Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy, który parametrami jest podobny lub przewyższa MSI GP63


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

potrzebuje pomocy osób bardziej doświadczonych niż ja w złożeniu komputera (samej puszki), który będzie przewyższał wydajność lapka:

https://www.x-kom.pl/p/422285-notebook-laptop-156-msi-gp63-i7-8750h-8gb-1tb-gtx1060.html

 

Chciałbym określić jakie mniej więcej koszty wychodzą, na komputer, który przewyższy ww. model.

 

Do celów jakich będzie używana puszka to: Autocad jak i również gry od czasu do czasu wakacje np. wiedzmin lub playerunknown battlegrounds. 

 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Sama puszka.

 

Bo samo złożenie to mógł bym zaczerpnąć z innych tematów np.:

http://forum.benchmark.pl/topic/261168-komputer-gryinventorautocad-do-4000-z%C5%82/?hl=autocad

 

Ale chciałbym wiedzieć jaki należało by przeznaczyć na stacjonarkę aby przewyższała już lapka z linku.

 

Chyba, że nakieruje mnie ktoś na temat gdzie jest porównanie wydajności laptop versus stacjonarka.

Sam szukałem, ale są to porównania zazwyczaj pewnych modeli - budżet laptop vs budżet puszka.


Ktokolwiek? Bardzo prosze o informacje jaki zestaw przewyższy wydajność msi gp63.Ile minimum trzeba wydać ?Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez sonkubu
Link to post
Share on other sites

Za 5500zł masz zestaw z i7 8700 i GTX 1080, wydajnościowo przepaść względem GTX 1060

 

1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/1 x ZOTAC GeForce GTX1080 mini 8GB DDR5 256bit (1759/10000)1 x bequiet! PurePower 10 500W Silver1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Iridium X1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
5501zł
 
Do tego masz 16GB RAM na start i SSD 240GB z 5 letnią gwarancją, zasilacz na DC-DC z zapasem i całkiem cichym wentylatorem. Obudowa z piwnicą, szklanym panelem i trzema 120mm wentylami w standardzie.
 
Co prawda ten model GPU cichy nie będzie, coś za coś. Jeśli liczy się wydajność i ma to wyglądać jak najlepiej cenowo to trzeba iść na taki kompromis. Cichy model 1080 to dopłata 250zł.
Do tego przydałby się cichszy, wydajniejszy cooler na CPU, robi się gorąco i przy tym CPU boxowego coolera sobie nie wyobrażam na dłuższą metę. Koszt takiego schładzacza to 100zł, a masz cisze i spokój z temperaturami - Fera 3 HE1224 v2

 

również gry od czasu do czasu wakacje np. wiedzmin lub playerunknown battlegrounds. 

Możnaa zejśc do GTX1070 z fajnym chłodzeniem to wydatek 2200zł, czyli jak dla mnie stawiałbym na w/w model. Z drugiej strony pod sporadyczne granie taka 1060 6GB da radę, wtedy to już jest 800zł w kieszeni względem GTX 1080.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

Jednakże chciałbym przeprosić bo chyba zadałem źle pytanie.

 

Raczej miałem na myśli ile musiał bym zapłacić najmniej aby piec przewyższył wydajność ww. laptopa MSI GP63.

 

Przykład. Czy zestaw za 3 tyś - będzie już przewyższał - czy może musi być to zestaw za minimum 4 tyś.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki chyba źle zrozumieli, co masz ma myśli.

Zestaw za około 4000 bez monitora będzie wydajniejszy od takiego laptopa.

 

I5 8400, płyta na chipsecie B360, GTX 1060 6 GB, 16 GB RAM 2666 CL 16, do tego SSD Goodram IRDM Pro 240 GB, 1 TB Toshiba P300, obudowa i zasilacz jakie wskazał 3ndurek i mieścisz się w około 4000 zł wraz z chłodzeniem na procka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...