Skocz do zawartości

Corsair H105 - Strasznie głośno chodzi pompka ...


Recommended Posts

Witam , Panowie mam problem a mianowicie ... Strasznie głośno chodzi pompka od H105 ... Problem pojawił się po zmianie płyty głównej ... Wcześniej miałem MSI z97 M POWER i pompka chodziła bezgłośnie ... Obecnie mam ASRock z370 TAICHI pompka chodzi jak szalona jakby na 100% swoich możliwości ... Wentylatory od chłodnicy mam podłączone przez przejściówkę "Y" pod złączę 4 PIN oznaczone jako CPU Fan 1 ... Natomiast pompkę w złączu 4 PIN"owym oznaczonym jako Water pump coś tam coś tam  :)

 

Proszę zwrócić uwagę że odłączyłem wszystkie wentylatory , oraz dysk HDD więc cały hałas generuje tylko i wyłącznie pompka która na żywo chodzi znacznie głośniej , filmik tego nie odzwierciedla ...

 

Tutaj filmik jak to chodzi ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=lqtQvdakbW0&feature=youtu.be

 

Gdy wejdę do BIOS'u w zakładkę z wentylatorami itp. Wygląda to następująco 

 

1d135230a210.jpg

 

CPU Fan 1 czyli wentyle procesora mają 1000 obr.min. Ale to tylko dlatego że ustawiłem wyższą wydajność , normalnie w spoczynku mają 350 obr.min. I prędkość wzrasta wraz z temperaturą ...

 

Natomiast zastanawia mnie WATER PUMP SPEED czyli prędkość pompki 1800 obr.min. Dlatego pewnie tak hałasuje  :/ Problem jest taki że nigdzie nie można zmniejszyć tej wartości  jest opcja FULL SPEED , SILENT MODE , PERFORMANCE MODE itp. Ale czego bym nie ustawił to nic to nie daje , pewnie dlatego że złączę od pompki jest 3 PIN'owe  :) Pytanie tylko co mam zrobić ? Mam tylko 4 PIN'owe złączą na płycie ...

 

Z tym że w poprzedniej płycie też miałem podpiętą pompkę pod złącze 4 PIN i chodziło normalnie , w sumie potrzebne jest tylko napięcie , dziwi mnie tylko sytuacja skąd takie obroty ...

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...