Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :) szukam słuchawek do 1000zł, przegladalem sporo stron internetowych i nie moge sie zdecydować..

Słuchawki maja byc przeznaczone tylko do gier FPS typu: CS, Rainbow Six jak najlepszy dzwiek 7.1 co do tej ceny + mikrofon nie musi byc idealny byleby dac info druzynie.

Aktualnie przez cztery lata posiadalem Razer Kraken 7.1 w sumie bylem zadowolony ale czas na zmiany bo juz sa troszke zniszczone.

Zastanawialem sie nad sluchawkami Asus STRIX 7.1 tylko dlatego ze maja niby osobne glosniczki w kazdym nauszniku ale sporo negatywnych opini co do tych sluchawek wiec juz mam metlik w glowie.

Jakie sluchawki polecacie do tej ceny?

Dziekuje za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz się pchać w kolejny gamingowy szrot twoja wola, ale uszy ci podziękują jak im zafundujesz słuchawki z prawdziwego zdarzenia. Jak to ma być pod gry FPS to priorytetem rozumiem ma być przestrzeń i jak najdokładniejsza góra pasma żeby było lepsze pozycjonowanie i było słychać kroki przeciwnika, zgadza się?

Rozważ taki zestaw:

AKG K702:

https://www.ceneo.pl/28644030

+ DAC/AMP

FX-Audio DAC-X6:

https://www.ceneo.pl/56434360

+ mikrofon np:

SAMSON GO MIC DIRECT USB

https://www.ceneo.pl/31474304#tab=click

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz się pchać w kolejny gamingowy szrot twoja wola, ale uszy ci podziękują jak im zafundujesz słuchawki z prawdziwego zdarzenia. Jak to ma być pod gry FPS to priorytetem rozumiem ma być przestrzeń i jak najdokładniejsza góra pasma żeby było lepsze pozycjonowanie i było słychać kroki przeciwnika, zgadza się?

Rozważ taki zestaw:

AKG K702:

https://www.ceneo.pl/28644030

+ DAC/AMP

FX-Audio DAC-X6:

https://www.ceneo.pl/56434360

+ mikrofon np:

SAMSON GO MIC DIRECT USB

https://www.ceneo.pl/31474304#tab=click

Dziekuje za odpowiedz. Pytanie tylko czy na takim zestawie uslysze przecwinika np. nade mną? za sobą?

Brat ma jakies zwykle sluchawki stereo i na nich nie uslysze tego co na tych Razerach nawet jesli to tylko wirtualny dzwiek 7.1

Moze dla kogos bedzie to smieszne ale nigdy nie mialem na glowie takich sluchawek jakie poleciles wiec wole sie upewnic.

Link to post
Share on other sites

Poradzą sobie lepiej niż gamingowe wynalazki z pseudo 7.1 

Przez te swoje Kraken cośtam na tryb stereo i posłuchaj sobie tego:

A tryby 7.1 to softwerowa odpowiedz twórców na skopaną konstrukcję słuchawek. Słuchawki z serii AKG K700 mają bodaj najlepszą przestrzeń i pozycjonowanie z wszystkich słuchawek w twoim budżecie

Tutaj masz test K702:

Ja miałem model K701 (to samo tylko bez wymiennego przewodu) zapewniam cie że w grach sprawują się wyśmienicie.


Zresztą jakby ci nadal bardzo brakowało pseudo 7.1 to to oprogramowanie od Razera działa z każdymi słuchawkami nie tylko ich. Przy czym przekonasz się że dobrej klasy otwarte słuchawki nie potrzebują takich pseudo ulepszaczy. 

Link to post
Share on other sites

Poradzą sobie lepiej niż gamingowe wynalazki z pseudo 7.1 

Przez te swoje Kraken cośtam na tryb stereo i posłuchaj sobie tego:

A tryby 7.1 to softwerowa odpowiedz twórców na skopaną konstrukcję słuchawek. Słuchawki z serii AKG K700 mają bodaj najlepszą przestrzeń i pozycjonowanie z wszystkich słuchawek w twoim budżecie

Tutaj masz test K702:

Ja miałem model K701 (to samo tylko bez wymiennego przewodu) zapewniam cie że w grach sprawują się wyśmienicie.

Zresztą jakby ci nadal bardzo brakowało pseudo 7.1 to to oprogramowanie od Razera działa z każdymi słuchawkami nie tylko ich. Przy czym przekonasz się że dobrej klasy otwarte słuchawki nie potrzebują takich pseudo ulepszaczy. 

Rozumiem o taka odpowiedz wlasnie mi chodzilo i teraz jestem przekonany ze to bedzie dobry wybor. Kombajn mam jeszcze prosbe czy moglbys mi polecic z firmy AKG sluchawki z konstrukcja zamknieta? oraz jaki wzmacniacz polecasz do wybranego przez Ciebie modelu. Podniose wydatek na sluchawki do 1300zl.

Link to post
Share on other sites

Wybor padl na AKG K550 tylko mam kolejne glupie pytanie (wybaczcie).

Moja plyta glowna w komputerze to Asus ROG Strix Z370-F jesli te sluchawki beda dla mnie przeznaczone tylko do gier bo muzyki nie bede na nich sluchal czy tak naprawde bedzie mi potrzebny do nich wzmacniacz lub lepsza karta dzwiekowa? a moze wystarczy ta ktora mam w plycie glownej.

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz nie ale karta dźwiękowa sporo pomoże wydobyć z nich co lepsze.

Jaka bys polecil karte dzwiekowa do tych sluchawek jesli beda uzywane tylko do gier.

Ktos pomoze z wyborem karty dzwiekowej? jesli te sluchawki maja byc przeznaczone tylko do gier.

Audiotrak Prodigy Cube Black Edition? to dobry wybor?

Edytowane przez SSJ Maro
Link to post
Share on other sites

 

Audiofanatyk polecał NuForce μDAC

 

Źródło: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-akg-k550/

Kombajn dziekuje za cierpliwosc ale nadal Cie potrzebuje :)

W sprzedazy juz nie znajde AKG 550 tylko AKG 550MKII i pytanie jak ten model bedzie sprawowal sie wylacznie w grach? bo podobno roznia sie brzmieniem.

Jesli polecisz mi AKG 500MKII czy NuForce uDAC-3 spelni moje wymagania?

Link to post
Share on other sites
Audiotrak Prodigy Cube Black Edition? to dobry wybor?

Dobry, aczkolwiek zależy tez od danego gustu.Sound Blastera Z jak kupisz w dobrej cenie też warto tak do 150-180zł.

W sprzedazy juz nie znajde AKG 550 tylko AKG 550MKII i pytanie jak ten model bedzie sprawowal sie wylacznie w grach?

Równie dobrze.

Link to post
Share on other sites

W sprzedazy juz nie znajde AKG 550 tylko AKG 550MKII i pytanie jak ten model bedzie sprawowal sie wylacznie w grach? bo podobno roznia sie brzmieniem.

 

Po raz kolejny i kolejny powtarzam, wiele osób osłuchanych w sprzęcie słuchawkowym potwierdzi.

 

Jeżeli słuchawki dobrze sprawdzają się w muzyce, mają dobrą jakość dźwięku oraz przestrzenność to także sprawdzą się w grach! Można to uprościć - dobrze grają = dobrze się w nich gra. Jestem graczem i każde moje słuchawki z wyższej półki dobrze się w nich sprawdzały, chociażby AKG K551, ATH-R70x, DT990Pro, DT990 Edition, DT770Pro, HiFiMAN HE-400i, ATH-AD900X, ATH-A900X, AKG K612Pro.

Link to post
Share on other sites

K550 MKII powinny nawet lepiej się sprawdzać w grach bo o ile mi wiadomo jedyne co zmienili to obfitszy bass w MKII. Poza K550 warto rozważyć zakup mniejszego brata w postaci K545 które oferują prawie identyczny dźwięk a za to dodają odczepiany przewód i mniejsze pady już w standardowym rozmiarze dzięki czemu można je wymienić bez problemu. Te w K550 są ponadwymiarowe i dobranie czegokolwiek graniczy z cudem dlatego zresztą sprzedałem te słuchawki. Mieszkam w Hamburgu mieście nazywanym druga Wenecją ze względu na ilość kanałów wodnych - wilgotność mamy tu gigantyczną i w lecie robi się istny piekarnik -bez welurowych padów słuchawki są dla mnie prawie niezdatne do użycia - chyba że zima ;).

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Problemem AKG K550 pierwszej wersji była przeciętna separacja instrumentów wysokich tonów. Problem z wysokimi przy dynamicznych dźwiękach dało się słyszeć podczas słuchania muzyki i to jest to co mi się najbardziej rzuciło na uczy po przejściu z Ultrasone HFi780. Tam separacja była bardzo dobra, w DT770 również.  Pewnie w grach gdzieś tam można było to usłyszeć. Wersja MK2 już jest wolna od tego problemu, także może się okazać  lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi.. temat sluchawek mozna uznac za zamkniety :)

Teraz pytanie pod co je podlaczyc by uzyskac jak najlepsze pozycjonowanie i przestrzen w grach by moc uslyszec kazdy krok przeciwnika i strzał.Na takie urzadzenie moge wydac 600-700zl.

Co mozecie polecic z wlasnego doswiadczenia?

Niby wyprodukowali taka karte dzwiekowa dla graczy Sound BlasterX AE-5 tylko ze ona ma w sobie jakies swiecidelka i milion ustawien ktore mozna zmienic w programie z ktorych i tak pewnie bym nie korzystal wiec moze to byc tylko bezsensowne wydanie pieniedzy a jakosc zerowa.

Ze starszych modeli polecali rowniez Asus Xonar DX lub Asus Xonar D2X.

Jakie jest Wasze zdanie do tych kart dzwiekowych? a moze zupelnie cos innego :)

Edytowane przez SSJ Maro
Link to post
Share on other sites

7.1 to marketing, nie zwracaj na to uwagi. Bass zbyt duzy tez nie sprzyja w grach. Stąd określ jasno priorytety czy jesteś w wiekszosci graczem czy w wiekszosci bardziej sluchasz muzy i chcesz ten bas.
Ja od siebie polecam
ATH-PG1 (zamkneita wersja sluchawek) z dobrej jakosci mikrofonem + dźwiękiem stereo, pozycjonowanie i jakość dźwięku na plus.
Albo ich otwarta wersja, b podobna ATH-PDG1.
Jezeli coś droższego też z mikrofonem to:
MMX300
lub
GSP 600.
Używki znajdziesz w cenie do 1000zl

Jezeli chodzi o karty dzwiekowe/dac to polecam:
FX-Audio DAC-X3
Lub cos lepszego i cos co mi sie podoba z uwagi na usb  + mozliwosc korzystania tez na telefonie i ogolnie bardizej mobilna wersja to dragon fly black za 399zl

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

7.1 to marketing, nie zwracaj na to uwagi. Bass zbyt duzy tez nie sprzyja w grach. Stąd określ jasno priorytety czy jesteś w wiekszosci graczem czy w wiekszosci bardziej sluchasz muzy i chcesz ten bas.

Ja od siebie polecam

ATH-PG1 (zamkneita wersja sluchawek) z dobrej jakosci mikrofonem + dźwiękiem stereo, pozycjonowanie i jakość dźwięku na plus.

Albo ich otwarta wersja, b podobna ATH-PDG1.

Jezeli coś droższego też z mikrofonem to:

MMX300

lub

GSP 600.

Używki znajdziesz w cenie do 1000zl

Jezeli chodzi o karty dzwiekowe/dac to polecam:

FX-Audio DAC-X3

Lub cos lepszego i cos co mi sie podoba z uwagi na usb  + mozliwosc korzystania tez na telefonie i ogolnie bardizej mobilna wersja to dragon fly black za 399zl

 

Sluchawki juz sa dawno wybrane ale dziekuje za propozycje.

Moze ktos pomoze na moje ostatnie pytania.

Link to post
Share on other sites
Ze starszych modeli polecali rowniez Asus Xonar DX lub Asus Xonar D2X. Jakie jest Wasze zdanie do tych kart dzwiekowych? a moze zupelnie cos innego :)

Nowe w sklepach są za drogie, w dodatku, to są już ponad 10 letnie układy dźwiękowe. Lepiej poszukać Xonara Essence ST/STX, w zależności od posiadane łącza, ewentualnie Titanum HD ale je coraz trudniej dostać.  Możesz owszem poszukać nowych kart od Asusa Soar czy Creativa ale ich nie porównywałem bezpośrednio ,więc więcej się nie wypowiem. Na pewno do grania to będzie bardzo doby wybór ,pytanie na ile opłacalny względem rozwiązań zewnętrznych, bo w tej cenie można się pokusić o np. AuneX1S.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bass zbyt duzy tez nie sprzyja w grach. Stąd określ jasno priorytety czy jesteś w wiekszosci graczem czy w wiekszosci bardziej sluchasz muzy i chcesz ten bas.

Bzdura. Bas w normalnych słuchawkach w niczym w grach nie przeszkadza. Ba, bez niego przekaz jest wybitnie niekompletny. Gamingowy szrot ma podbite pod korek tony wysokie czym producenci tego szrotu ratują słaba przestrzeń i pozycjonowanie wynikające ze skopanej konstrukcji projektowanej przez dizajnerów i marketingowców a nie inżynierów. A do tysiąca złotych i tak lepiej kupić (szczególnie biorąc pod uwagę używki) normalne słuchawki dobrane pod swój gust i dedykowany mikrofon. Przytoczone MMX300 to zwykłe 32 ohmowe DT770 z doczepionym mikrofonem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nadmiernie eksponowany bas w słuchawkach ze słabą kontrolą może trochę przeszkadzać ale ogólnie dobre słuchawy potrafią ogarnąć niskie rejestry bez nadmiernego nadwyrężania przejrzystości dźwięków, czyniąc takie słuchawki dobre do czerpania przyjemności z grania.

 

Trochę mitów narosło ale też dużo do powiedzenia ma sama karta dźwiękowa.Przy takich słuchawkach musi być koniecznie odpowiedni, dobrany układ czyli najlepiej neutralny-jasny,rozdzielczy i bardzo przestrzenny.

Link to post
Share on other sites

@SSJ Maro

 

Mam Asusa Xonar D1 (identyczna co  DX tylko że na inne złącze) i  różnica w porównaniu z jakąkolwiek integrą jest ogromna. Kartę kupiłem jak jeszcze była w miarę nowa i przekładałem ją przez trzy zestawy komputerowe, a porównywałem łącznie z pięcioma płytami głównymi na przestrzeni lat. Śmiało polecam. Problem taki, że nówki jakieś dziwnie drogie, więc pozostaje raczej używka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...