Skocz do zawartości

GTX 1080 Ti Mój zestaw


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MESSER,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym wymienić swoją kartę na MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X 11GB.

Jako że nie jestem expertem to chiałem się dowiedzieć czy wykorzystam jej pełnie mocy w moim zestawieniu oraz czy będę widział tą róźnice. 

 

Mój zestaw: (Kopiuj wklej :D)

Pamięci RAM [HyperX] Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL14
Dyski SSD ADATA SU800 256GB SATA3 

Systemy operacyjne [Microsoft] Windows 10 Home PL 64-bit OEM 
Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 (192 Bit) 3xDP, HDMI, DVI-D, BOX 
Zasilacze [Corsair] RM650X 80Plus Gold - 650W 

Dyski twarde 3,5 Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA 
Płyta główna MSI Z270 GAMING PLUS, Z270, DDR4, USB 3.1, SATA3, ATX 
Chłodzenie CPU be quiet Dark Rock 3 
Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX 

 

MONITOR:  Monitory LED / LCD [Asus] MG279Q -  27' 2k WQHD (2560 x 1440), IPS, 144Hz, FreeSync

 

 

Pół roku temu go zrobiłem, tą kartę sprzedaję koledze jak i dysk HDD. Też chcę zakupić dysk SSD 1TB. Ale tu nie o tym.

 

Tak jak wyżej napisałem, bo wiem że przepłacę itd. Tylko chodzi mi nie o to czy warto za tą cenę bo 1000-1500 przepłacam, lecz czy dla komputera warto.

 

Monitor nie powiem, ale jest bajka. Lecz chciałem dokupić drugi monitor, więc jeśli zasłaby jest na karte to może mi też coś polecicie. Oczywiście jeśli dojde do tego by wymienić na 1080 Ti, a nie 1070 Ti.

 

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest ok.Procesor mocny,może pamięci przydałyby się z wyższym taktowaniem.No i monitor...nie wiem dlaczego kupiłeś z FreeSync jeżeli od początku w kompie miałeś kartę Nvidii.Nie  wykorzystasz tej technologii ( FreeSync) z kartą od zielonych.Rozdzielczość monitor jak najbardziej do tej karty.Gry dostaną porządnego kopa.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem że kupiłem Ram z niskim taktowaniem ;/, ale ram to nigdy nie jest problem.A co do monitora. Ogólnie części do komputera dostosowałem, powybierałem i zamówiłem. I zapomniałem monitor kupić :D, a na monitorach ja wgl się nie znam, nigdy nie czytałem o ich technologiach itd., te podstawowe o nich wiem, ale to free sync to mi nic nie mówi. Może i zastanowię się nad mocniejszymi koścmi, ale one też nie są złe. Dałbyś rade skrócić o freesync, czy jakiś model polecić?


Właśnie wiem że kupiłem Ram z niskim taktowaniem ;/, ale ram to nigdy nie jest problem.A co do monitora. Ogólnie części do komputera dostosowałem, powybierałem i zamówiłem. I zapomniałem monitor kupić :D, a na monitorach ja wgl się nie znam, nigdy nie czytałem o ich technologiach itd., te podstawowe o nich wiem, ale to free sync to mi nic nie mówi. Może i zastanowię się nad mocniejszymi koścmi, ale one też nie są złe. Dałbyś rade skrócić o freesync, czy jakiś model polecić?

 

Zagłębiłem się i już wiem. Lecz mam rozterke dlaczego dokładnie nie będę mógł wykorzystać tej technologii. Tak szybko próbuje to skminić i na razie dochodzę do w niosku że to NViida nie da rady?


Właśnie wiem że kupiłem Ram z niskim taktowaniem ;/, ale ram to nigdy nie jest problem.A co do monitora. Ogólnie części do komputera dostosowałem, powybierałem i zamówiłem. I zapomniałem monitor kupić :D, a na monitorach ja wgl się nie znam, nigdy nie czytałem o ich technologiach itd., te podstawowe o nich wiem, ale to free sync to mi nic nie mówi. Może i zastanowię się nad mocniejszymi koścmi, ale one też nie są złe. Dałbyś rade skrócić o freesync, czy jakiś model polecić?


 

Zagłębiłem się i już wiem. Lecz mam rozterke dlaczego dokładnie nie będę mógł wykorzystać tej technologii. Tak szybko próbuje to skminić i na razie dochodzę do w niosku że to NViida nie da rady?

 

I dalej ciągnąć, już dotarłem dalej. Czyli powinienem zakupić monitor z G-sync.


Wszystko jest ok.Procesor mocny,może pamięci przydałyby się z wyższym taktowaniem.No i monitor...nie wiem dlaczego kupiłeś z FreeSync jeżeli od początku w kompie miałeś kartę Nvidii.Nie  wykorzystasz tej technologii ( FreeSync) z kartą od zielonych.Rozdzielczość monitor jak najbardziej do tej karty.Gry dostaną porządnego kopa.

Czyli już rozwiązując problem monitoru, Potrzebuję zakupić z G-sync by wykorzystać pełnie mocy. Z ram nie ma co się spieszyć.

A tak to zestaw powinien dać radę nowej karcie :)

Link to post
Share on other sites

 

 Potrzebuję zakupić z G-sync by wykorzystać pełnie mocy. 

To nie jest tak że nie wykorzystasz w pełni mocy karty.Jak najbardziej wykorzystasz,grając w rozdzielczości WQHD z najwyższymi ustawieniami graficznymi.W technologii G-Sync i FreeSync chodzi mniej więcej o to że przymałej ilości FPS-ów,rzędu powiedzmy poniżej 30 gra wygląda nieco płynniej niż ta sama gra bez G-Sync lub FreeSync.Z racji tej że będziesz miał najwydajniejszy model karty na rynku nie oczekuję żebyś miał tak małą ilość FPS tak więc nie musisz na siłę kupować monitora z G-Sync.Na tym monitorze który masz też będzie wszystko ok.Chodziło mi tylko o to że za FreeSync nie potrzebnie dopłacałeś wiedząc lub nie wiedząc że jej nie wykorzystasz z kartą GTX 1060,chociaż akurat monitory z tą technologią są dużo tańsze niż monitory z G-Sync.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niestety mimo że Adaptive Sync ( Free Sync) jest darmowym standardem  który nawet konsole XBOX obsługują.

nVidia olewa go bo woli upychać swoje moduły G-SYNC + licencja która podbija cenę monitora o ~100$.

Niby rozwiązanie sprzętowe z G-Sync jest lepsze od programowego Free Sync, ale w ślepych testach jakie widziałem nie było jednoznacznego wskazania na wyższość jednego rozwiązania nad drugim przy +/- 100Hz.

Niestety nie zapowiada się na to by nVidia  zaimplementowała Adaptive Sync, więc  będzie trwać dalej rozdzielenie monitorów na Free Sync pod karty AMD i G-SYNC pod karty Ge Force od nVidia.

Jak wspomniałem zastosowanie dodatkowego modułu + licencja podbija znacznie cenę monitora, lepsze modele 27 " WQHD IPS 144HzG-Sync swoje kosztują więc pytanie jest do Autora tematu ile jest w stanie wydać na nowy monitor.

Osobiście uważam że monitor kupuje się na lata, tak by obsłużył kilka kart graficznych więc warto wydać nieco więcej niż kupując model z standardową matryca TN ( na dobrych matrycach IPS z odpowiednim sprzętowym wsparciem nie występuje smużenie) .

 

Sam posiadam do katy Vega i na 27" 2560x1440 IPS 144 Hz z Adaptive Sync bardzo sobie chwalę, zwłaszcza w dynamicznych grach akcji.

Co do RAM do chipsetu Z 270 jak najbardziej  można dać szybsze moduły, przyzwoite były by DDR 4 2x8 GB  od G SKILL 1600 MHz ( 3200 MHz takt. efektywne) CL 14, minimum na dziś pod chipset Z to 1500 MHz CL 15.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Niestety mimo że Adaptive Sync ( Free Sync) jest darmowym standardem  który nawet konsole XBOX obsługują.

nVidia olewa go bo woli upychać swoje moduły G-SYNC + licencja która podbija cenę monitora o ~100$.

Niby rozwiązanie sprzętowe z G-Sync jest lepsze od programowego Free Sync, ale w ślepych testach jakie widziałem nie było jednoznacznego wskazania na wyższość jednego rozwiązania nad drugim przy +/- 100Hz.

Niestety nie zapowiada się na to by nVidia  zaimplementowała Adaptive Sync, więc  będzie trwać dalej rozdzielenie monitorów na Free Sync pod karty AMD i G-SYNC pod karty Ge Force od nVidia.

Jak wspomniałem zastosowanie dodatkowego modułu + licencja podbija znacznie cenę monitora, lepsze modele 27 " WQHD IPS 144HzG-Sync swoje kosztują więc pytanie jest do Autora tematu ile jest w stanie wydać na nowy monitor.

Osobiście uważam że monitor kupuje się na lata, tak by obsłużył kilka kart graficznych więc warto wydać nieco więcej niż kupując model z standardową matryca TN ( na dobrych matrycach IPS z odpowiednim sprzętowym wsparciem nie występuje smużenie) .

 

Sam posiadam do katy Vega i na 27" 2560x1440 IPS 144 Hz z Adaptive Sync bardzo sobie chwalę, zwłaszcza w dynamicznych grach akcji.

Co do RAM do chipsetu Z 270 jak najbardziej  można dać szybsze moduły, przyzwoite były by DDR 4 2x8 GB  od G SKILL 1600 MHz ( 3200 MHz takt. efektywne) CL 14, minimum na dziś pod chipset Z to 1500 MHz CL 15.

 

A więc, co do budżetu. Na komputerze nie oszczędzam :D. Ale też bez przesady. Ogólnie poszukałem co kupić powinienem i poznajdowałem takie coś. 

https://www.x-kom.pl/p/361263-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11gb-gddr5x.html

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-led-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-bialy-pvlw416g360c6k-979122/

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-1tb-sata3-mz-75e1t0b-eu-702112/

Zastanawia mnie teraz czy opłaca mi się kupić ram z tak dużym taktowaniem a nie jak ty napisałem z mniejszym troszkę, To co znalazłem to aktualnie taka przymiarka.

 

I odnosząc się do postu login1969

Czyli jednak nie muszę kupować monitora z G-sync. czy widać bardzo różnica na wyższej ilości klatek? Jeśli mała różnica będzie to nie musze nowego, lecz jeżeli różnica jest taka średnia to wolałbym wyciągnąć z tego co się da. 

Edytowane przez sayanek
Link to post
Share on other sites

Jak bym miał wybierać  RAM te w/w moduły mimo trochę niższego taktowania CL 14 robi swoją robotę.

G-SYNC do kart Ge Force służy do przeciwdziałania rwaniom i zacinkom obrazu w grach gdy są spadki np do 50 wyświetlanych klatek/ sekundę mając ekran np 144Hz przy takim ekranie idealnie było by mieć stałe ~144 klatek/s.

Przy więcej jak 144 klatkach/s na ekranie 144Hz G-SYNC po prostu nie działa.

Kontynuując temat monitora jeszcze pytanie o wielkość ekranu/rozdzielczość i typ matrycy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak bym miał wybierać  RAM te w/w moduły mimo trochę niższego taktowania CL 14 robi swoją robotę.

G-SYNC do kart Ge Force służy do przeciwdziałania rwaniom i zacinkom obrazu w grach gdy są spadki np do 50 wyświetlanych klatek/ sekundę mając ekran np 144Hz przy takim ekranie idealnie było by mieć stałe ~144 klatek/s.

Przy więcej jak 144 klatkach/s na ekranie 144Hz G-SYNC po prostu nie działa.

Kontynuując temat monitora jeszcze pytanie o wielkość ekranu/rozdzielczość i typ matrycy.

 

27' cali

Proporcja matrycy to 16:9 :D

2560 x 1440

Typ matrycy: IPS

 Ehh, czyli jednak widze że musze zainwestować w nowy monitor. ;/

Do takiej karty graficznej pasuje monitor z większą rozdzielczością

 
 

 

 

 

 

 

 
27
Link to post
Share on other sites

Nie musisz, po prostu nawet na GTX 180TI przy spadkach FPS będą występować  czasami rwania zacięcia obrazu w grach uruchomionych nawet na ekranie o odświeżaniu 120 - 144 Hz.

Choć widząc po sobie ciężko było mi się przyzwyczaić gdybym miał nagle przejść na model bez Adaptive Sync, (po prostu do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, co i Ty sam doświadczysz :D

Gorzej z dostępnością modeli monitorów np

 

Pierwszy fajny model to Asus pg279q ale ASUS-y mają problemy z matrycami ( nie tylko z typowym problemem ekranów IPS z prze świtania światła na czarnej planszy), a ACER Predator zniknęły, został AOC AGON AG271QG za ~ 2900 zł.

Generalnie przy zakupach monitorów  polecam kupować w sklepie internetowym przez osobę fizyczną by mieć 14 na testowanie i zwrot od daty dostawy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

G-SYNC do kart Ge Force służy do przeciwdziałania rwaniom i zacinkom obrazu w grach gdy są spadki np do 50 wyświetlanych klatek/ sekundę mając ekran np 144Hz przy takim ekranie idealnie było by mieć stałe ~144 klatek/s.

Przy więcej jak 144 klatkach/s na ekranie 144Hz G-SYNC po prostu nie działa.

 

 

Aby g-sync działał należy ustawić jeszcze vsync na włączony i ograniczyć minus 2-3 klatki względem odświeżania monitora czyli dla 100hz będzie to 97-98, 144hz = 142 fps ETC. Klatki ograniczamy za pomocą rivatunera lub w nvidia inspectora.

 

Polecam ten artykuł:

 

https://www.blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/

 

10 stron objaśniających co i jak.

 

a jak się nie chce czytać, to tak w wielkim skrócie:

 

Jest za********e wtedy płynnie.

 

 

Polecam też artykuł po polsku:

 

https://www.download.net.pl/co-to-jest-g-sync-i-jak-go-wlaczyc-oraz-skonfigurowac/n/9988/

 

@ sayanek bedziesz wiedział już wszystko ;)

 

 

http://s5.ifotos.pl/img/Beztytulu_qnasshp.jpg

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak patrze teraz. I monitory UHD 4k mają 60 kl/s. Co strasznie obciążyć wzrok potrafi, a gdy jestem na urlopie to bardzo długo potrafię przesiedzieć. Przynajmniej czytałem o tym że taka niska częstotliwość odświeżania podrażnia oczy. Nad monitorem jeszcze pomyślę. Sprawdze jak działać będzie karta na moim monitorze.

 

 

Myślę, że dowiedziałem się wystarczająco już. Jeśli możecie to poprosiłbym o ocene aktualnego zestawienia i zestawienia, który będzie po wymianie (samej jednostki)

Link to post
Share on other sites

 

 

 Ehh, czyli jednak widze że musze zainwestować w nowy monitor. ;/

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja bym zostawił ten co masz.Oczywiście jakbyś miał monitor z G-Sync to byłoby super ale i ten monitor będzie ok.No chyba że masz za dużo pieniędzy to kupuj nowy.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Ja bym zostawił ten co masz.Oczywiście jakbyś miał monitor z G-Sync to byłoby super ale i ten monitor będzie ok.No chyba że masz za dużo pieniędzy to kupuj nowy.

 

Właśnie mnie stać :D, za granicą pracuje ;p. Czytałem jeszcze więcej. I będę szukał z odświeżaniem i rozdzielczością jak mój lecz z G-sync. Ale to po przetestowaniu na nim.

Link to post
Share on other sites

4 K za wcześnie w najwyższych ustawieniach nowych gier GTX 1080 Ti nie zawsze wyrabia w 60 klatkach, i dlatego jak pisałem wyżej wybrałem 2,5 k.

Nadchodzi nowa seria kart od nVidii ale jeszcze nie wiadomo czy dadzą radę w 4 k w 120 - 144 klatkach/s na ekranie 144 Hz.

Plusem wyższej rozdzielczości jest to że jest mniejsze zapotrzebowanie na moc procesora w grach, co pozwoliło mi zostać na starej platformie z i 7 4770 K.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...