Skocz do zawartości

Płyta z X470 pod Ryzena 2700


Recommended Posts

Witam

 

Na mobo nie chciałbym wydać więcej niż 900zł. ATX, zależy mi na złączach M.2, USB 3 oraz możliwościach OC na przyszłość. Nie zależy mi z kolei na ledach, RGB i innych tego fajerwerkach (buda bez okna) Nie wykluczam zabawy w SLI\CF kiedyś, o ile ceny kart graficznych się na dobre uspokoją.

Na granicy budżetu mam na oku:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rog-strix-x470-f-gaming-90mb0xh0-m0eay0-4095760/

Teoretycznie to niemal dokładnie to samo, co Asus Prime X470 Pro. Wyczytałem jednak, że ten ostatni jest gorszy jakościowo, więc brałbym droższego o ~10zł RoG-a

Nachodzi mnie jednak refleksja, czy jest sens tyle wydawać na płytę? Za 600zł jest do dostania polecany często Gigabyte Aorus Ultra Gaming, który w teorii też ma na wyposażeniu wszystko, czego potrzebuję.

 

Wiem jednak, że to inna półka cenowa, a pewnie też jakościowa i nie chciałbym za czas jakiś pluć sobie w brodę, że mogłem dopłacić do czegoś lepszego. Platforma ma mi posłużyć przez najbliższe lata.

 

Gdybym zaoszczędził te 3 stówki na mobo, to mógłbym się rzucić na Ryzena 2700X i\lub szybszy RAM (obecnie mam na oku te kostki: https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-pv416g300c6k-769239/ ) Swoją drogą ciężko, celując w 2x8GB, znaleźć coś z listy QVL tych Asusów na chipach Samsunga, które to ponoć są mocno wskazane dla Ryzenów.

Tak więc którą drogą lepiej iść?
 

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...