wszystkim za pomoc! :)


Jednak jeszcze raz odświeżę, ciagle nie jestem do końca zdecydowany. Ostatecznie wybrałem te dwie karty:
https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=72978

Która z nich będzie lepsza? Na morele cena tego Asusa przeraża, a na esc z tego co widzę jest o wiele niższa. Do tego Asus ma mniejsze temperatury i jest tak samo cichy jak Palit po OC. Jak myślicie, który brać?

Link to post
Share on other sites

Na morele ceny często się zmieniają, w chwili obecnej ten Palit kosztuje 1430zł

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-vga-palit-gtx1060-jetstream-6gb-gddr5-192bit-dvi-hdmi-3dp-pcie3-0-ne51060015j9-1060j-4107407/

 

Dwa tygodnie temu kupiłem Gaminga od MSI dla bratanka, z tym że załapałem się jeszcze na promocje gdzie dawali w gratisie słuchawki DS501.

Link to post
Share on other sites

Pisał już @Krzych, jeżeli wybór między Strixem a JS to oczywiste że ASUS.

 

EDIT: Jeżeli dasz 1500 za grafikę i masz do niej kawę (8100) to może Radek?

 

http://allegro.pl/sapphire-rx580-nitro-8gb-oc-i7366720529.html

 

Bo widzę że te gtx 1060 co przeglądasz to nie są 9 Gbps wersje...

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz objaśnić co oznacza te Gbps w kartach? Zauważyłem, że stosuje się to w kartach od Asusa. Pod jakim względem RX 580 będzie lepszy od 1060? Będzie lepiej współgrać z coffe lake?
Czyli ostatecznie Palit odpada. Lepiej brać tego Strixa co podlinkowałem czy może RX580?

Link to post
Share on other sites

9 Gbps jest to odświeżona wersja gtx 1060 z podbitym taktowaniem ramu (8000 -> 9000 MHz). W większości gier różnice są pomijalne, w najlepszych przypadkach 7-8% większa wydajność.

 

Wersje 9 Gbps miały zastąpić wersje starsze w tej samej cenie. Branie gtx 1060 6 GB "nie 9Gbps" za 1500 PLN to już moim zdaniem mniej ciekawa opcja.

 

https://youtu.be/TdJAs5H_JBU

 

 

https://m.pclab.pl/art73744-15.html

 

https://youtu.be/lLBHXVC9Yb4

 

Wydajność obu kart podobna ALE jeżeli kiedykolwiek zdecydujesz się na synchronizację klatek w monitorze (FreeSync / Gsync) to warto mieć na uwadze tańsze rozwiązanie.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...