Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

W ostatnim czasie mój komputer zaczął dużo wolniej i pojawiają się dosyć długie przycięcia w jego działaniu co kilka kilkanaście sekund co sprawia że jest praktycznie nie do użytku. Resetowanie komputera nic nie dało tylko sprawiło większe problemy, ponieważ włącza się strasznie długo i zacina tak bardzo że praktycznie uniemożliwia zalogowanie się do systemu. Myśląc że to problem z zaśmieconym dyskiem wykonałem format i od nowa zainstalowałem system lecz to nie pomogło. Po przeskanowaniu CrystalDiskInfo program pokazał 3 błędy i zastanawiam się czy można coś z tym dyskiem jeszcze zrobić czy raczej pora na wymianę na nowy?

Poniżej wrzucam screeny z CrystalDiskInfo

https://imgur.com/a/yf6A6ho

Link to post
Share on other sites

Dysk ma dokladnie 1208 realokowanych sektorow, do tego dochodza jeszcze sektory niestabilne.

Zgrywaj czym predzej wazne dane na inny nosnik - potem mozna sie bawic w dalsza diagnostyke.

Jak dla mnie to ten dysk to juz trup i musisz szukac zamiennika.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk ma dokladnie 1208 realokowanych sektorow, do tego dochodza jeszcze sektory niestabilne.

Zgrywaj czym predzej wazne dane na inny nosnik - potem mozna sie bawic w dalsza diagnostyke.

Jak dla mnie to ten dysk to juz trup i musisz szukac zamiennika.

Wszystkie ważne dane mam już zgrane, aktualnie stoi czysty system. Co mogę zrobić jako dalszą diagnostykę?

Link to post
Share on other sites

Mozesz sciagnac program HDTune i zrobic "Error scan" - koniecznie z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan" (skanowanie bedzie powolniejsze ale za to dokladniejsze i moze troche potrwac).

Dodatkowo mozesz rowniez zrobic skan opoznien sektorow programem MHDD.

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...