Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, pisze z konta kolegi poniewaz kompletnie nie mam mozliwosci zalogowania sie na moje stare konta(Glownie Gronxoy) ktorych kilka lat temu troche uzywalem. 

 

Minelo kilka lat od czasu kiedy kupilem mojego "potwora" z ktorego naprawde zawsze bylem zadowolony, jednakze czas mija i sprzetu nie omija. Postanowilem wiec przygotowac sie do zakupu nowego zestawu i zapytac sie was o rady.

 

Najpierw podstawowy schemat:

Reszte czyli zasilacz i dyski przeloze ze starego zestawu. Teraz argumentacja, CPU 8 rdzeniowy dobry Intelek ktory przyda sie do multi task i renderowania, Jest to kompromis pomiedzy zapotrzebowaniem na Premiere a AE. Mobo biore takie ktore da mi mozliwosc zlaczenia reszty komponentow i nic wiecej, Ram jak widac 32GB, Jestem przekonany ze taka ilosc wystarczy ale jestem otwary na 64GB(chyba ze upgrade w przyszlosci), 2x 500GB SSD, jeden na system i programy, drugi na scratch fakt ze mam starego SSD daje mi do myslenia czy tych ssd nie odpalic w Raid 0 a to wlasnie starego uzyc na scratch(Tez 2x500 poniewaz jest to tansza opcja niz 1x 1TB), Obudowa ktora juz dawno temu chcialem kupic i nawet wymienic z ta co mam teraz, ladna, estetyczna i wyciszona. CPU cooler, dosc cichy i mega wydajny, gpu - Tutaj za bardzo nie wiem ktora wersje dokladnie wybierac, ale wiem ze chce topowa karte = 1080TI. Monitor od dawna chcialem zakupic "Curved" w ratio 21:9. Nadal ciezko jest mi sie dokladnie zdecydowac jaki chce wybrac jednakze ten tutaj wyglada bardzo interesujaca, 3440x1440 jest niczym mazenie, dotego 100Hz dzieki ktoremu zobacze te wszystkie klatki wypracowane przez 1080TI.

 

Cena tego zestawu to 37k kr, brakuje tutaj sluchawek(Bezprzewodowe bylo by milo) i klawiatury jak i opcjonalnie jakies karty dzwiekowej w zaleznosci od sluchawek. Jestem bardzo otwarty na przerozne modyfikacje tego zestawu, poniewaz sprzetem sie juz troche nie interesowalem i niechcial bym tutaj zakupic jakiegos glupstwa. Gdyz jest to sprzet dla mnie i chce zeby byl perfekcyjny, bardzo prosil bym ciebie Kajtek o argumentowanie do bolu. 

 

Wiem ze maja wyjsc nowe karty od Nvidia, jednakze nie chce mi sie czekac, a watpie zeby tez byla az tak duza roznica zeby bylo warto czekac.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens bawic sie w platforme x299  przy zalozeniu ze kupujesz czesci skladasz w godzine i tyle.

 

Praktycznie kazdy skylake x strasznie grzeje, jak i rowniez sekcja zasilania + do tego noctua to sredni pomysl.

 

Z 12-13 tys masz lutowanego threadrippera 1950X na asusie prime x399, 1080ti strixa, ramy gskille 3200/cl14 32gb w qual channelu i zasilacz seasonica 1300W prima titanium.

Zostaje 7-8 tysiecy na monitor, obudowe, chłodzenie etc

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz argumentacja, CPU 8 rdzeniowy dobry Intelek ktory przyda sie do multi task i renderowania

 

Bez QSV. Render raczej i tak poleci na GPU / CUDA.  Tutaj kompromisem jest 8700K z QSV

 

 

 

2x 500GB SSD, jeden na system i programy, drugi na scratch

 

 

System i soft - M2, NVME 256GB MLC

Surówka, zapis rendera - M.2 NVME 512 GB MLC

Scratch, temp - tutaj coś SATA/AHCI 240-256 GB na MLC z szybkim zapisem

 

 

 

Z 12-13 tys masz lutowanego threadrippera 1950X

 

Ale nie do Adobe ...  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...