Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wczoraj przyszedł do mnie Xiaomi mi A1. Z tego co czytałem miał mieć androida 8.0 oreo (chyba) Jednak w ustawieniach urządzenia jest napisane android 7.1.2 Tak ma być czy mam pobrać jakomś aktualizacje czy jak? Aha jeszcze jedno mogę zdjąć z pleców telefonu tą nalepke. Jest na niej napisane Warning For your safety, do not disassemble the battery without specialized tools. Jestem kompletnie zielony w  tym wszystkim. To mój pierwszy tego typu telefon. Tak to jechałem na starych noiach (tych pustakach) Raz miałem samsunga za 50 zł używanego kilka lat,na którym nie dało się włączyć yt. Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Xiaomi Mi A1 ma aktualizację do Oreo, wystarczy, że wyszukasz aktualizację ręcznie, ewentualnie sama pewnie niedługo wyskoczy. Tak, naklejki możesz pościągać. Chodzi po prostu o fakt, że producent nie zaleca rozbierania telefonu bez odpowiedniego przygotowania. Oby służył ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To teraz już YouTube chodzić będzie i Google też, więc sekunda i wyszukać można wszelkich informacji co i jak aktualizować, w jaki sposób.

W skrócie: włączasz WI-FI

->Narzędzia->Aktualizacje->Szukaj aktualizacji.

Lub:

->Ustawienia->Informacje o telefonie-> Aktualizacje systemu.

Nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem, plik z 1,2Gb więc WI-FI wskazane.

Dalej samo prawie się robi.

Edytowane przez Mariusz21_21
Link to post
Share on other sites

Właśnie jakieś 30 min temu wyskoczyło to powiadomonie. Jeszcze pytanko. Jakie polecacie etui na ten telefon? Głównie żeby chronił przed rysami,i upadkami jakby jakimś cudem się zdażył. Najlepiej jakbyście podlinkowali oferty na allegro,bo szczerze mówiąc nie jestem zdecydowany :).  Dzięki wam za informacje. Jeszcze jedno. Jak mam piosenki sciągnięte na komputerze to mogę poprostu je przerzucić na komórkę,czy do jakiegoś konkretnego folderu?

Link to post
Share on other sites

Byłem do niedawna w tej samej sytuacji, kupiłem etui za niecałe 25 zł (w cenę wliczona przesyłka) i w kwestii rys telefon jest zabezpieczony. Co do upadków to zależy z jakiej wysokości i jakiej grubości jest case - im grubszy tym lepiej ochroni urządzenie ale z drugiej strony powiększa trochę objętość smartfona i może sprawić, że ciężej będzie się go używało jedną ręką.

To etui podane przez ciebie jest raczej cienkie i bardziej chroni przed rysami niż ewentualnymi odpryskami (co jest dość istotne bo A1 ma metalową konstrukcję) czy "obrażeniami" wewnętrznymi jeśli telefon upadnie ale jeśli nie jesteś niezdarą, której telefon wypada z ręki przy co drugiej rozmowie telefonicznej albo nie robisz jak mój znajomy i nie rzucasz niedbale sprzętu na łóżko (trampolina i ekran do wymiany) to powinien zdać egzamin choć i mocniejsze wstrząsy powinno zamortyzować.

 

Ja przy wyborze kierowałem się głównie ceną i wybrałem najtańszą opcję za 15 zł chociaż niektóre droższe pozycje lepiej chroniłyby urządzenie. Jeśli jest to dla ciebie istotna kwestia to poszukaj po prostu na YT "Mi A1 case" i popatrz co ci będzie najbardziej odpowiadało.

 

A co do zakładania, to po prostu wciskasz smartfon do środka i sam się trzyma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...