Skocz do zawartości

Modernizacja do 2000zł - ocena podzespołów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kieta1984,

Recommended Posts

Witam,

Otóż chciałbym zmodernizować mojego kompa, kwota na to przeznaczona to +/- 2000zł. Komputer ma służyć głównie do grania i na dobre parę lat bez zmiany podzespołów. Chciałbym aby większość gier chodziła na full detalach. Złożyłem sobie pewien zestaw, oceńcie czy jest on najlepszy w tej cenie?

 

Podzespoły które chcę kupić:

 

Procesor:        i5 8600k 

Płyta  główna: MSI Z370-A PRO

RAM:              Ballistix Sport LT, DDR4, 16GB, 2400MHz, CL17- co do Ram nie mam obeznania i wybrałem jedne z tańszych w tej ilości. 

 

Podzespoły  które posiadam i zamierzam pozostawić:

 

Grafika:    Geforce GTX 1060 6GB xtreme

Dyski:       SSD120GB + HDD Seagate 1T 64MB 7200rmp

Zasilacz:   XFX Core 550w 120mm 80+sli

Obudowa: silentium PC M40 pure black    

Monitor: Benq GW2460HM

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites

Pytanie  do Autora czy bedzie planowanie ulepszenie do  i 7 8700 K?

Jeśli tak to pomyślał bym o ASRock Extereme 4 Z 370 ma 12 faz zasilania które poradzą sobie z O.C. w/w procesora.

Do O.C. i 5 8600 K moim zdaniem minimum to ASRock Pro 4 Z370.

Co do RAM jak kolega wyżej uważam że minimum pod chipset Z to pamięci 1500 MHz ( takt efektywne 3000 MHz) ale z CL 15 np od G-Skill.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać że jeśli chodzi o chłodzenie procesora to nie mam żadnego, tak więc jeśli byście mogli doradzić nie drogie a dobre chłodzenie? Co do płyty głównej to ASRock extereme 4 Z 370 jest trochę za drogi, gdyż budżet mam ograniczony a i tak już teraz mam przekroczone 2tysie. Czyli MSI Z370-A PRO zamienić na  ASRock Pro 4 Z370?. Co do Ram,  znalazłem  GoodRam DDR4 IRDM X 2x8GB, 3000MHz, CL16, - 699 zł, bądz Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16 też 699zł w Morele

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Tirell  chyba zrobię tak jak piszesz do i5 8600k którą  mniej więcej kupię za 1000zł, wezmę  MSI Z370 Tomahawk wyrwę za ok. 560zł , plus chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 około 150zł. Jeśli chodzi o RAMY to padło na  Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16 około 700zł. Za wszystko ok.2400, trochę więcej niż przewidywałem ale cóż. Więcej komentarzy też nie ma, więc pewnie zostanę przy tym i dam sobie jeszcze czas do końca weekendu na zastanowienie :-) 

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...