Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem Macbooka marki Apple, jednak zdania w sieci są podzielone, jedni uważają to za stratę pieniędzy inni z kolei zachwycają się jego funkcjonalnością i designem.

Czy warto więc zastanowić się nad jego kupnem czy lepiej będzie przeznaczy te pieniądze na innego laptopa? Jak jego parametry? Z góry uprzedzam, że jestem przeciętnym użytkownikiem, nic specjalnego, troche nauki troche internetu, żadnych gier itp.

Mam iphona z którego jestem bardzo zadowolona, stąd moje zainteresowanie marką.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

To zależy od twoich potrzeb i grubości portfela. Jeżeli nauka i internet koncentruje się na tym, że od czasu do czasu odpalisz lapka na biurku, to raczej nie warto. Jeżeli jego walory takie, jak czas pracy na baterii, wygoda użytkowania i niska masa będą ci przydatne, to może warto rozważyć zakup. Natomiast to, czy warto wydać na niego akurat tyle pieniędzy zależy już od Ciebie. Zakup tylko dlatego, że masz Iphone'a i ci się podoba, nie ma sensu.

Edytowane przez PiRazyDrzwi
Link to post
Share on other sites

Ogólnie za podobne pieniądze kupisz znacznie lepszy sprzęt nie od Apple, lub za mniejsze pieniądze podobną konfigurację. Osobiście uważam że jeśli tylko nie masz potrzeby używania OSX (jakiś konkretny soft) to nie warto przepłacać. No chyba ze dla ciebie aspekt wizualny ma największe znaczenie. Sam przez ponad 20 lat pracowałem na komputerach Apple i jak na początku było to konieczne (soft, fonty itp) tak od momentu gdy Apple przeszło na procesory Intela, stało się zbyteczne. 3 lata temu przesiadłem się z OS X na Win 7 (później W10) I przyznaję że pracuje się dokładnie tak samo, a przynajmniej można spokojnie sobie pograć

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na swoje pytanie sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu w tym temacie.

 

"Zastanawiam się nad kupnem Macbooka marki Apple, jednak zdania w sieci są podzielone, jedni uważają to za stratę pieniędzy inni z kolei zachwycają się jego funkcjonalnością i designem."

 

Dla mnie jest to bezsensowne przepalanie budżetu i mam takie samo zdanie jak @mseredin, też pracowałem na macach, teraz pracuję na windows 7-10 i jest dla mnie ok tyle, że sprzęt kosztuje połowę mniej, z tym, że mnie służy do pracy, a nie do szpanu jabłuszkiem, więc wedle potrzeb ;)

Link to post
Share on other sites

@mela258

 

Tak jak koledzy piszą wszystko zależy ile masz $$. Jeśli chcesz poobcować z OSX no to wybór jest oczywisty, natomiast jeśli szukasz produktu premium a niekoniecznie chcesz żegnać się z Windowsem to masz Della XPSa albo HP spectre. To jest ten sam poziom cenowy i jakościowy co Apple.

Link to post
Share on other sites

Mac jest świetny do pracy z wideo, grafiką lub też pracy biurowej (akurat tutaj macbook pro jest zbędny) czyli jeśli znasz co na nim robić i jak to w tych przypadkach (wideo, grafika) będzie trochy wygodniejszy. Poza tym nie ma dużej różnicy (win 10 jest ok).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...