Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów, zwracam sie do was z prośbą dopasowania nowej płyty głownej do moich starych komponentow oraz polecenia jakiegoś dobrego wentylatora/ów w rozsądnej cenie, szukam czegoś na procka i kilku bocznych ktore zamontowalbym w obudowie, aktualnie ten co mam na procku nie daje rady pozatym ułamał sie jeden zaczep i wisi tak na łaske pana, bywalo ze w grach czy przy streamowaniu komputer poprostu sie wyłączał po czym przy starcie wyskakiwał komunikat ze CPU jest przegrzany, temperatura sięgała 127'C, kupiłem ten komputer używany no i po czasie znajduje wlasnie takie mankamenty. Nie znam sie zbytnio na składaniu komputerów i dobieraniu do nich części , ale jakbyście mieli jakies sugestie upgrade'u to bym sie ucieszył. W tym miesiacu niestety budzet rzędu 200 euro pozwala mi na wymiane jak juz powyzej wspomnialem plyty głownej i dokupieniu chłodzenia, ale rozważam również zakup lepszego procesora (nie zeby ten był jakis tragiczny ale odczuwalny jest spadek fps przy streamowaniu i graniu w lepsze gry) a podczas gdy nie streamuje to wszystko leci na ultra.  Spodziewam sie tego ze to nie wina karty graficznej a raczej procka który nie nadąza za nią. Aha, zapomnialbym dodać że czasem moj kumputer nie chce sie odpalić, ze tak jak jest ta linijka przy ladowaniu (biosa?) chyba tak to sie zwie, zatrzymuje sie i miga sobie, wtedy potrzebny jest reset i normalnie sie załącza, na dodatek wejscia audio, usb hdmi i na internet nie działają.
Oto moje specyfikacje

 

i7 2700k

p8z68-v pro gen3

gtx 1060 6gb

corsair cml16gx3mx41600c8 (spisałem to co na cpuid mi pokazalo :D)

cooler master RS-A00-AMBA-J3 1000W

niestety nie wiem co to za obudowa, tyle ze od cooler mastera z mozliwoscia montazu 2 wentylatorow na gorze i 2 na boku na wysokosci karty graficznej no i jeden sprzodu. (wiem do najlepszych w opisywaniu przedmiotow nie naleze)

Dziekuje za porady!

Edytowane przez jokeepl
Link to post
Share on other sites

Tak tylko przejrzałem allegro i olx ale nie widze za bardzo płyty na której mógłbyś krecić ten procesor same biedniejsze wersje ze tak powiem. Jeżeli nie planujesz kręcic to juz sprawa wyjaśniona. Zastanawiający zasilacz po co 1000w aż.

Pisałeś że dysponujesz 200 euro i teraz troche watpie skad chcesz czesci kupowac z polskich stron czy niemieckich czy cos?

 

Co do chłodzenia  CPU, to właśnie zależy ile masz miejsca w obudowie żeby było wiadomo co można tam zmieścić co bedzie miało sens na przyszłość przydał by sie model obudowy.Ale jak piszesz że ma 2 miejsca na wentylatory na boku to na wysokosci karty graficznej to juz pierwszej młodości raczej nie jest.

 

Co do wentylatorów do obudowy to też zależy jakie wejda czy 120 czy 140, czy może jeszcze inne cuda nie wiem co za obudowa wlasnie.Bo można wybrac zwykłe od silentium pc śmigła po silent wingi.

 

Postaraj sie dowiedzieć albo pomyśl nad nowa buda Silentium PC ma pare fajnych i przystepnych cenowo obudów np.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...