Skocz do zawartości

Samodzielne utworzenie dodatkowej partycji.


Recommended Posts

Witam,

parę dni temu komputer "wyskoczył" mi z informacją, iż jest mało miejsca na dysku (F:). Nie powiem, trochę mnie to zdziwiło, z racji że nie miałem takiej partycji. Zaglądam do "komputer" i co widzę? Dodatkową, świeżo co utworzoną partycję (F:) z 42,1 MB wolnego miejsca z 449 MB ogólnych, z czego nie widać tam żadnych plików, a komputer mnie napastuje co 3 min. powiadomieniami by "wyczyścić dysk (F:)"...

Liczę na Waszą pomoc :)

 

PS Załączam screeny:

https://imgur.com/a/u8IJgwE

Link to post
Share on other sites

Zapewne jest to partycja tworzona przy instalacji systemu. Kliknij prawym myszy w "Ten komputer" i Zarządzaj. Następnie Zarządzenie dyskami i kliknij znowu prawym myszy ta partycje "(F:)". Wybierz Zmień literę dysku i ścieżki... potem usuń i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Tą literę można usunąć tylko przez wiersz poleceń, z menadżera dysków nie ma do niej dostępu. Miałem to samo, skontaktowałem się z infolinią Microsoftu, połączyli się zdalnie z moim komputerem i załatwili problem. Jeżeli nie chcesz im udzielać dostępu, to poszukaj jak usunąć literkę dysku przez CMD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak Bimbrownik wyżej powiedział, przy dysku (F:) nie mam takich uprawnień, jakie mam np co do (C:). (https://imgur.com/a/wnRdFgQ)

 

 

Tą literę można usunąć tylko przez wiersz poleceń, z menadżera dysków nie ma do niej dostępu. Miałem to samo, skontaktowałem się z infolinią Microsoftu, połączyli się zdalnie z moim komputerem i załatwili problem. Jeżeli nie chcesz im udzielać dostępu, to poszukaj jak usunąć literkę dysku przez CMD. 

Jeżeli zrobię to samemu, to nie narobię niczego złego? :D

Bym formatować nie musiał, bo mam tu sporo ważnych plików.

Link to post
Share on other sites

To może przez diskpart. Uruchom go jest w "C:\Windows\System32" lub wpisz w cmd "diskpart"

Wpisz "list volume"

Wybierz partycje z tą litera np. "select volume 3"

Potem "remove letter=F"

 

A jak się nie uda to może spróbuj jakimś programem np minitool partition wizard

Edytowane przez marcinbar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...