Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zamknięte słuchawki do 700zł z dopinanym mikrofonem. /ATH - PG1

słuchawki mikrofon zamknięte ph1 ATH-PG1 ath gry muzyka tłumienie dźwięków

• Zamknięty Temat jest zamknięty
237 odpowiedzi w tym temacie

#21 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4276 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:34

Cloudy miałem ze 3 razy, porównywałem je sobie z Takstarami Pro80 + pady HM5 i obie pary były dla mnie wygodne. Nausznice Cloudów są miękkie, nie są tak wysokie, jak te od HM5, ale ich wielkość była dla mnie wystarczająca. Takstary fabrycznie miały pady z ceraty...

Nie wiem, dlaczego mówisz o Cloudach, jak o imadłach, ja tego nie zauważyłem, a nausznice zawsze można wymienić, to głównie one odpowiadają za miejsce na małżowinę. Większość ludzi jakich znam nie ma problemu z komfortem, więc jak widać to sprawy na tyle subiektywne, że Ty się dziwisz, że nazywane są wygodnymi, a ja się dziwię, że Ty mówisz na nie imadła :D

ale obiektywnie to one nie wpadają w kategorię wygodnych słuchawek.

Nie jest to obiektywna opinia i nigdy taką nie będzie.

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, SOMiC V2Recab + Vel Earpads, VE MONK+, Qian69, MS16, ShareMe Mixcder Pro, Bluedio TM

i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / Plextor M5S 128GB / XFX Core 650W

#22 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4466 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 23 maj 2018 - 12:03

To rozegnij pałąk
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#23 forii

forii
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 159 postów

Napisano 23 maj 2018 - 18:43

Kup Cloudy, zaoszczędzisz sobie czasu i stresu :D

Średnia ocen z opinii jest niereprezentatywna. Każde z wymienionych słuchawek grają inaczej, a oceny są tak zbliżone, że wygląda jakby były bardzo podobne, a tak nie jest.

Beyerdynamic DT770 - dobry dźwięk, mają welurowe nausznice i także nie maja mocnej izolacji
XB950AP - typowe basowe słuchawki.
K550 MKII - jak lubisz naleśniki to spoko, dość wyrównane granie
Focal Listen - dźwięk według mnie bardzo dobry, tylko wielkość nausznic mogłaby być większa

O reszcie się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

Nie ma słuchawek idealnych, a poszukiwanie takich zawsze kończy się drenażem portfela ;)

Tak więc, beyerdynamicy odpadają, bo na izolacji mi właśnie zależy.
Pozostają więc k550 MKII, szkoda ze nie maja chociaz mikro na pałąku
Ewentualnie droższe za 950 te: BOSE QUIETCOMFORT 25
Focal Listen - bardzo male maja nausznice? takie jak w CALACH? bo jezeli tak to wiem o co Ci chodzi, to sprawia ze uszy nie wchodza tak jakby do srodka tak? :P

Heh, właśnie on leżą u mnie w pudle. Głowa w imadle i sprasowana małżowina. :( Po dwóch godzinach na głowie po prostu żywy ból. A kolega ma podobne odczucia. Nie wiem, czemu każdy powtarza, że są wygodne, bo jakiś youtuber tak stwierdził. Jasne, że każdy może to odbierać inaczej, ale obiektywnie to one nie wpadają w kategorię wygodnych słuchawek.

Obok cloudów ten sam model na bazie texasów są jeszcze: Qpad qh-90 i szczerze mowiac wolalbym te niz cloudy ktore sa aktualnie drozsze niz qpady z uwagi na brak dostepnosci. Q pady moge dostac za 310zl a cloudy za 350 zl.

Mysle tez ze przesadzam bo aż takie zle te ath-pg1 nie sa i najgorzej jak kupie jakis model a i tak zostane na ath :D

Użytkownik forii edytował ten post 23 maj 2018 - 18:43

• 0

Case: Fractal Design Meshify C Black || Mobo: MSI Z370 Gaming Pro Carbon || CPU: i5 8600k -> i7-8700k|| Cooler: Noctua NH-U14S || Power Supply: Seasonic Focus Plus 750W Gold || RAM: G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB 3200MHz CL14 || Disc: 2x SSD Samsung 850 Evo 500GB || GPU: GTX 1080 Ti AORUS 11GB || Os: Win 10 Pro x64  || Monitor: LG 24GM79G-B 144hz 1080p || Headphones: Beyerdynamic Custom Game + Shanling Up DAC || Mouse: Logitech G403 Wired  || Keyboard: Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kailh Brown || Case Cooling: 7x BeQuiet Silent Wings 3 140mm 

#24 mseredin

mseredin
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 23 maj 2018 - 18:53

Ale zanim kupisz, jedź je posłuchać. Izolują świetnie ale dla kogoś kto lubił dźwięk CAL, K550 mogą mieć zbyt mocną górę. Moja narzeczona uwielbia słuchać muzy na CAL, a moje K550 uważa za straszny szrot który nawet nie ma odrobiny basu

Użytkownik mseredin edytował ten post 23 maj 2018 - 18:53

• 0

#25 anemus

anemus
  • Gaduła

• 264 postów

Napisano 23 maj 2018 - 21:19

Isk też coś ma na bazie pro80 bodajże mdh8500 z miękkimi padami. Pro82 mają też mięciutkie pady i słaby docisk. Z twoim budżetem to masz jednak większy wybór ale jak nie posłuchasz to skończysz z szafą pełna słuchawek choć pewnie do paru będziesz chciał wracać ;-) Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#26 kombajn

kombajn
  • Nałogowiec

• 1860 postów
  • Miejscowość:Hamburg

Napisano 24 maj 2018 - 03:09

Jak słuchawki maja zbyt duży docisk to z wyczuciem je odgiąć. Jak się boisz to zakładać je na noc na coś szerszego od twojej głowy typu pudło, garnek czy coś w tym stylu. Pady w większości słuchawek możesz wymienić, a część producentów sprzedaje różne opcje np DT770 można dostać zarówno z welurowymi padami jak i skórkowymi. Jakiś czas temu ktoś na forum dawał link do wyprzedaży na Angielskim eBay gdzie sprzedawali Beyerdynamic MMX300 za 100 funtów. Poszukaj może jeszcze maja. Możesz również wybrać słuchawki które maja odpinany kabel na jack 3,5mmm lub 2,5mm i kupić kabel z wbudowanym mikrofonem na pałąku. Lub po prostu kupić mikrofon biurkowy na USB np Samson Go Mic.

• 0

#27 forii

forii
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 159 postów

Napisano 24 maj 2018 - 19:58

Chyba zostane na tych ath i tyle, po tym co napisaliscie to widze ze kazdy sprzet za taka kase tak po prostu gra i roznic sie moze tylko ewentualnie wiekszy bas czy te sceny dzwiekowe.
Plusem tych sluchawek jest wygoda i dobry mikrofon, bas nie jest taki wygorowany ale to podobno sprzyja w grach a oto mi tez chodzilo.

Takze zostaje na ath-pg1. Nie chce mi sie tez bawic w kupno i ew zwroty.
moze jedynei pojade do media expert i poprzymierzam inne porowonac czy faktycznie sa jakies lepsze. :)

K550 MKII by mialy lepsza izolacje niz moje ath-pg1?

Użytkownik forii edytował ten post 24 maj 2018 - 18:48

• 0

Case: Fractal Design Meshify C Black || Mobo: MSI Z370 Gaming Pro Carbon || CPU: i5 8600k -> i7-8700k|| Cooler: Noctua NH-U14S || Power Supply: Seasonic Focus Plus 750W Gold || RAM: G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB 3200MHz CL14 || Disc: 2x SSD Samsung 850 Evo 500GB || GPU: GTX 1080 Ti AORUS 11GB || Os: Win 10 Pro x64  || Monitor: LG 24GM79G-B 144hz 1080p || Headphones: Beyerdynamic Custom Game + Shanling Up DAC || Mouse: Logitech G403 Wired  || Keyboard: Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kailh Brown || Case Cooling: 7x BeQuiet Silent Wings 3 140mm 

#28 mseredin

mseredin
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 24 maj 2018 - 20:55

K550 moim zdaniem maja świetna izolacje. Są również bardzo równe i z tego co czytałem są świetne do gier (ja słucham tylko muzy). Dodatkowo są łatwe do napędzenia więc u mnie świetnie działają nawet z telefonem (oczywiście nie tak samo jak z porządna karta dźwiękowa lub wzmacniaczem ale do samolotu spokojnie wystarczają).
  • 0

#29 FeX

FeX

• 4276 postów

Napisano 24 maj 2018 - 22:43

K550 to trzeba dobrze na łbie zamocować, żeby była izolacja :)

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, SOMiC V2Recab + Vel Earpads, VE MONK+, Qian69, MS16, ShareMe Mixcder Pro, Bluedio TM

i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / Plextor M5S 128GB / XFX Core 650W

#30 forii

forii
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 159 postów

Napisano 25 maj 2018 - 02:27

K550 moim zdaniem maja świetna izolacje. Są również bardzo równe i z tego co czytałem są świetne do gier (ja słucham tylko muzy). Dodatkowo są łatwe do napędzenia więc u mnie świetnie działają nawet z telefonem (oczywiście nie tak samo jak z porządna karta dźwiękowa lub wzmacniaczem ale do samolotu spokojnie wystarczają).

Myslisz ze byly by lepsze od ath-pg1? Cena podobna, w sumie wtedy trace dobry mikrofon ale mam lepsza izolacje i lepszy dzwiek?
Zależy mi tez na pozycjoniwaniu

K550 to trzeba dobrze na łbie zamocować, żeby była izolacja :)

Co masz na mysli?
Generalnie mam mala glowe, ektomorfik i chude kosci :D

Namowcie mnie na k550( ale mkII tak?) to moze kupie i zwroce wtedy ath-pg1 albo akg, mam jeszcze 11 dni na zwrot  :P

A może zaoszczedzic i kupic sobie Cloudy? bym mial 300zl w kieszeni bo za ath dalem 666zl no i bylyby z mikrofonem!
Tylko te najtaniej moge zdobyc za 350zl, mala dostepnosc ;p Co myslicie?
https://www.ceneo.pl/30688215

Ewentualnie ide do media expert i biore ten model hyperx cloudow od reki i testuje porownujac z ath pg1, i zostaje przy jednych sluchawkach i mozliwe ze oszczedzam 300zl
https://www.mediaexp...ebrny,id-906210

Lub ten z uwagi na przestrzennosc 7.1 (w grach chyba sie przyda )
https://www.mediaexp...ebrny,id-535425

To cloudy czy akg k550 do porownania z ath?   8-) 

Użytkownik forii edytował ten post 25 maj 2018 - 02:28

• 0

#31 FeX

FeX

• 4276 postów

Napisano 25 maj 2018 - 06:36

Nausznice muszą dobrze przywierać do głowy, żeby można było mówić o izolacji. Pady w K550 są okrągłe i tutaj czasem występuje mały problem. Sporo opinii mówiących o braku basu w tych słuchawkach często właśnie wynikało z niedopasowania do czerepu :)

• 0

#32 forii

forii
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 159 postów

Napisano 25 maj 2018 - 07:35

Pozostaje mi za freeko polatać po media expert i poprzymierzać inne modele sluchawek porownujac z ath-pg1. Za darmo i na janusza.
I bez zamawiania bez neta, w sumie tak mi lepiej pasuje.
A nawet przez ten czas przyzwyczailem sie do tych ath-pg1.
Zauwazylem tez ze na wysokiej glosności bardzo dobrze graja te sluchawki jednak, nawet basy potrafia byc bardzo żywe, a co do piosenek to slysze szczegoly ktorych wczesniej nie slyzsalem, mozliwe ze w koncu sie wygrzaly, tak czy siak sluchanie na tak wysokiej glosnosci nie sluzy moim uszom, albowiem przywyklem do sredniej jakosci dzwieku, takiej normalnej dla kazdego, moze by DAC rozwiazal sprawe bo wtedy byloby wzmocnienie dzwieku i moglbym slyszec to co slysze normalnie na prawie 70% max glosnosci

• 0

#33 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7332 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 25 maj 2018 - 07:43

Zauwazylem tez ze na wysokiej glosności bardzo dobrze graja te sluchawki jednak, nawet basy potrafia byc bardzo żywe, a co do piosenek to slysze szczegoly ktorych wczesniej nie slyzsalem, mozliwe ze w koncu sie wygrzaly, tak czy siak sluchanie na tak wysokiej glosnosci nie sluzy moim uszom, albowiem przywyklem do sredniej jakosci dzwieku, takiej normalnej dla kazdego, moze by DAC rozwiazal sprawe bo wtedy byloby wzmocnienie dzwieku i moglbym slyszec to co slysze normalnie na prawie 70% max glosnosci

Nie rozumiem co miałby wnieść DAC w temacie głośności. Jeśli potrzebujesz pewnego poziomu żeby coś słyszeć to potrzebujesz. I nawet jeśli DAC będzie dysponował większą mocą i mniej podkręcisz 'gałkę' to i tak poziom dźwięku będzie taki sam.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że DAC może dużo wnieść w temacie np separacji czy dynamiki.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#34 mseredin

mseredin
  • Dyskutant

• 185 postów

Napisano 25 maj 2018 - 07:43

Prawda jest taka że nikt nie doradzi ci idealnie przez neta. Sam musisz sprawdzić co ci najbardziej pasuje. Ja kupując skuchawki, przez dwa tygodnie czytałem różne recenzje, a następnie wybrałem się na odsłuchy. Dzięki temu doskonale wiedziałem że to co kupuje, jest dokładnie tym czego szukam w założonym budżecie.

Użytkownik mseredin edytował ten post 25 maj 2018 - 07:45

• 0

#35 forii

forii
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 159 postów

Napisano 26 maj 2018 - 16:31

A co powiecie na:
Brainwavz HM5? smile.png Waga 131g, będą lepiej tłumiły niż ath-pg1? Lepszy dzwiek pod gry i muze? przestrzenne są, pozycjonowanie mam tu na mysli.
Czas tyka a ja jeszcze zadnych innych do porownania nie zamowilem.

I chyba oddam te ath a poczekam bo ktos napisal ze pod koniec czerwca wyjda jakies snaby hm5

A jak kupie zamiast ath-pg1 w cenie 666zl np za 400zl dragonfly black to CALE beda graly lepiej niz ath? w ten sposob zaoszczedze kase, a dopóki cale dzialaja to po co kupowac nowe.
Kwestia ze w cal nie mam takiego dobrego pozycjonowania w grach jak w ath, nie wiem od czego to zalezy, no i izolacja jest zdecydowanie mniejsza (slysze wszystko co sie dzieje w domu)

Użytkownik forii edytował ten post 26 maj 2018 - 16:33

• 0

#36 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7507 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 26 maj 2018 - 17:27

A jak kupie zamiast ath-pg1 w cenie 666zl np za 400zl dragonfly black to CALE beda graly lepiej niz ath? w ten sposob zaoszczedze kase, a dopóki cale dzialaja to po co kupowac nowe.

Raczej nie.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#37 forii

forii
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 159 postów

Napisano 29 maj 2018 - 16:09

Raczej nie.

Faktycznie, to byl zly pomysl cale nie sa w ogole przestrzenne.

Polecono mi dwa modele, Focal Listen z uwagi na to ze to sa sluchawki warte ponad 1000zl a aktualnie kosztuja tylko 499zl, lub cos z wiekszych BEYERDYNAMIC Custom Game. 799zl
Ktore byscie wybrali? Zamykam wybor tylko do tych 2 modeli ktore porownam z ATH-pG1 :)
-priorytet: lepsza izolacja niz w ath-pg1

Z gory dzieki za wszelkie rady

Zamówione FOcal Listeny, za dużo o nich czytalem, wydaja sie dobre, maja futerał, mikrofon na pałąku, składane, mobilne, nie wymagaja Daca, ale jak juz sie pod niego podlaczy to jest petarda.
Dobrze izoluja, takich wlasnie sluchawek potrzebowalem.

Poczekam az przyjda i zdam relacje, oby wygoda sie rozluznila po godzinach stosowania bo podobno uciskaja ale kosztowaly kiedsy 1100zl a teraz 499zl?
Nic tylko korzystac!

Ziomy,

Przyszły do mnie Focale, na start byłem pod wrażeniem profesjonalnego zapakowania wszystkiego, owinięcia najważniejszych elementów, jeżeli chodzi o tłumienie dźwięków to jest w końcu idealnie!! Bardzo podobają mi się gąbki nauszników.
Dźwięk jest na plus choć w niektórych momentach muzycznych bardziej byłbym za ath-pg1 ale jak widać to jest pewnia ta różnica np sceny dolnej (nie znam się na nazewnictwie) - mimo wszystko akceptuje to że nie ma idealnych słuchawek i każdy ma jakieś plusy i minusy.
Ućisk na góre głowy pałąka faktycznie jest ale myśle że to kwestia paru dni.
Słuchawki wcale nie uciskają tak w uszy mocno jak to niektórzy mowili, możliwe że przez to że mam małą głowe biggrin.png

Pozycjonowanie/stereo troszeczkę gorszę niż w ath, np ten utwór dużo lepiej słyszałem jak był najpierw z LEWEJ  a potem z PRAWEJ strony:
https://www.youtube....t=RDyTypiYiqsJQ

Jedyna jeszcze lekka wada to niska głośność, w porównaniu do ath taką samą głosność na Listenach mam przy 75% głośności w windowsie, na ath przy 50%.
Stąd rozumiem że warto doinwestować do nich dragonfly blacka.

1 założenie słuchawek i już mi się podobają, dobrze leżą, pora na dalsze testy.! 

:) :) 

Użytkownik forii edytował ten post 29 maj 2018 - 16:28

• 1

#38 FeX

FeX

• 4276 postów

Napisano 29 maj 2018 - 20:27

No i taki temacik można sobie poczytać :D Od czasu do czasu znajdzie się ktoś, kto napiszę trochę więcej niż "kupione, można zamknąć".

Nie ma jednych jedynych słuchawek, posłuchasz trochę lepszego sprzętu i będziesz chciał mieć kilka par, bo każda ma coś innego ;)

• 1

#39 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4466 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 29 maj 2018 - 20:30

Ta potem kary daci wzmaki głośniki nie obejrzysz się i 15k w sprzęcie zainwestowane :D
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#40 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7507 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 29 maj 2018 - 22:14

Faktycznie, to byl zly pomysl cale nie sa w ogole przestrzenne.

A właśnie, że są ,ba nawet bardziej od wychwalanych Hyperów X :)

Pozycjonowanie/stereo troszeczkę gorszę niż w ath, np ten utwór dużo lepiej słyszałem jak był najpierw z LEWEJ a potem z PRAWEJ strony:

One grają już taką specyfikacją sceniczną ale myślę da się przyzwyczaić.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słuchawki, mikrofon, zamknięte, ph1, ATH-PG1, ath, gry, muzyka, tłumienie, dźwięków

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych