Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam problem dotyczący dysków SSD. Po zapoznaniu się z tematem o dyskach wybrałem dwie propozycje dla mnie: 

 

- samsung 860 pro 256gb

- GoodRam IRDM pro 240gb

 

Ceny rożnią się o ponad 200zł. w informacjach o produkcie wszystko dla "normika" takiego jak ja wygląda tak samo(odczyt, zapis). Więc moje pytanie brzmi czym faktycznie się różnią i czy warto dopłacić do samsunga? Różnica będzie warta tych 200zł?

Pozdrawiam ixen!

Link to post
Share on other sites

Do czego ma byc ten ssd?

 

Bo jesli pod system i gry/programy to iridium pro, a co do samsunga 860 kompletnie nieoplacalny, za 480zl masz juz plextora m8pe nvme

A na czym polega różnica wytłumaczysz proszę?

Plus ten co podałeś ma chyba inne złącze.

Edytowane przez ixen master
Link to post
Share on other sites

No jesli ten ssd ma byc tylko pod system/programy/gry to iridium pro spokojnie wystarczy az nadto - kosci mlc, 5 lat gwarancji, szybkie transfery jak na sata

 

Co do tego samsunga co podales - kosztuje ponad 500 zł a to zwykly dysk ssd pod sata - niewiele szybszy od iriduim pro

A za 480zł masz dysk na zlacze m2 plextor m8pe z protokołem nvme - ma bardzo szybki zapis/odczyt

 

przyklad ;

samsung pro ~550/530

plextror : 2000/900

 

Ale tak jak pisalem, jesli to ma byc ssd pod system i gry to irdm pro bedzie idealny.

Link to post
Share on other sites

Samsung popełnia samobójstwo ceną. W tym pułapie lepiej właśnie celować w jakiś +480GB, albo M.2 jak wspomnieli wyżej.

A jeśli chodzi o SATA III to albo większa pojemność albo Iridium Pro, bo właściwie wykorzystuje w pełni ten interfejs.

Link to post
Share on other sites

Popełnia, albo nie - jak widać mimo ceny ludzie na niego patrzą i pewnie wielu ostatecznie go wybiera. W efekcie produkują połowę mniej, a zarabiają tyle samo podejrzewam. Zobacz ilu ludzi kupuje dyski na TLC, często w cenie powyżej dostępnych na rynku MLC.

 

Odpowiadając na pytanie autora - zdecydowanie nie warto dopłacać do samsunga. Jeżeli szukasz czegoś lepszego i jesteś gotowy dopłacić to tak jak koledzy wczesniej wspomnieli M2 nvme, jeżeli masz takie złącze. Od niedawna mam taki dysk i muszę powiedzieć, że różnica na plus jest zauważalna, nawet w stosunku do SSD SATA.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...