Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S7 czy S7 Edge? Sklep czy allegro?


Recommended Posts

  • mój budżet : 1500 - 1900zł

 

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : tutaj się waham więcej w opisie

 

  • nowy czy używany : Preferowany nowy ale zadbana używka nie będzie problemem

 

  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5+ cali

 

  • preferowany system mobilny : android

 

  • do czego będę używać urządzenia : rozmowy, sms, internet + zdjęcia

 

Cześć

Od lat używam telefonów od Samsunga, najpierw był Wave, później S2, a teraz S5 - z każdego byłem i jestem zadowolony bo nadal wiernie służą w rodzinie (wave i s2).

Pomyślałem, że dam żonie swoją S5 jako, że jej soniak pękł w połowie ekranu z niewyjaśnionych przyczyn i odmówił posłuszeństwa  "od pasa w dół"... Zaś sobie zakupie coś "nowego" .

Jako, że jestem za samsungiem, a najnowsze i najdroższe pozycje mnie nie interesują to wybór padł na Galaxy S7. który już takim świeżakiem nie jest.

 

1.Pytanie główne S7 czy S7 Edge? Czy warto dopłacać do tego zagiętego ekranu? Czy poza tym i większą baterią ma w sobie coś więcej? Daje więcej przyjemności z korzystania niż zwykła wersja?

 

2. Sklep czy allegro? W sklepie s7 ~1500 zaś s7 Edge ~1999 zł. Na allegro ceny zaczynają się nowych od 999 zł ale z kolei nie ufam takim sprzętom bo to podejrzana obniża ceny. Z drugiej strony sprzedawcy mają łatkę "Super sprzedawcy" - czy ktoś kupował tak tani telefon z allegro? Były jakieś problemy ze zwrotami, gwarancją czy może podrobionym sprzętem?

 

3. Ogólnie nie przejmuje się brakiem wsparcia dla telefonów bo moja S5 i reszta już dawno go nie mają, a jak to wygląda z S7 czy też już wsparcia nie ma lub też niebawem je utraci?

 

Byłym wdzięczny za porady!

Z góry dziękuje!

 

Link to post
Share on other sites

Za 1900/2000 to na spokojnie dostaniesz nowy S8 z przedłużenia umowy jak poszukasz ;)

 

W empiku Galaxy S8 można dostać za niecałe 2400

 

Co do S7/S7 Edge - ja wolałbym Edge bo lepsza bateria, bajery krawędziowego ekranu no i większa powierzchnia robocza. Moim zdaniem jest też ładniejszy, ale przez te krawędzie mniej poręczny dlatego case obowiązkowo ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 1500 to raczej S8 nie dostaniesz, chyba, że "S8", wysyłany z Dalekiego Wschodu ;)

 

Trochę poniżej 2K nie powinno być jednak problemu, a jako osoba, która przesiadła się z S7 na S8, mocno polecam celować w ten drugi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Którego byś nie wybrał, mocno zalecam jakieś sensowne etui - zarówno S7 jak i S8 są cholernie śliskie i dość szybko się palcują. Od kilku telefonów korzystam ze Spigen Slim Armor i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tej pory zawsze używałem etui typu "wallet" żeby karty dostępów w pracy mieć gdzie trzymać, myślę że i tutaj dadzą radę bo pomimo 3-4 lat korzystania z mojej S5 i paru upadkach na kafelki/beton ochroniły ekran przed pęknięciem ale na pewno obczaję tę co podałeś, dziękuję!


Hej, byłem dziś w sklepie no i takie wnioski mi się nasuwają:

 

S7 - trochę nuda, bawiąc się nim miałem wrażenie, że mam w ręce moją starą S5.

 

S7 Edge - tu już efekt wow przez krawędzie i ogólny design, chociaż pierwsze wrażenie lubi zmylić.

 

S8 - tak samo jak S7 Edge, przyjemny i ładny ale nie wiem czy już nie za duży, mimo że dłonie mam spore to jakiś rodzaj dyskomfortu jest czy też obawy, że wypadnie przy obsłudze jedną ręką.

 

Po rozmowie z kumplem, który pracuje w komisie z telefonami, skłaniam się ku nowym telefonom, a używkom dziękuje.

Biorąc pod uwagę budżet, oczywistym wyborem jest S7 Edge, chociaż korci mnie aby odłożyć zakup na później i uzbierać na S8 :) 

No i z drugiej strony S8 załapie się na Androida P, z S7 Edge już takiej pewności nie ma:/

 

W każdym razie dziękuje za porady!

Link to post
Share on other sites

Którego byś nie wybrał, mocno zalecam jakieś sensowne etui - zarówno S7 jak i S8 są cholernie śliskie i dość szybko się palcują. Od kilku telefonów korzystam ze Spigen Slim Armor i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa.

Potwierdzam. Etui niezbędne. Jak dla mnie firma funnycase.pl Mają duży wybór różnych rodzai etui. Sam kupowałem tam Book Magneta i sprawdza się rewelacyjnie. Dobra jakość i przystępna cena 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...