Skocz do zawartości

Problem z chłodzeniem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Reyqer,

Recommended Posts

Witam posiadam obudowę Fractal Design Define R6. Posiadam wodne chłodzenie do procesora które jest zamontowane na froncie obudowy(wiatraki wdmuchują powietrze z zewnątrz na radiator). Na górze obudowy mam dwa wentylatory które wydmuchują powietrze z obudowy podobnie jak jeden na tylnej części obudowy. Mam teraz do was takie pytanie bo posiadam kartę graficzną MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X. Kart ta dość mocno się grzeje(w grze f1 2017) po około pół godzinie gry temperatura podskakuje do 80 stopni. Czy jest możliwość zbicia temperatury. Myślałem nad zamontowaniem 2 wentylatorów na spodzie obudowy jednak z tego co czytam to wentylatory na dole obudowy za dużo nie pomagają. Pod spodem zdjęcie mojego pcta. 

 

A5dHCB0.jpg

Na koniec dodam jeszcze, że karta jest przeniesiona na górne PCIE

Edytowane przez pawel349
Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował tą chłodnicę dać na górę żeby powerze wlatujące do budy nie było nagrzewane wtedy karta będzie miała chłodniej wokół siebie. Powietrze które będzie grzane przez chłodnicę będzie od razu wyrzucane poza obudowę.

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował tą chłodnicę dać na górę żeby powerze wlatujące do budy nie było nagrzewane wtedy karta będzie miała chłodniej wokół siebie. Powietrze które będzie grzane przez chłodnicę będzie od razu wyrzucane poza obudowę.

Niestety nie ma możliwości wrzucenia radiatora na góre (kombinowałem na każdy możliwy sposób ale jest po prostu za duży i opiera sie na kościach RAM)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zrób undervolting i zmień krzywą wentylatorów (MSI Afterburner wystarczy do obu).
W budzie masz delikatne podciśnienie (2 wentyle tłumione przez chłodnicę i 3 wylotowe). Spróbuj przełożyć jeden z góry na dół jako wlotowy.
Jeśli zasilacz masz wentylem do góry to go odwróć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zamontuj wentylatory od wewnątrz,żeby wypychały powietrze na zewnątrz przez chłodnicę. Nigdy się nie montuje tak,żeby ogrzane powietrze na chłodnicy wpadało do wewnątrz komputera. Karta się grzeje,to jeszcze  do tego jest nawiewane na nią ciepłe powietrze...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Witam a wiedz sytuacja wygląda następująco:

- dokonałem na ten moment zmiany na górze zostawiłem jeden wentylator, drugi przeniosłem na spód obudowy

- w msi afterburn reczenie ustawiłem krzywą wentylatorów

- dokonałem undervoltingu

- nie dotykałem na razie radiatora od wodnego chłodzenia (temperatury procesora są stosunkowo niskie - max 52 stopnie)

 

Efekt był bardzo imponujący (test na grze fortnite) gdyż przed zmianami miałem ok 305 fpsów a temperatura oscylowała w granicy 75 stopni po zmianach pozostało 285fpsów natomiast temperatura spadła do poziomu 51 stopni. Zużycie prądu również się zmniejszyło o ok 50W

 

Dzięki bardzo za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak ponieważ wydawało mi sie to sensowne gdyz powietrze zaciagane jest z zewnatrz oraz tym że jest to dosyć często stosowana praktyka. Nie przecze że mogłem zrobić źle każdy człowiek popełnia błędy. Jak bys ustawił Jarrino pozostałe wentylatory bo moja obawą jest to że przekładając wentylatory na froncie na wydmuchujace powstaje problem z powietrzem wdmuchiwanym. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zapytam jeszcze raz. Dlaczego wbrew wszelkim zasadom chłodzenia,wprowadzasz ciepłe powietrze do wewnątrz komputera ?

Odpowiesz na mojego posta?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...