Skocz do zawartości

MSI Optix G27C2 czy G-Master GB2560HSU-B1 do gier


Recommended Posts

Mam dylemat w sprawie w/w monitorów.
Monitor oczywiście do grania (budżetowy, bez wodotrysków)

Na chwilę obecną do zestawu: I7-8600 + MSI 1060 6GB + G.Skill 3200MHz CL16 Ripjaws5 16GB.
Gry: Battelfield 1-4, Battlefront I II, CS Global Offensive, GTA 5, FIFA 17.

 

Docelowo do końca roku zmiana grafiki na nowe wersje GTX 1080.

Kwotowo nie chcę przekroczyć 1500 zł (24-27")

 

Edytowane przez canonierka
Link to post
Share on other sites

Ale te ekrany są z "wodotryskami" (patrząc na matryce 144 Hz), a do tego obsługują Adaptive Sync, funkcje zapobiegającą  rwaniom/zacinkom obrazu w grach gdy np karta graficzna nie daje rady wyświetlić 120 klatek/s, ale żeby skorzystać trzeba mieć nowszą kartę AMD ( sam mam monitor 27 " WQHD IPS z Adaptive Sync i kartę od AMD i bardzo sobie chwalę, jak i ekran 144 Hz który świetnie sprawdza się w dynamicznych grach akcji).

Odpowiednikiem w/w funkcji działającym na kartach Ge Force od nVidiia jest G-SYNC który podbija na + 100 $ do ceny monitora.

Więc by wykorzystać wszystkie funkcje wymienionych modeli następną kartą musiała by być karta VEGA 64 od AMD ( odpowiednik GTX 1080).

Co do wymienionych modeli mało entuzjastycznie podchodzę do pomysłów ładowania do monitora 27" matrycy o rozdzielczości 1920x 1080, bo gdy jest wyświetlany obraz z typowej odległości oglądania na ekranie monitora 50-70 cm widać "pikselozę".

Sam  jestem zdania że monitor kupuje się na lata, i gdybym miał na czym oglądać dozbierał bym do lepszego modelu z matrycą IPS 144Hz z FreeSync lub G-SYNC w zależności wybranego producenta chipu karty graficznej tj AMD lub nVidia.

Link to post
Share on other sites

Do wspomnianych gier wystarczy rx 580 4GB, jeżeli już chcesz monitor FullHD to pod tego Radeona zobacz MSI Mag24c (ale to ponownie z FreeSync):

 

24", VA, 144 Hz, 1080p - 1300 pln

 

https://www.komputronik.pl/product/468881/msi-optix-mag24c.html?gclid=CjwKCAjw8_nXBRAiEiwAXWe2yR_HVn4IQoWn_o7Q7Pop7bembxG487vWBDUe5by2t0S-sMuJMpjpuRoCltwQAvD_BwE

 

Podobny monitor, ale z Gsync jest 500 pln droższy. Tyle że nie ma co zmieniać gtx 1060 na rx 580, a Vega jest nadal w lipnej cenie...

Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz doczytałem... FreeSync a Gsyc :(
Monitory pod "czerwonych" są relatywnie tańsze, zatem przy zmianie karty sensownie jest patrzeć w stronę AMD??
Czy zostając przy "zielonych" raczej zbierać do okolic 2K na monitor?

 

Z monitorem mi się nie spieszy. Rozumiem że matrycę TN również omijać? No i najważniejsze. Celuję jednak w 24" i nic większego - nie mam tego gdzie po prostu wstawić :)

Edytowane przez canonierka
Link to post
Share on other sites

Właśnie to jest idiotyczna sytuacja: dobrego monitora 24", 144 Hz, VA/IPS w "normalnej cenie" praktycznie nie znajdziesz. Z FreeSync jest trochę lepiej, ale tu karty są w poyyyyyebanych cenach.

 

Gdyby nie było cyrków z krypto bez problemu sprzedalbyś 1060 i dostał rx 580 (dopłata za G-Sync jest jak najbardziej przesadzona a nie tylko 'relatywna'). Tyle że jeżeli już teraz wiesz że i tak na bank będziesz brał monitor 1080p (24" praktycznie występują tylko w takich rozdzielczościach) to ja bym w sumie zastanowił się nad WYMIANĄ 1060 za rx 580 (karta za kartę, myślę że może ktoś być chętny)

 

Edit: tu jest fajny monitor w dobrej cenie

 

https://www.x-kom.pl/p/336800-monitor-led-24-269-samsung-c24fg70fqux-curved-czarny-quantum-dot.html?gclid=Cj0KCQjwlv_XBRDrARIsAH-iRJSnZKjz56u3Gr3N1zJ_7JC5OoYIApKr4Jx0MAiJwnqxgtJq8-Q9qwIaAhWdEALw_wcB

 

23.5", 144 Hz, VA (Samsung quantum dot), FreeSync za 1200 pln

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Rebelmind Co do karty jeszcze jej nie mam.

Chcę zamówić w zestawie w tym tygodniu.

Sugerujesz zatem zmianę GTX na Radka?

Czy z FreeSync rzeczywiście zauważę różnicę?

Zestaw + monitor dla nastolatka, który gra 3-4 x w tyg. po 3-4 godziny....

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Rwanie obrazu najwidoczniejsze jest w szybkich strzelankach (np Csgo), ewentualnie w samochodówkach. To działa tak, że dopóki raz nie zobaczysz sam jak wygląda taki kanter BEZ rwania obrazu, dopóty nie będziesz wiedział o co chodzi. Generalnie powrót do klasycznego monitora potem jest trudny, ale musisz sam zobaczyć o chodzi (tak samo z 144 Hz, ale tj dużo bardziej widoczne).

 

A już przesiadka z 60 Hz TN bez synchronizacji na 144 Hz VA z FreeSync tj skok mega (wiem, bo sam jestem dokładnie po takim upgradzie).

 

Można powiedzieć, że jestem mało obiektywny, bo wg mnie dopłacanie ekstra za G-Sync tj straszny skok na kasę (szczególnie, że karty Nvidia mogłyby bez problemu wspierać FreeSync, bo to otwarty standard) dlatego moim zdaniem Radeon to lepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie wejść w monitor z FreeSync i GTX.

Jeśli będzie to o czym piszesz przeszkadzać zmienię kartę na Radka.

 

Inna rzecz. Zakrzywiony ekran.

Do grania OK. A jak z pracą na dokumentach, zdjęciach?

Ma swoje wady??

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Pierwsze wrażenie jest takie, że dziwny ten ekran. Po 3 dniach nie widać różnicy jak się patrzy. Powiemy więcej, w pracy mam 3 zwykle monitory i kurde byłoby o wiele lepiej gdyby były zakrzywione :D

Link to post
Share on other sites

Pierwsze wrażenie jest takie, że dziwny ten ekran. Po 3 dniach nie widać różnicy jak się patrzy. Powiemy więcej, w pracy mam 3 zwykle monitory i kurde byłoby o wiele lepiej gdyby były zakrzywione :D

Obiektywnie Samsung C24FG70FQUX Curved QD czy MSI Optix MAG24C?

Uważam, że większy jak 24" jest mi nie potrzebny. Zresztą FHD na 27" to chyba troszkę przymało?

NA (+) Samsunga wyższa jasność 350 cd/m²; Czy coś jeszcze?

Jeśli nie sprawdzi się z 1060 zmienię na Radeona :)

Edytowane przez canonierka
Link to post
Share on other sites

Mało jest testów tego msi, poza tym Samsung jest niby quantum dot (podobno lepsze kolory), ale poza tym to podobna pułka jakościowa.

 

Mój poprzedni monitor był 27" FHD więc mało obiektywna będzie moja opinia (10 lat działał i jakoś nie narzekałem na pikseloze) ale tamten monitor nadal działa bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...