Skocz do zawartości

Podkręcanie starego 2500k i chłodzenie


Recommended Posts

Witam. 7 lat temu kupiłem komputer z Intelem 2500k, płytą asrock p67 i zasilaczem OCZ 600W. Myślałem ostatnio by go trochę podkręcić, prawdopodobnie do 4,2-4,5 Ghz. I mam dwa pytania.

 

1) Czy podkręcanie tak starego procesora jest bardziej ryzykowne niż nowego? Czy jest większe ryzyko, że nagle padnie i nie wstanie?

 

2) Jeżeli nie, to pytanie o chłodzenie. Czy Fera 3 wystarczy czy trzeba by zainwestować w Fortisa 3? Ten drugi jest o połowę droższy, więc fajnie jakby Fera starczyła, ale chcę by procesor jeszcze długo żył.

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam. Akurat też jestem posiadaczem dumnym posiadaczem procesora i5-2500K, który ma również 7 lat.

 

Ryzyko jest zawsze, ale jest ono niskie. Napięcie powyżej 1,4xx (dokładnej liczby nie pamiętam, ale jest ona podana w poradnikach do podkręcania) jest zabójcze dla procka - tylko tego właściwie trzeba się trzymać. Mój jest podkręcony na 4,5Ghz przy napięciu 1,256 (co pozwala dodatkowo obniżyć temperatury procesora) i śmiga na chłodzeniu Fera 3.

 

XiCZT9d.png

 

Wykorzystaj też program OCCT, żeby dać dużą dawkę stresu dla procka, a jak przez 10 min. (chociaż niektórzy preferują, aby utrzymać go przez 1h) nic nie wykrzaczy, to spokojnie można używać i zostawić obniżone napięcia.

Edytowane przez VEGAreed
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Akurat też jestem posiadaczem dumnym posiadaczem procesora i5-2500K, który ma również 7 lat.

 

Ryzyko jest zawsze, ale jest ono niskie. Napięcie powyżej 1,4xx (dokładnej liczby nie pamiętam, ale jest ona podana w poradnikach do podkręcania) 

 

jest zabójcze dla procka

 

bzdura, ludzie po 1,5v mają na tych prockach przy ostrym OC, oczywiście musi być dobre chłodzenie, bo to temperatura zabija proca , a nie napięcie - możesz przy standardowym napięciu uwalić cepa jak źle zainstalujesz chłodzenie (przez temperaturę) i będzieszz jechał na wysokich temperaturach - zresztą sam intel informuje żeby przy SB 1,52v nie przekraczać, to co mu takie 1,4x zrobi? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...