Skocz do zawartości

Komputer do gier za ~5500 Składanie komputera z Norweskich sklepów!


Recommended Posts

Hej,

 

Nietypowa sprawa, chce złożyć komputer. Jednak w Norwegii. Niestety nie ma tu wszystkich producentów, którzy istnieje w Polsce i trudno mi się posługiwać zestawami, które są już skompletowane na tym forum..

 

Norweska strona z częściami to www.komplett.no . Jest jeszcze www.netonnet.no ale mnie tam wku...rza wyszukiwarka i części są raczej droższe.

 

  • Zastosowanie komputera :GRY - PUBG, Star Citizen, Arma
  • Maksymalna kwota : Na PLN to około 5500, na norweskie to 13000NOK, za pozostałe 2000 chce kupić monitor.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jaki najszybciej
  • Których części potrzebuję :Wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli nie jest to skomplikowane
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : muszę kupić ale myślałem o 24"
  • Specjalne wymagania :Fajnie by było abym mógł podpiąć dwa monitory
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : BRAK
  • Własna propozycja zestawu https://www.elkjop.no/product/data/stasjonar-pc/MSICODEXXE057/msi-codex-xe-vr8rf-057eu-stasjonar-gaming-pc
  • Myślałem o tym z racji, że w piątek będzie promocja o 2 tysie w dół. Minus to wolne taktowanie RAM i nie wiem czy zasilacz da radę.
  • Inne : Jeśli mój post nie spełnia wymagań to proszę o kasację. Jeśli jest ktoś tak ambitny, że spróbuje zrobić jakiś fajny zestaw to chwała mu za to. Teksty typu "Bo w Polsce jest taniej" albo "u nas jest lepiej" proszę sobie darować. Dziergam z tego co mam za tyle  ile mam i chce kupić kompa w Norwegii.
Edytowane przez grund
Link to post
Share on other sites

Witam, polecam coś takiego, jeżeli budżet przekracza za bardzo to możesz wziąć procesor bez k i płytę jakąś z tańszych b360

https://drive.google.com/open?id=11hE29Qp3D23saS8jGZhjkM1oKicKrShd


Witam, polecam coś takiego, jeżeli budżet przekracza za bardzo to możesz wziąć procesor bez k i płytę jakąś z tańszych b360

https://drive.google.com/open?id=11hE29Qp3D23saS8jGZhjkM1oKicKrShd

I nie wiem co do chłodzenia do procka bo nie znam norweskiego zbytnio, czy jest w pakiecie czy nie, co do reszty, zbierałe to na szybko, dysk ssd polecam bardziej firmy adata z serii su, albo crucial i pamieci ram najlepiej z wyzszym taktowaniem 3000mhz i więcej, co do gier, to na tym zestawie na uber w pubg będziesz miał ponad 100fps non stop i nie oszczędzaj na ramie, bo pubg pobiera w trakcie rozgrywki nawet 12gb

Link to post
Share on other sites

A co gdyby zamienić procek na I5-8400? Sporo by się zaoszczędziło i można by wtedy dołożyć do RAM i chłodzenie procka wrzucić.

Czy to za duża różnica i powstałoby "wąskie gardło" w postaci procka?

Link to post
Share on other sites

A co gdyby zamienić procek na I5-8400? Sporo by się zaoszczędziło i można by wtedy dołożyć do RAM i chłodzenie procka wrzucić.

Czy to za duża różnica i powstałoby "wąskie gardło" w postaci procka?

Zalezy czy tylko Ci jest on potrzebny do gier, czy chcesz też z nim co działać na szerszą skale, czyli jakieś streamy, nagrywanie, rendering

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...