Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Router optymalny dla światłwodu 1Gb

Ac router sieć mb/s światłowód WI-fi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ludazzz

ludazzz
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 08 maj 2018 - 12:00

Witam Wszystkich,

bede wdzięczny za pomoc w doborze optymalnego routera dla internetu światłowodowego 1GB.

Z internetu chciałbym korzystać na 4-6 urządzeniach tylko przez WI-FI.

Jestem świadomy, że nie wykorzystam tej prędkości przez WI-FI jednak chciałbym kupić router, który wyciśnie możliwe maximum.

Cena do 500/600 zł.

Mieszkanie 80 m2.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Z góry dzięki wielkie - Mateusz.

• 0

#2 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 08 maj 2018 - 15:27

Jakie karty WIFi posiadasz w urządzeniach? Na pewno muszą być w standardzie AC minimum 433Mbit (w praktyce będzie osiągalne wtedy do 300Mbit).

Pod takie łącze rozsądną propozycją może być np. Netgear R6400 za ok. 420zł czy konkurencyjny Archer C9. Oba obsługują technologię kształtowania wiązki, niestety bez MU-MIMO. Szkoda tylko, że nawet w tego typu kosztownych urządzeniach włączenie np. kontroli pasma zmniejsza znacznie osiągi NAT-owania pomimo wielordzeniowych CPU i dużej ilości pamięci RAM (256MB w netgear, 128MB w TP-Linku).

Twój dostawca internetu nie zapewnia żadnego urządzenia do korzystania z łącza?

• 0

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#3 ludazzz

ludazzz
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 08 maj 2018 - 20:54

Jakie karty WIFi posiadasz w urządzeniach? Na pewno muszą być w standardzie AC minimum 433Mbit (w praktyce będzie osiągalne wtedy do 300Mbit).

Pod takie łącze rozsądną propozycją może być np. Netgear R6400 za ok. 420zł czy konkurencyjny Archer C9. Oba obsługują technologię kształtowania wiązki, niestety bez MU-MIMO. Szkoda tylko, że nawet w tego typu kosztownych urządzeniach włączenie np. kontroli pasma zmniejsza znacznie osiągi NAT-owania pomimo wielordzeniowych CPU i dużej ilości pamięci RAM (256MB w netgear, 128MB w TP-Linku).

Twój dostawca internetu nie zapewnia żadnego urządzenia do korzystania z łącza?

Dzięki za posta.

Mam 3 lapki Samsung 7 Ultra, gdzie jest karta Karta sieciowa Intel Centrino Advanced-N 6235 Dual Band 6235AN.HMWWB. Pozostałe urządzenia to komórki, tablet i TV. 

Co prawda dostawca proponował swój router i dałeś mi trochę do myślenia teraz :) koszt to 8 zł/msc, ale niestety nie wiem jaki to router i czy w ogole się będzie mi to opłacać. Dopytam i dam znać.

Jeszcze raz dzięki.

Czy z tą kartą sieciową wycisnę jakas senswoną predkość przy podanych przez Ciebie routerach ?

• 0

#4 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 09 maj 2018 - 05:12

Więcej niż ok. 200Mbit na tej karcie nie osiągniesz. Przy większych odległościach od routera trzeba liczyć nawet mniej. To osiągi przy linku na paśmie 5GHz.
  • 0

i5 4690K | 2x4GB 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB | Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471 + Dell Latitude E5430 + E7240

#5 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7401 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 09 maj 2018 - 06:57

Routery od dostawców to często albo crap albo jak policzysz opłatę w ciągu zazwyczaj 3 lat to lepiej będzie kupić własny. Przy tych kartach nie ma co wydawać nie wiadomo jakiego szmalu na router skoro jesteś ograniczony do N-ki a i może się okazać, że w bardziej oddalonych częściach mieszkania do 2.4GHz. Longhorn pisze o 200Mbit, ale to może uzyskasz 2m od routera, podejrzewam, że za ścianą czy dwoma to jak uzyskasz 50-75Mbps to będzie rewelacja. 

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ac, router, sieć, mb/s, światłowód, WI-fi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych