Skocz do zawartości

Lagi i spadki fps w CS:GO


Recommended Posts

Witam od paru miesięcy mam spadki fps i odczuwam to przy graniu i co mogę zrobić ? Kiedyś wszystko płynnie chodziło ostatnio wymieniłem chłodzenie na SilentiumPC Fortis 3 oraz wymieniłem paste na procku. 

Mój setup:

Intel Core i5-4590

Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

SSD Plextor M6S 128GB SATA3

Jakiś HDD z lapka przełożony :D

Zasilacz XFX TS 550W

Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128 bit)

MSI B85-G43

 

Robiłem formata oraz ustawiałem według poradników wszystko na maksymalną wydajność.

Temperatury przy wyłączonej grze: https://imgur.com/a/aeSZEQv

Temperatury w CSGO: https://imgur.com/a/8Pp5E8V

 

W grze dochodzi mi do 70% zużycia CPU i 50% pamięci.

 

Proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Csa masz na HDD czy ssd? Stary laptopowy dysk szałowych transferów mieć nie będzie. Też kiedyś miałem wowa na takim laptopowym dysku i częste ścinki to była normalność przy nim, szybszy HDD rozwiązał wtedy mój problem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dzieje sie tak od wymiany, możliwe ze nie ma dobrego styku przez co nie odprowadza tak ciepła jak powinien.

lagi były właśnie przed wymianą i wymieniłem żeby były temperatury ok i chyba są.

 

 

Csa masz na HDD czy ssd? Stary laptopowy dysk szałowych transferów mieć nie będzie. Też kiedyś miałem wowa na takim laptopowym dysku i częste ścinki to była normalność przy nim, szybszy HDD rozwiązał wtedy mój problem.

mam na SSD od samego początku, kiedyś jak nie miałem lagów to miałem tak samo.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić ? :/

@ref

@reff

pomocy! ref :P

Link to post
Share on other sites

Przypatrując się jeszcze raz zrzutom co zrobiłeś rzuca się w oczy temperature 4 i 6 osiągające ponad 100 stopni Celsjusza. Ciekaw jestem czy któraś z nich nie jest czasem temperaturą sekcji i to właśnie przez to załącza się throttling i masz spadki FPS. Fajnie by było jakbyś zapodal sobie na czas gry jakiś program do OSD np rivatuner + hw info i potestował czy podczas spadków FPS proc nie zrzuca taktowań.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w biosie czy masz włączone zabezpieczenie temperaturowe procka a potem odpal occt lub prime95 i obserwuj taktowania. Możliwe że jest jak mówi kolega wyżej - procek sie przegrzewa i obniża taktowania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Chyba z zakładce hardware monitor na ekranie startowym

i co tutaj wybrać ? bo target temperatur jest włączone i ustawione na 70 stopni.

Przypatrując się jeszcze raz zrzutom co zrobiłeś rzuca się w oczy temperature 4 i 6 osiągające ponad 100 stopni Celsjusza. Ciekaw jestem czy któraś z nich nie jest czasem temperaturą sekcji i to właśnie przez to załącza się throttling i masz spadki FPS. Fajnie by było jakbyś zapodal sobie na czas gry jakiś program do OSD np rivatuner + hw info i potestował czy podczas spadków FPS proc nie zrzuca taktowań.

Włączyłem prime95 + open hardaware monitor i są takie temperatury https://imgur.com/a/WnTcAJK obciążenie procka na 100% aż wiatraki głośno chodziły.

@ref

@bump

@ref

@ref

ma ktoś jakieś pomysły ? :/

@ref

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ogranicz sobie maksymalną ilość fps. Ile masz w tej grze 150, 200? Ustaw limit na 70 80 % wartości maksymalnych. Np programem msi afterburner z riva stats.

Chociaż csgo ma chyba wbudowaną funkcję ograniczania liczby klatek

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ogranicz sobie maksymalną ilość fps. Ile masz w tej grze 150, 200? Ustaw limit na 70 80 % wartości maksymalnych. Np programem msi afterburner z riva stats.

Chociaż csgo ma chyba wbudowaną funkcję ograniczania liczby klatek

mam ustawione fps max 300 i tak mam spadki nie kiedy mam np 230 fps a zaraz spada do 180 itp tu np mam od 160 do 110 spadki.. a monitor mam 144hz wiec odczuwam te spadki.

https://plays.tv/video/5b1c402d47137f46f1/usp-god-d-ace?from=user

@ref

@reff

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

-Sprawdź programem HD tune czy dysk nie jest uszkodzony (error scan),

 

-Zainstaluj program adwcleaner aby sprawdzić czy nie masz jakiegoś virusa,

 

-w opcjach uruchamiania gry wpisz te komendy:

-threads 4

-high

+mat_queue_mode 2

 

-zainstaluj najnowsze sterowniki do karty grficznej,

 

-przeinstaluj grę,

 

Jeśli to nie pomoże to zrób reinstal systemu operacyjngo.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...