Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , ostatnio widziałem parę modernizacji/pomoc w składaniu kompa więc też się poradzę jeśli mogę 1f642.png Informacje na początek : Komp składany około 3 lata temu, monitor zakupiony chyba z 4 lata temu, użytek codzienny to raczej przeglądania neta oraz granie raczej w niewymagające gry, kiedyś Far Cry 3, Fifa 13, a w chwili obecnej : CS:GO, GTA V, Fortnite, jeśli chodzi o bieżące/wymienione tytuły to raczej jestem zadowolony lecz teraz kusi mnie trochę go zmodernizować. Nie jestem graczem typu ,,wszystko na ultra i 4k,,. Mi starczy przeciętnie lub dobrze, lecz nie pogardziłbym Far Cry 5 lub Far Cry Primal bez klatek 1f609.png Komponenty raczej chciałbym zmienić średnio raz w miesiącu albo jakoś tak, nie spieszy mi się 1f642.pngChętnie usłyszę od was sugestie od czego zacząć, komentarze typu ,,sprzedaj wszystko i kup nowy,, też wezmę pod uwagę. Coś czuje, że pierwsze komentarze pójdą w stronę monitora i płyty głównej 1f603.png Z góry dzięki ! 1f642.png

Mój sprzęt : 
Monitor: BenQ DL2020
Płyta główna: MSI H110M PRO-VD
Zasilacz: Antec VP 500 - 500W
Procesor: Intel Core i5-6400 2,7 GHz, 6MB, BOX
Karta graficzna: Asus GeForce GTX 950 2GB STRIX GDDR5
RAM: Kingston Savage DDR4, 8GB, 2133MHz, C13
Dysk SSD: Transcend SSD370 128GB SATA3 (system na C, i 
CS:GO na innej partycji)
Dysk HDD: Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s
Napęd DVD: DVD PHILIPS SPD6005BM
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Link to post
Share on other sites

Podaj ile masz $$ na modernizacje.

 

Zmiana karty graficznej na np 1060 6GB, 1070 , zalezy ile masz kasy.

 

Zmiana procesora niezbyt oplacalna na tle wymiany grafiki, gdzie ta i5 ma 4 rdzenie 3,3 w turbo a np i5/i7 7 generacji to troche slabo wkladac do tej płyty.

 

Najwiecej tutaj da zmiana karty + dołożenie drugiej pamieci ram żeby był dual.

 

Po dołożeniu drugiej kosci spróbuj je podkrecic na te 2400/2666 bo domyslam sie ze nie bedzie budzetu na zmiane ramu na szybsze 16gb.

Link to post
Share on other sites

@up

1060 6gb czy 1070 do 1366x768  :o

na h110 ma podkręcić ram  :o

 

Napisz ile kasy chciałbyś wydać - miesięcznie lub ogólnie na PC.

 

Faktycznie zmień monitor na FHD, doradzanie będzie miało większy sens jak ustalimy czy ma to być monitor za 500 czy za 1500, czy typowo uniwersalny na matrycy VA czy jakiś 120/144Hz pod cs go.

 

Następnie pomyślałbym o zmianie grafiki i tu takie minimum to 1060 6gb, ale nie znając budżetu i przedziału czasowego ciężko coś doradzać bo na rynku gpu wszystko się zmienia. Jak będziesz planował wymianę cpu, mobo, ram i pod nowe gry to rozważ mocniejsze karty no nvidia chyba niedługo ma wypuścić nowe karty więc starsze mogą podanieć albo nowe mogą mieć lepszy stosunek ceny do wydajności. Premiera chyba w lipcu.

 

Później pomyślałbym czy to co jest Ci odpowiada czy zmieniasz cpu, mobo, ram - jak nie zmieniasz to dokup drugą kość ram bo dual chanel daje sporo fps w miejscach procesorowych. 

 

I tak dochodzimy do początku i zarazem sedna sprawy - ile chcesz wydać???

 

Tani sensowny monitor FHD - +/- 500pln

GTX 1060 6gb - +/- 1500

ram 8gb 2133 - +/- 350

nowe cpu, mobo, ram - (i5 8400, h310, 8gb 2666MHz) - +/- 1400

 

Zastanów się czy chcesz to zmieniać - pomyśl nad dokupieniem używanej kości 8gb ddr4 2133 i używanego gtx 970 oraz nowego monitora FHD - chyba że 1366x768 ci odpowiada - pograsz spokojnie w far cry 5 i wiele innych gier.

Link to post
Share on other sites

A co ma wydac kase na 1050/1050ti zeby zobaczyl niewielka roznice miedzy 950 wzgledem wydanej kasy?

 

Co do oc ramu, nie napisalem ze ma krecic na 3000 ale skoro nie bedzie mial kasy na nowy to nawet ustawienie ich na 2400 juz cos pomoze.

 

Co do karty typu 1060, az taki duzy problem za jakis czas wydac 500/600zl na monitor full hd?

 

Widac ze chce pograc w najnowsze tytuly.

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

A co ma wydac kase na 1050/1050ti zeby zobaczyl niewielka roznice miedzy 950 wzgledem wydanej kasy?

 

Co do oc ramu, nie napisalem ze ma krecic na 3000 ale skoro nie bedzie mial kasy na nowy to nawet ustawienie ich na 2400 juz cos pomoze.

 

Co do karty typu 1060, az taki duzy problem za jakis czas wydac 500/600zl na monitor full hd?

 

Widac ze chce pograc w najnowsze tytuly.

Nie potrzebuje 240 Hz i 4K, myślę że wystarczy mi FHD. I czy dołożenie np 4GB RAM ale innej firmy czy innego taktowania to będzie jakiś problem ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...