Skocz do zawartości

MSI B350 Carbon - brak obrazu po uruchomieniu


Recommended Posts

Witam, wczoraj w końcu otrzymałem wymarzone komponenty do nowe PC, niestety po złożeniu wszystkiego i uruchomieniu komputera monitor nie otrzymuje sygnału, podobnie klawiatura i mysz - również nie dostają zasilania z portów USB (wnioskuję po niedziałającym podświetleniu).

Na początku sprawdziłem wszystkie podłączenia kabli,czy piny na procesorze są proste, przetestowałem również całość na innym zasilaczu, przekładałem kość RAM na do każdego możliwego slotu. Po uruchomieniu komputera wszystkie wentylatory działają, również ten na CPU i GPU, podświetlenie LED płyty również działa. Jeśli chodzi o diody awarii to po uruchomieniu na chwilę zapalają się diody CPU I RAM (około 3-4 sek) i gasnął. Złożyłem również zestaw RAM+CPU+MOBO poza obudową, objawy pozostały niezmienne.

 

Specyfikacja:

MSI B350M Gaming Pro Carbon

GoodRam Iridium DDR4 8GB 2133 CL15 (jedna kość)

AMD Ryzen 5 2600

GTX 1070 Gigabyte (wyciągnięty z poprzedniego PC)

 

Ostateczne zamierzam oddać płytę główną do reklamacji, ale może ktoś ma inny pomysł co zrobić ?

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to potrzebujesz nowego biosu do płyty. Stary może nie rozpoznawać cpu. Dlatego może nie startować. 

 

Niech to ktoś potwierdzi jeszcze. 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam dostępu do innego procesora serii RYZEN, a płyta została zakupiona w sklepie internetowym, który nie świadczy usług serwisowych. Czy ktoś może potwierdzić, że moja płyta faktycznie nie obsługuje drugiej serii RYZEN bez aktualizacji ? Jeśli faktycznie takk jest będę musiał rozejrzeć się po okolicznych serwisach. 

Link to post
Share on other sites

Faktyczne na długiej liście BIOS'ów do płyty jeden z nich na liście zmian ma zawarty punkt

"Update AGESA Code 1.0.0.1a to support new upcoming processors"

W poniedziałek zorientuję się w aktualnych serwisach czy ktoś przeprowadza aktualizację BIOS dla AM4

Link to post
Share on other sites

Sprzęt zakupiłem w RTV euro AGD (zakup na raty)

Wszystko jasne, niestety. W tego typu marketach nie tylko nie masz co liczyć na rzetelną informację, a co dopiero na aktualizację BIOS.

Zerknij na strony popularnych sklepów, a zobaczysz, że oferują one taką usługę.

Pozostaje Ci szukać jakiegoś serwisu i zapłacić ok 50 PLN

Link to post
Share on other sites

Ty się nie lubisz "babrać" z elektroniką, dla mnie to kwintesencja obcowania z komputerem (wymiana pasty, ramu, prowadzenie kabli itp) - co kto lubi.

 

A, no i ten zestaw AMD przysyła bezpłatnie, tyle że trzeba im go potem odesłać.

Link to post
Share on other sites

Z tym może być ciężko, bo raczej mało komu będzie się chciało składać kompa na benchu i rozpakować procesor, tylko po to, by komuś wgrać nowy bios.

 

Polecam albo zrobić trochę cebuli, czyli zamówić przez internet procek poprzedniej generacji, zrobić update i oddać na zwrot 14-dniowy, albo zamówić boot kit od AMD. Ta druga opcja wydaje mi się nieco bardziej etyczna ;)

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/2Gen-Ryzen-AM4-System-Bootup.aspx - przejdź od razu do działu " Short Term Processor Loan "Boot Kit"

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam w x-kom robią aktualizację bez problemu - tylko trzeba przy składaniu zamówienia w komentarzach wpisać informacje. W dużych sklepach co mają wszystko (rtv czy media) - może być gorzej, ale w typowo komputerowych raczej bez problemu. 

 

Szczególnie, że jako klient, możesz przecież oddać sprzęt kupując wysyłkowo - a chyba sprzedającym nie na tym zależy.

Edytowane przez simplyptak
Link to post
Share on other sites

Niestety lokalne serwisy akurat nie mają Ryzena pierwszej generacji do przeprowadzenia aktualizacji. Więc muszę skorzystać z AMD Boot Kit, czy ktoś ma już praktyczne doświadczenie jak wygląda to w Polsce. Chodzi mi głównie o czas oczekiwania i koszt przesyłki, czy w obie strony pokrywa je AMD?

Link to post
Share on other sites

Podałem Ci chłopie link, gdzie to wszystko jest napisane. Zamiast poświęcić 4-5 minut, żeby to przeczytać, to musisz mieć od razu podane na tacy. Wstydź się.

 

Przesyłkę w obie strony opłaca AMD - dostajesz paczkę, w której jest procesor serii A i opłacony z góry powrotny list przewozowy.

Link to post
Share on other sites

Wysłałem zgłoszenie do AMD już kilka dni temu, nadal nie dostałem nawet wstępnej odpowiedzi zwrotnej, w takim tempie cała procedura zakończy się w okolicy świąt, a tyle czasu niestety nie mam. Stąd moje pytanie czy jeśli wyślę płytę na gwarancję do producenta, za pośrednictwem sklepu, to zrobią mi taką aktualizację BIOS'u?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...