Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym sobie sprawić nowsze słuchawki niż aktualne które posiada: Creative Aurana Live (CAL).
Zależy mi by słuchawki zdecydowanie lepiej niż moje CALe tłumimy dźwięki z zewnątrz z następujących dwóch powodów.
Aktualne, nawet jak mam na uszach nie tłumią wcale w ogóle dźwięków z otoczenia, mam bardzo dobry słuch i bez problemu słysze rozmowy innych osób nawet na niższych piętrach w moim mieszkaniu.
Mam też klawiaturę mechaniczną której wolałbym aż tak głośno nie słyszeć... strasznie mnie rozprasza to w grach, ten głos klawiatury wybija mnie z tropu.
I tutaj przechodzimy do gier, albowiem jako że na CALe aż tak nie narzekam to w grach chciałbym by słuchawki miały lepsze pozycjonowanie.
Dźwięk w muzyce, (głownie słucham elektronicznej, club, i troche rocka) - też priorytet.
DOdatkowo chce korzystać ze słuchawek w pracy gdzie pracujemy w biurze w dziale rezerwacji i mikrofon musi byc obowiazkowy, zestaw bez problemu chce by mial mozliwosc podlaczenia do telefonu stacjonarnego (jacki).
Wygoda i komfort to podstawa.
Przez pare dni szukajac natrafilem sie na:
https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-pg1-czarny.html

Które bardzo mi się podobają, cena 666zł za słuchawki zamkniete z bardzo dobrym mikrofonem zasluguje na pochwały.
Wczesniej polecano mi modele HyperX Cloud oraz Qpad QH90, ktore jak wiadomo sa na bazie texasow, ale mikrofon maja sredni, czy tlumienie maja lepsze od ATH PG1 to tez nie wiem, ale wiem ze model PDG1 jest otwarty a to mija sie z celem,

Moje pytania to czy w/w PG1 spelnia moje oczekiwania?
Odczuje zdecydowanie roznice w:
-tłumieniu dźwięków z zewnątrz
-pozycjonowaniu w grach
-wygoda
?
W innym wypadku jezeli te 666zl nie bedzie warte to kupie wtedy pewnie uzywane cloud za 240zl.
Choc wolalbym zaczac od PG1 i ewentualnie je zwrocic.

Co myslicie?
Pozdrawiam

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

firma godna zaufania, ale nie sądzę, żeby ktoś tu to testował a rzucanie opinii w ciemno mija się z celem.

 

Czym zamierzasz napędzić te słuchawki? Może bardziej ci się opłaci zakup lepszych słuchawek i dokupienie mikrofonu jak masz jakiegoś grajka dobrego.

Co do wygody to masz pałąk regulowany jedyne co może być niewygodne to przymałe pady bo w niektórych modelach ATH uszy miałem ciasno upakowane. 

Z wyglądu to to są klasyczne ATH, więc możesz przejść się do sklepu audio i poprzymierzać różne modele ATH to da ci to pogląd a reszta to zależy od rozmiarów twojej głowy, uszu i personalnych preferencji.  

 

Jakiś czas temu ktoś jeszcze pisał na forum, że beyery mmx300 potaniały więc, możesz też na nie zwrócić swoja uwagę, powinny kosztować ok 500zł pytanie tylko czy warto wywalić tyle kasy na słuchawki tylko do grania. 

 

Jak kupisz hyper X to tez masz odpinany mikrofon, dobrą jakość a i stosunkowo niską cenę. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.
Zakupiłem już te ATH-PG1. Bardzo mi się podobały z wyglądu i oglądałem wiele recenzji gdzie inni też polecali, choć szczerze mówiąc opinii o tych modelach jest tyle co nic.

Jeżeli chodzi o napędzenie to nie za bardzo wiem o co chodzi. Domyśleć się mogę że chodzi o jakąś kartę dźwiękową?
Nie mam nic w planie, bo się nie znam, posiadam kartę dźwiękową: creative sound blaster live! 24-bit w wersji na PCI:
https://images10.newegg.com/NeweggImage/ProductImage/29-102-177-06.jpg

Liczyłem też szczerze mówiąc że te słuchawki będą dobrze działały nawet na zintegrowanej karcie.
Jestem w stanie cos dokupic, jakie to są koszta? Przegladajac fora o sluchawkach i szukajac swojego idealnego modelu sluchawek pamietam ze kazdy wspominal cos o xonad dx.


Co do padów to chodzi o nauszniki?
Szczerze mówiąc w CALach miałem 40mm membranny i faktycznie troche były przymałe jednak nie przeszkadzało mi to, ale tutaj PG1 mają 44mm więc można powiedzieć że powinny być lepsze i pady tez powinny byc wieksze.

Podoba mi sie ze sluchawki waza 240g czyli prawie tyle co CALE, gdzie hyperx wazyly ponad 350g.

A mikrofon tez jest odpinany w PG1.


Zależało mi na lepszej niż dobrej jakośći mikrofonu, stad hyperx odpadały, pg1 mają super jakosc mikrofonu i miejmy nadzieje duzo lepsza jakosc dzwieku w grach jak i w muzyce.

 

Link to post
Share on other sites

Przy microfinie to też dużo zależy od karty. Z kartami to już runie od 130 za używanego x-fi titanium po 2.5k zł za lepszy układ wiadomo im wyżej tym lepiej tylko im drozej tym już mniejsze różnice już są. Do samych gier nie potrzeba nie wiadomo czego. Tej kart co ty masz akurat nie słuchałem więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć może ktoś inny coś o niej powie. Jednak tali x-fi titanium gaming w zupełności wystarczy

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Przy microfinie to też dużo zależy od karty. Z kartami to już runie od 130 za używanego x-fi titanium po 2.5k zł za lepszy układ wiadomo im wyżej tym lepiej tylko im drozej tym już mniejsze różnice już są. Do samych gier nie potrzeba nie wiadomo czego. Tej kart co ty masz akurat nie słuchałem więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć może ktoś inny coś o niej powie. Jednak tali x-fi titanium gaming w zupełności wystarczy

https://www.ceneo.pl/1627905

 

nie widzi mi sie placic cene słuchawek za karte dzwiekowa, oczekiwalem ze jak kupie drogie sluchawki to one juz beda same w sobie duzo lepsze niz np moje CALe :)

Ale dzieki za propozycje.

 

Mam nadzieje ze pozycjonowanie w grach bedzie lepsze niz w Calach, reszta nie ma dla mnie takiego znaczenia bo wiem ze beda lepsze.

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Na początek ci ten Sound Blaster wystarczy ale docelowo pasowało by postarać się o lepsze źródło bo te karty są niewiele lepsze od co lepszej integry.

Przykładowo na ebay jest Xonar DX w dobrych pieniądzach a jaszcze można się potargować

https://www.ebay.de/itm/ASUS-Xonar-DX-7-1-Soundkarte-PCI-E-x1-40234/112787451684?hash=item1a42a7ef24:g:uzoAAOSwsZJacf8p

 

 

Szczerze mówiąc w CALach miałem 40mm membranny i faktycznie troche były przymałe jednak nie przeszkadzało mi to, ale tutaj PG1 mają 44mm więc można powiedzieć że powinny być lepsze i pady tez powinny byc wieksze.

 

Patrzenie na średnicę przetworników mija się z celem bo np AKG K240 mają przetworniki 30mm a słuchawki są normalne pełnowymiarowe wokółuszne

 

 

nie widzi mi sie placic cene słuchawek za karte dzwiekowa, oczekiwalem ze jak kupie drogie sluchawki to one juz beda same w sobie duzo lepsze niz np moje CALe

Zagrać zagrają, czy lepiej od CAL na słabym źródle trudno powiedzieć. Jakby ci to obrazowo przedstawić... BMW M5 na osiedlowej drodze też będzie miało problemy żeby pokonać Forda Focusa (CAL to jednak są dość przyzwoite budżetowe słuchawki). Na torze wyścigowym (czyli gdy słuchawki dostaną dobre źródło dźwięku) Ford rozpędzi się do maksymalnych możliwości (CAL na dobrym źródle też sporo zyska)  ale i tam BMW połknie go na przystawkę.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Na początek ci ten Sound Blaster wystarczy ale docelowo pasowało by postarać się o lepsze źródło bo te karty są niewiele lepsze od co lepszej integry.

Przykładowo na ebay jest Xonar DX w dobrych pieniądzach a jaszcze można się potargować

https://www.ebay.de/itm/ASUS-Xonar-DX-7-1-Soundkarte-PCI-E-x1-40234/112787451684?hash=item1a42a7ef24:g:uzoAAOSwsZJacf8p

 

 

 

Patrzenie na średnicę przetworników mija się z celem bo np AKG K240 mają przetworniki 30mm a słuchawki są normalne pełnowymiarowe wokółuszne

 

 

Zagrać zagrają, czy lepiej od CAL na słabym źródle trudno powiedzieć. Jakby ci to obrazowo przedstawić... BMW M5 na osiedlowej drodze też będzie miało problemy żeby pokonać Forda Focusa (CAL to jednak są dość przyzwoite budżetowe słuchawki). Na torze wyścigowym (czyli gdy słuchawki dostaną dobre źródło dźwięku) Ford rozpędzi się do maksymalnych możliwości (CAL na dobrym źródle też sporo zyska)  ale i tam BMW połknie go na przystawkę.

 

Dzieki za odpowiedz, sluchawki pg1 juz zamowilem, jutro albo pojutrze u mnie beda, stad rozwazam karte dzwiekowa by po prostu jakos wzmocnci te sluchawki i sie nie zawiesc.

POlecono mi:

FX-Audio DAC-X3

I szczerze mowiac wole taki zestaw niz zamawiac z amazona i potem nie moc tego odeslac spowrotem jakby cos bylo nei tak :P

W dodatku okazalo sie ze ta karta sound blaster co mam nie pasuje do mojej plyty glownej, z370 jak widac nie ma juz takich wejsc pci, bo chcialem kupic xifi gamer:

https://www.ceneo.pl/353901

 

Ale ona rowniez ma identyczne wejscia ktorych moja plyta nie posiada:

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Extreme4/index.asp

 

Co myslisz o tym FX-AUDIo DAC-X3? :)

Przy okazji mam tez Microlab FC330 wiec dzwiekowka sie przyda i do sluchawek i czasem do glosnikow.

Choc ze sluchawek korzystam w 95%, glosniki prawie tyle co nic i tylko sie kurza na biurku  :D 

Link to post
Share on other sites

Miałem starszego brata FX-Audio DAC-X6 i byłem zadowolony. X3 ma pozytywne opinie. Pamiętaj że po USB to jest dac 16 bitowy, jak masz na płycie wyjście optyczne to jak go podepniesz za jego pomocą będzie 24 bitowy. Przy podłączeniu głośników będzie że tak powiem niewielki problem estetyczny DAC-X3 - ma wyjście audio po RCA z przodu. Tutaj masz recenzję napisaną przez gościa który się naprawdę zna na sprzęcie audio:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

Link to post
Share on other sites

Miałem starszego brata FX-Audio DAC-X6 i byłem zadowolony. X3 ma pozytywne opinie. Pamiętaj że po USB to jest dac 16 bitowy, jak masz na płycie wyjście optyczne to jak go podepniesz za jego pomocą będzie 24 bitowy. Przy podłączeniu głośników będzie że tak powiem niewielki problem estetyczny DAC-X3 - ma wyjście audio po RCA z przodu. Tutaj masz recenzję napisaną przez gościa który się naprawdę zna na sprzęcie audio:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

Poczytałem bardziej i dowiedziałem się że lepszy będzie Dragon Fly Black, używanego można dostac już za 250-300zł.

Jak to zobaczylem to wyglada jak małe usb, świetny bajer, super że na usb bo moglbym go zabierac do pracy czy miec podlaczonego do telefonu.

Masz jakies opinie o tym dragonfly/

Normalnie kosztuje 399zl

Link to post
Share on other sites

Dragonfly nie ma regulacji głośności i po podpięciu bardzo łatwych w napędzeniu słuchawek może być problem z kontrola głośności. Rozwiązaniem może być zakupienie u francuzów takiego wynalazku:

audiophonics-m1-potentiometer-volume-con

Wpinasz z jednej strony sygnał analogowy na kablu 3,5mm, a z drugiej strony masz wyjście na słuchawki:

https://www.audiophonics.fr/en/appareils-hifi-ampli-casque-preampli/audiophonics-m1-potentiometer-volume-controller-analogue-p-9034.html

Link to post
Share on other sites

Dragonfly nie ma regulacji głośności i po podpięciu bardzo łatwych w napędzeniu słuchawek może być problem z kontrola głośności. Rozwiązaniem może być zakupienie u francuzów takiego wynalazku:

audiophonics-m1-potentiometer-volume-con

Wpinasz z jednej strony sygnał analogowy na kablu 3,5mm, a z drugiej strony masz wyjście na słuchawki:

https://www.audiophonics.fr/en/appareils-hifi-ampli-casque-preampli/audiophonics-m1-potentiometer-volume-controller-analogue-p-9034.html

Bez przesady, przeciez nie oczekuje od dzwiekowki regulator glosnosci, mam to w systemie i na pałąku w słuchawkach, a nawet pod przyciskami w telefonie

 

Czy piszesz o tym ze np bedzie to skutkowalo zbyt dużą głośnością? Bo wtedy to mialoby sens, takto nie widze sensu strachu przed braku regulatorem dzwieku

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem że te słuchawki maja pilota z regulacją głośności. No to powinno wystarczyć. Dragonfly ma przyzwoitą moc wzmocnienia i o ile pamiętam Audiofantyk pisał że przy któryś łatwych w napędzeniu słuchawkach skończyło się na głośności w Windowsie na poziomie 2% a to już pozostawia bardzo wąski poziom regulacji w dół.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyszły właśnie do mnie ath-pg1.
Jakość dźwięku w porównaniu do calów jest lekko lepsza. Izolacja lepsza ale wciaz slysze wszystko w tle, mam bardzo dobry sluch...
Wygoda na plus, podoba mi sie tez ze nie sa cięższe a tylko te 245g.
Mikrofon na duzy plus.

Nie wiem jednak czy nie mialem zbyt duzych oczekiwan.
Hmm - Czy każde nowe słuchawki trzeba jakoś rozruszać słuchając w nich muzyki przez pare godzin, wtedy staną się lepsze? Tak coś kojarze.
Moze bedzie lepiej, potestuje te 14 dni. Innych do kwoty 800zl z dobrym mikrofonem nie znalazlem.

Link to post
Share on other sites

Tak to już jest z kupowaniem słuchawek w ciemno. Z wygrzewania słuchawek to bym na wiele nie liczył. Nawet jeśli coś zmieni, to niewiele i będzie to ciągła zmiana, której pewnie nawet nie zauważysz. Zawsze możesz odesłać, jeśli nic nie zniszczyłeś. Słuchawek zamkniętych z mikrofonem w tej cenie na pewno jest więcej. Focal ma model Listen. Denon całą serię AH-MM. Sennheiser serię GSP. Denony są bardzo krzykliwe (bardzo ostra V-ka), Focale raczej stawiają na wokal bez nadmiaru basu. Sennheiserów nie miałem.

 

Ja na Twoim miejscu te bym odesłał, skoro nie jesteś zadowolony i skupiłbym się na odsłuchach i wybrał takie słuchawki, co grają zgodnie z upodobaniami. A różnice w brzmieniu różnych słuchawek często są kolosalne. Mikrofon typu Zalman Mic1 kupisz za dwie dychy i przypniesz żabką do kabla. Po co ograniczać sobie wybór mikrofonem, skoro można kupić go luzem i przypiąć?

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Nie jara mnie dodatkowy wiszący kabel ktory dziala jako mikrofon, nie bez powodu kupilem te sluchawki z dodatkowym mikrofonem, nie napisalem ze sa zle.
Są bardzo dobre, lekkie, wygodne, super mikrofon, jakosc dzwieku to kwestia przyzwyczajenia.
Przydaloby sie jedynie wieksze tlumienie, te co poleciles nie maja mikrofonu.

Na innym forum fanatyka polecono mi https://www.morele.net/sluchawki-beyerdynamic-mmx-300-high-end-headset-715565-552813/
Ale to juz cena powyzej 1000zl wiec chyba pozostane na tych a jak bedzie mi malo to sobie kupie dragonfly black, wtedy juz dzwiek pewnie bedzie klasa czyz nie? :)

Od czego zalezy te tlumienie dzwieku? Jedynie moglbym je zwrocic jezeli bym mial pewnosc ze kupie jakies inne w podobnej cenie ale nie drozsze i beda mialy lepsze tlumienie/izolacja ale wszystko takie samo jak waga i mikrofon

czy jak zalezy mi na izolacji i mikrofonie to pozostaje mi kupic tylko te MMX300?
Mam budzet 900zl moge kupic jeszcze druga pare i przez 14 dni testowac i potemodeslac te ktore beda gorsze

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Są bardzo dobre, dlatego szukam innych. Ja też kiedyś kupiłem słuchawki w ciemno, bo wszędzie piszą, jakie to one nie są super. Świetny dźwięk, wygodne i bla, bla bla. Używałem 3 dni i trafiły do pudła.

 

Wszystkie słuchawki, które wcześniej wymieniłem jak najbardziej mają mikrofon, tylko nie na pałąku. Chciałbym tylko podkreślić, że ja je wymieniłem, a nie poleciłem, bo wychodzę z założenia, że słuchawki się testuje przed zakupem. Jak najbardziej polecam je odsłuchać w sklepie, ale nie kupować w ciemno.

 

Zamiast popełniać kolejny raz ten sam błąd, znajdź sklep, w którym można przetestować sprzęt i sprawdź, jak się sprawuje mic, jak grają, jak tłumią i czy są wygodne. Za tydzień stwierdzisz, że tym MMX300 też coś dolega i znajdziesz kolejne jako "ostateczne" rozwiązanie.

 

I jeszcze raz przekonuję do zakupu osobnego mikrofonu. Ten osobny kabel ma 1/10 przekroju tego od słuchawek i po przymocowaniu trytytkami czy czymś takim nawet go nie widzisz. A w zamian masz 500 modeli do wyboru, zamiast 5. Do tego możesz wtedy mikrofon zostawić w pracy, a słuchawki zabrać do autobusu, domu, gdziekolwiek indziej bez paradowania z pałąkiem przy głowie. Nie rozumiem, czemu się upierasz przy headsecie. Ograniczasz sobie wybór i uniwersalność rozwiązania.

Edytowane przez Karister
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ok niech będzie. Chociaż lubie mieć wszystko pod ręką stąd uparłem się przy tych słuchawkach z dobrym mikrofonem w zestawie to zgadzam się na wybór słuchawek bez mikrofonu, szczególnie ze masz racje ze wybor z mikrofonem jest bardzo ograniczony.

Poszperałem troche i z zamknietych najbardziej polecane były:
AKG K550 MKII - wygladaja jednak jak naleśniki   (amazon cena: 4,2 - ‎191 opinii)

Słuchawki FOCAL listen (ESPICAS107) ( amazon Ocena: 4,2 - ‎20 opinii )

te trzy modele beyerdynamica maja najwiecej opini i najlepszych na amazon (Ocena: 4,4 - ‎1 086 opinii) - wychodzi ze na te bede musial sie zdecydowac, kwestia ktore wybrac... bo podobno te 250ohm wymagaja juz wzmacniacza czyli kolejny wydatek - dragon fly. choc kosztuja mniej niz moje ath-pg1 wiec nie ma problemu
BEYERDYNAMIC DT770 PRO 250OHM 
BEYERDYNAMIC DT770 PRO 32OHM 

BEYERDYNAMIC DT770 PRO 80OHM

SONY MDR-XB950AP CZARNY - 
super, i piszą że dzźwiękoszczelne za 350zl !!!! ( amazon ocena 4,4 - ‎482 opinie)
tylko czy lepsze od cloud x / qpad qh-90?

AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7NC CZARNY  -  (amazon  ocena: 4,1 - ‎353 opinie)

FOCAL SPIRIT PRO (amazon ocena 4.0 - ‎72 opinie)
BOSE QUIETCOMFORT 25 CZARNY (amazon ocena 4,2 - ‎3 269 opinii) - maja mikrofon na pałąku.


Ew. Może też niepotrzebnie wybieram z tych drozszych?
Z tańszych do 350zl są:
Kingston HyperX Cloud (amazon ocena 4,1 - ‎4 159 opinii)
oraz:
QPAD QH-90 CZARNE (amazon ocena 3,9 - ‎54 opinie)

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Kup Cloudy, zaoszczędzisz sobie czasu i stresu :D

 

Średnia ocen z opinii jest niereprezentatywna. Każde z wymienionych słuchawek grają inaczej, a oceny są tak zbliżone, że wygląda jakby były bardzo podobne, a tak nie jest.
 
Beyerdynamic DT770 - dobry dźwięk, mają welurowe nausznice i także nie maja mocnej izolacji
XB950AP - typowe basowe słuchawki.
K550 MKII - jak lubisz naleśniki to spoko, dość wyrównane granie
Focal Listen - dźwięk według mnie bardzo dobry, tylko wielkość nausznic mogłaby być większa
 
O reszcie się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

Nie ma słuchawek idealnych, a poszukiwanie takich zawsze kończy się drenażem portfela ;)

Link to post
Share on other sites

Cloudy

 

Heh, właśnie on leżą u mnie w pudle. Głowa w imadle i sprasowana małżowina. :( Po dwóch godzinach na głowie po prostu żywy ból. A kolega ma podobne odczucia. Nie wiem, czemu każdy powtarza, że są wygodne, bo jakiś youtuber tak stwierdził. Jasne, że każdy może to odbierać inaczej, ale obiektywnie to one nie wpadają w kategorię wygodnych słuchawek.

Link to post
Share on other sites

Cloudy miałem ze 3 razy, porównywałem je sobie z Takstarami Pro80 + pady HM5 i obie pary były dla mnie wygodne. Nausznice Cloudów są miękkie, nie są tak wysokie, jak te od HM5, ale ich wielkość była dla mnie wystarczająca. Takstary fabrycznie miały pady z ceraty...

 

Nie wiem, dlaczego mówisz o Cloudach, jak o imadłach, ja tego nie zauważyłem, a nausznice zawsze można wymienić, to głównie one odpowiadają za miejsce na małżowinę. Większość ludzi jakich znam nie ma problemu z komfortem, więc jak widać to sprawy na tyle subiektywne, że Ty się dziwisz, że nazywane są wygodnymi, a ja się dziwię, że Ty mówisz na nie imadła :D


ale obiektywnie to one nie wpadają w kategorię wygodnych słuchawek.

 

Nie jest to obiektywna opinia i nigdy taką nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Kup Cloudy, zaoszczędzisz sobie czasu i stresu :D

 

Średnia ocen z opinii jest niereprezentatywna. Każde z wymienionych słuchawek grają inaczej, a oceny są tak zbliżone, że wygląda jakby były bardzo podobne, a tak nie jest.
 
Beyerdynamic DT770 - dobry dźwięk, mają welurowe nausznice i także nie maja mocnej izolacji
XB950AP - typowe basowe słuchawki.
K550 MKII - jak lubisz naleśniki to spoko, dość wyrównane granie
Focal Listen - dźwięk według mnie bardzo dobry, tylko wielkość nausznic mogłaby być większa
 
O reszcie się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

Nie ma słuchawek idealnych, a poszukiwanie takich zawsze kończy się drenażem portfela ;)

Tak więc, beyerdynamicy odpadają, bo na izolacji mi właśnie zależy.

Pozostają więc k550 MKII, szkoda ze nie maja chociaz mikro na pałąku

Ewentualnie droższe za 950 te: BOSE QUIETCOMFORT 25

Focal Listen - bardzo male maja nausznice? takie jak w CALACH? bo jezeli tak to wiem o co Ci chodzi, to sprawia ze uszy nie wchodza tak jakby do srodka tak? :P

 

 

Heh, właśnie on leżą u mnie w pudle. Głowa w imadle i sprasowana małżowina. :( Po dwóch godzinach na głowie po prostu żywy ból. A kolega ma podobne odczucia. Nie wiem, czemu każdy powtarza, że są wygodne, bo jakiś youtuber tak stwierdził. Jasne, że każdy może to odbierać inaczej, ale obiektywnie to one nie wpadają w kategorię wygodnych słuchawek.

Obok cloudów ten sam model na bazie texasów są jeszcze: Qpad qh-90 i szczerze mowiac wolalbym te niz cloudy ktore sa aktualnie drozsze niz qpady z uwagi na brak dostepnosci. Q pady moge dostac za 310zl a cloudy za 350 zl.

 

 

Mysle tez ze przesadzam bo aż takie zle te ath-pg1 nie sa i najgorzej jak kupie jakis model a i tak zostane na ath :D

 

 

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Ale zanim kupisz, jedź je posłuchać. Izolują świetnie ale dla kogoś kto lubił dźwięk CAL, K550 mogą mieć zbyt mocną górę. Moja narzeczona uwielbia słuchać muzy na CAL, a moje K550 uważa za straszny szrot który nawet nie ma odrobiny basu

 

Edytowane przez mseredin
Link to post
Share on other sites

Isk też coś ma na bazie pro80 bodajże mdh8500 z miękkimi padami. Pro82 mają też mięciutkie pady i słaby docisk.

Z twoim budżetem to masz jednak większy wybór ale jak nie posłuchasz to skończysz z szafą pełna słuchawek choć pewnie do paru będziesz chciał wracać ;-)

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...