Skocz do zawartości

Który monitor do gier? Proszę o radę.


Recommended Posts

Pytanie do czego ma być monitor i jaka karta graficzna jest zainstalowana w komputerze?

Gdybym miał wybierać  już między tymi trzema wybrał bym Samsunga ze względu na lepszą matrycę VA, dodatkowy plus w przypadku posiadania nowszej karty graficznej Radeon to funkcja Adaptive Sync ( zapobieganie zacinkom/rwaniom obrazu  po  spadku FPS np gdy karta nie daje rady wyświetlić stałych 60 klatek/s) która działa z kartami od AMD.

Do zakrzywionego ekranu osobiście nie jestem przekonany, bo o ile w grach całkiem fajnie wygląda, ale podczas oglądania filmów moim zdaniem już nie tak bardzo się sprawdza.

Oczywiscie jak zawsze zakupów polecam dokonywać w sklepie internetowym jako osoba fizyczna.

Wtedy ma się ustawowe prawo do zwrotu 14 dni od dnia dostawy, gdyby monitor by nie pasował.

Link to post
Share on other sites

A jak jest reszta zestawu?

Co do karty lepszym wyborem do monitora z FreeSync ( Adaptive Sync) jest karta AMD z w/w względów.

Sam mam  monitor z Adaptive Sync ( ustawiony na High 75-144Hz ) i nowszą kartę graficzną od AMD i mogę potwierdzić że działa takie połączenie znakomicie w grach.

Link to post
Share on other sites

Dopiero składam komputer a że mam voucher do mediaexpert to pytam jaki monitor wybrać. Generalnie karty amd są nieodpowiednio drogie taki rx 570 4gb na którym można w cokolwiek pograć stoi niewiele taniej od gtx 1060 6gb a to znaczenie lepsza karta. Myślisz że warto specjalnie pod adaptive sync składać komputer? Generalnie to ciągle sie wacham czy zlozyc i3 plus na z370 i gtx 1060 czy ryzena 1400 plus b350 i rx 570. Jak myślisz?

Edytowane przez demon48
Link to post
Share on other sites

Gtx 1060 6 GB + monitor z G-Sync wyjdzie drożej niż rx 580 4GB i monitor z FreeSync.

 

Do i3-8100 jest kompletnie bez sensu brać Z370 dla ramu szybszego o max 600 MHz (bo raczej wątpię żebyś brał jakieś Trident Z 3400+). To już lepiej weź najtańszą H310, ram ciut gorszy (2400 MHz) i i5-8400.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...