Skocz do zawartości

Corsair H105+Silent Wings 3 120 PWM - Problem z obrotami


Recommended Posts

Witam , Panowie mam problem tzn. Zamontowałem do swojego chłodzenia wentylatory Silent Wings 3 120mm PWM , problem polega na tym że chodzą one cały czas z prędkością 1850/1870 obr.min. Obojętne czy jest to w IDLE czy pod obciążeniem 100% w OCCT ...


 


Podpinałem je już na wszystkie sposoby do płyty głównej tak jak trzeba i zawsze jest tak samo ... Oryginalne od H105 chodziły normalnie tzn. Tak jak trzeba wraz ze wzrostem temperatury obroty wzrastały


 


Sposób  1 : Podpiąłem 2 wentylatory poprzez oryginalną przejściówkę dołączoną do chłodzenia w miejsce CPU Fan 1 , No i kabelek od pompki w lewym górnym rogu pod kablem od sekcji zasilania ...


 


Sposób 2 : Mam obudowę Define r6 TG która fabrycznie posiada panel do podpięcia wszystkich wentylatorów w obudowie + chłodzenie ...


Wpiąłem odpowiednio 2 wentylatory od procesora , niżej kabelek od pompki a kabel od tego całego panela w miejsce CPU FAN , czyli tak jak w instrukcji , i nadal to samo ...


 


W programie ASRock A-Tuning też nie mogę nic ustawić ...


 


 


Link to post
Share on other sites

1.  panel od define r6 będzie działać tylko  w ich  firmowymi  wentylami.

 mam bq darkbase700  i  sw3 działają tylko  z tymi  wentylami.

 

2. j.w  podpięcie Twoich Bq pod  przejściówkę od Krakena da 0  efekt.

 

wiec :

Twoje BQ podepnij bezpośrednio w płytę główną  i  tam  przez smartfana UEFI je wyreguluj -  musi  zadziałać.

To  że nic od krakena nie będzie to  nic złego.

Link to post
Share on other sites

 

Sposób  1 : Podpiąłem 2 wentylatory poprzez oryginalną przejściówkę dołączoną do chłodzenia w miejsce CPU Fan 1 , No i kabelek od pompki w lewym górnym rogu pod kablem od sekcji zasilania ...

 

Zawsze podłączałeś poprzez tą przejściówkę?

1.  panel od define r6 będzie działać tylko  w ich  firmowymi  wentylami.

 mam bq darkbase700  i  sw3 działają tylko  z tymi  wentylami.

 

2. j.w  podpięcie Twoich Bq pod  przejściówkę od Krakena da 0  efekt.

 

wiec :

Twoje BQ podepnij bezpośrednio w płytę główną  i  tam  przez smartfana UEFI je wyreguluj -  musi  zadziałać.

To  że nic od krakena nie będzie to  nic złego.

A możesz łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego wentylatory X bedą działały tylko z obudową X ?

Link to post
Share on other sites

 

A możesz łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego wentylatory X bedą działały tylko z obudową X ?

 

Bo płytka z tyłu jest tak  zaprogramowana, ma swoje tryby  w darkbase mam dodatkowo opcje przestawienia z trybu  silence na pereformance,  a w r6 tego nie ma.

 

wg mnie ta płytka ma zakodowane rmp  na wentyle albo ich  napięcia.

 

Zrobiłem test   wpinając crosaire af 140  w blok -  zawsze odpalają się na 100%,  UEFI nie pomaga,  nie ma opcji ustawienia nie X wentyli  w X obudowie....

 

Też się niemiło  zaskoczyłem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zawsze podłączałeś poprzez tą przejściówkę?

Nie , z tym  że teraz muszę tak zrobić :) Tzn. W poprzedniej płycie głównej MSI Z97 MPOWER na płycie miałem 2 wejście CPU FAN 1 i CPU FAN 2 więc mogłem podłączyć osobno , tutaj mam tylko CPU FAN 1 ... Więc muszę skorzystać z przejściówki dołączonej do H105 ... 2 na 1 :) 

Link to post
Share on other sites

A bo kombinowałem, że być może z przejściówką coś nie tak. Masz typu "Y" 2x4-pin? Z jednym wentylatorem to samo, nie da się regulować obrotów?

Bo płytka z tyłu jest tak zaprogramowana, ma swoje tryby w darkbase mam dodatkowo opcje przestawienia z trybu silence na pereformance, a w r6 tego nie ma.

 

wg mnie ta płytka ma zakodowane rmp na wentyle albo ich napięcia.

 

Zrobiłem test wpinając crosaire af 140 w blok - zawsze odpalają się na 100%, UEFI nie pomaga, nie ma opcji ustawienia nie X wentyli w X obudowie....

 

Też się niemiło zaskoczyłem.

Stawiałbym raczej na inne napięcie startowe niż jakieś cuda. BQ mają raczej niskie. Raczej to nie wina wentylatorów a huba.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

 

 

A bo kombinowałem, że być może z przejściówką coś nie tak. Masz typu "Y" 2x4-pin? Z jednym wentylatorem to samo, nie da się regulować obrotów?

 

Taka przejściówka , oryginał od Corsair H105

 

6c56473ac040.jpg

 

Jedno wejście 4pin na ewntylator , drugie 3 pin no i podłączenie 4pin , jak bym nie podłączał cały czas jest to samo czy przez przejściówkę czy przez ten panel z obudowy 

a00716a37439.jpg


Wentylatorów obudowy też nie widzi ... Czy to w BIOSie czy też w panelu sterowania płyty głównej ... Dziwna sytuacja ...

 

Co do chłodzenia to zobaczę jeszcze jutro na oryginalnych wentylatorach od H105 ... A wentylatory od obudowy podepnę każdy z osobna do płyty głównej ...

 

P.S jak najlepuiej przewrócić ustawienia płyty głównej do fabrycznych ?

Link to post
Share on other sites

Tak jak myślałem, wina huba nie wentylatorów. Przejściówka jak najbardziej jest ok. Podłącz tą przejściówkę z dwoma wentylatorami od Be Quieta bezpośrednio pod płytę główną, z pominięciem huba i wszystko powinno działać bez problemu.

Przez ustawienia w biosie na deufult lub reset biosu zworką, albo poprzez wyciągnięcie baterii na 10 s.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Niestety tak jak pisałem wcześniej , bezpośrednio pod płytę też były podpięte wentyle od chłodzenia i nic , to samo :) Zobaczę jutro , podepnę oryginalne od H105 ... A wentyle od obudowy każdy z osobna pod płytę główną  :) CMOS u mnie np. Na płycie nie działa , robiłem 2 razy i ustawienia do fabrycznych nie wracają , więc pozostaje chyba faktycznie wyjąć baterię  :P

 

P.S Pompka od chłodzenia może być podpięte w dowolne wejście na płycie ?

Link to post
Share on other sites

No nie, żeby oba wentylatory były kaput? Zobczymy co będzie po resecie biosu. Zdarzało się, że problemy stwarzał hub. Może instalowałeś jakiś program do kontroli, regulacji wentylatorów. Ustawienia  wentylatorów w biosie zawsze działało, chyba że zainstalowane były jakieś programy, to wtedy mogło dochodziło do problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...