Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Samodzielne utworzenie dodatkowej partycji.

partycja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaskrowy

Jaskrowy
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 17 maj 2018 - 08:19

Witam,

parę dni temu komputer "wyskoczył" mi z informacją, iż jest mało miejsca na dysku (F:). Nie powiem, trochę mnie to zdziwiło, z racji że nie miałem takiej partycji. Zaglądam do "komputer" i co widzę? Dodatkową, świeżo co utworzoną partycję (F:) z 42,1 MB wolnego miejsca z 449 MB ogólnych, z czego nie widać tam żadnych plików, a komputer mnie napastuje co 3 min. powiadomieniami by "wyczyścić dysk (F:)"...

Liczę na Waszą pomoc :)

PS Załączam screeny:

https://imgur.com/a/u8IJgwE

• 0

#2 marcinbar

marcinbar
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:05

Zapewne jest to partycja tworzona przy instalacji systemu. Kliknij prawym myszy w "Ten komputer" i Zarządzaj. Następnie Zarządzenie dyskami i kliknij znowu prawym myszy ta partycje "(F:)". Wybierz Zmień literę dysku i ścieżki... potem usuń i powinno być ok.

• 0

#3 bimbrownik03

bimbrownik03
  • Alkoholik

• 234 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:18

Tą literę można usunąć tylko przez wiersz poleceń, z menadżera dysków nie ma do niej dostępu. Miałem to samo, skontaktowałem się z infolinią Microsoftu, połączyli się zdalnie z moim komputerem i załatwili problem. Jeżeli nie chcesz im udzielać dostępu, to poszukaj jak usunąć literkę dysku przez CMD. 

• 1

Moonshine Factory

CPU: i5 4670k / GPU: Asus GeForce GTX 980ti Strix / RAM: Corsair Vengeance PRO 2X8GB 2400MHz CL11 / MOBO: MSI Z87 MPower / SSD: Crucial MX200 250gb / PSU: Corsair RM850 / Case: Bimbrownia

#4 Jaskrowy

Jaskrowy
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:24

Tak jak Bimbrownik wyżej powiedział, przy dysku (F:) nie mam takich uprawnień, jakie mam np co do (C:). (https://imgur.com/a/wnRdFgQ)

Tą literę można usunąć tylko przez wiersz poleceń, z menadżera dysków nie ma do niej dostępu. Miałem to samo, skontaktowałem się z infolinią Microsoftu, połączyli się zdalnie z moim komputerem i załatwili problem. Jeżeli nie chcesz im udzielać dostępu, to poszukaj jak usunąć literkę dysku przez CMD. 

Jeżeli zrobię to samemu, to nie narobię niczego złego? :D

Bym formatować nie musiał, bo mam tu sporo ważnych plików.

• 0

#5 marcinbar

marcinbar
  • Bywalec

• 104 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:53

To może przez diskpart. Uruchom go jest w "C:\Windows\System32" lub wpisz w cmd "diskpart"

Wpisz "list volume"

Wybierz partycje z tą litera np. "select volume 3"

Potem "remove letter=F"

A jak się nie uda to może spróbuj jakimś programem np minitool partition wizard

Użytkownik marcinbar edytował ten post 17 maj 2018 - 09:57

• 1

#6 Jaskrowy

Jaskrowy
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 17 maj 2018 - 10:11