Skocz do zawartości

Zestaw do gier za ok. 10000zł


Recommended Posts

Witam.
Zamierzam zakupić nowy zestaw komputerowy i chciałbym poprosić o pomoc w weryfikacji dobranych przeze mnie podzespołów. W poprzednim komputerze stosowałem OC procesora i karty graficznej, ale podejrzewam, że w przypadku tych części długo taka potrzeba nie zajdzie.
 

Koszyk
 

Płyta główna: Asus ROG STRIX Z370-E GAMING
Procesor: Intel Core i7-8700K, 3.70GHz, 12MB
Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436
Pamięć RAM: G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL15
Karta graficzna: Gigabyte AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition
Dysk HDD: Western Digital Black, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
Dysk SSD: Samsung 960 Pro 512 GB
Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Obudowa: be quiet! DARK BASE PRO 900
 

Dodatkowo w możliwe miejsca planuję zamontować wiatraki be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm

Chciałbym bardzo poprosić o ewentualne korekty w dobranym zestawie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ceny i jeszcze raz ceny no i ten zasilacz od SPC przy takim topie.

960 Pro w zestawie do gier też na wyrost. Dopłata do WD Black kompletnie niepotrzebna. 

6 wentylów ? Przesada trochę. 

 

1 x  Asus GeForce GTX1080Ti StriX OC 11GB DDR5 352bit (1708/11100) 1 x  Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  bequiet! Dark Rock 4 PRO 1 x  Seasonic FOCUS Plus 650W Gold 1 x  G.Skill 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ripjaws5 1 x  Plextor M.2 M8Pe 512GB heat sink (2300/1300MB/s) MLC 1 x  Toshiba P300 2TB 64MB cache SATA600 7200rpm 1 x  Fractal Design Define R6 (Black, Glass)

 

9620 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Prawie 2000 zł taniej a nadal jesteś na topie. Zdecydowanie lepsze chłodzenie CPU pod względem wykonania i kultury pracy. GTX 1080 Ti Strix w niższej cenie gdzie jest to bardzo udany model z bardzo dobrym chłodzeniem. HDD 2TB, SSD 512 GB na MLC z radiatorem, obudowa z fabrycznym wyciszaniem, bardzo dobrze wyceniona, zasilacz 10 lat gwary bez porównania do SPC

 

400 zł taniej masz jeszcze http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=36210

 

Przy zestawie z 1080 Ti GameRock masz praktycznie na topowe szkiełko z G-Sync. 

Link to post
Share on other sites

Dysk - Dysk SSD Plextor M8Pe(G) 512GB

Chłodzenie procesora - Be quiet! Dark Rock Pro 4

Zasilacz - Super Flower Leadex II 750W

Płyta główna - ASRock Z370 Extreme 4 - po co ten strix za tysiaka?

Pamięci ram - G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3600MHz, CL17 (timingi sobie sam obniżysz)

 

Karta graficzna drożyzna.... - Asus GTX1080 Ti OC Strix, Palit GTX 1080 Ti OC Super JetStream, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 Gaming - wszystko tańsze a również bardzo dobre.

 

Na górę obudowy wrzuć sobie 2x be quiet! pure wings 2 140mm - wystarczy spokojnie. Ciepłe powietrze i tak ucieka do góry.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Strasznie nieprecyzyjnie się określiłem - ogólnie chodziło mi o podzespoły w podobnym przedziale cenowym, górny limit ustaliłem sobie na 12000zł.

Doszedłem do wniosku, że nie będę jednak w ogóle HDD kupował - przepnę starszy SSD 120GB - jako dysk na multimedia i miejsce docelowe do pobierania plików z internetu mi w zupełności wystarczy.

Myślałem nad chłodzeniem - na innym forum, na którym również poprosiłem o opinię doradzono mi rozważenie chłodzenia wodnego przy zestawie z tej półki cenowej. Byłbym skłonny dopłacić parę groszy, tym bardziej, że nie musiałbym dawać na górę żadnych wentylatorów.
Chwilowo rozważam be quiet! Dark Rock 4 PRO oraz be quiet! Silent Loop 360mm.

 

Z zasilaczy poza wskazanymi wcześniej myślałem nad Corsair RM750x 2018 750W.

 

Dalej - płyta ASRocka jest w sumie dobrym pomysłem, faktycznie moja proponowana może być lekkim overkillem. Jedynie zastanawia mnie różnica między M.2 a Ultra M.2 znajdującym się w ASRocku - nie do końca rozumiem na czym to polega.

Co do ramu - rozumiem, że biorąc G.Skill Trident Z rzędu 3200MHz CL14, 3600MHz CL15/16/17 są to prawdopodobnie te same pamięci z różnymi ustawieniami, które mogę sam przestawić? Nigdy nie podkręcałem pamięci, jedynie podbijałem lekko zegar w CPU i GPU nie dotykając nawet napięć.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...