Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,
Próbowałem zaktualizować Windows 10, czyli zainstalować April Update 2018. W trakcie instalacji, po ponownym uruchomieniu,  komputer nie uruchamia systemu. Jest tylko logo Lenovo. Mogę tylko wejść do BIOSu. Nie mogę odnaleźć partycji recovery.
Komputer All in One Lenovo C50-30
Typ modelu maszyny: F0B10086PB
Jak to uruchomić?
Help!
 
Z góry dzięki za pomoc,

ergot
 
 

 

Link to post
Share on other sites

Czy to była aktualizacja czy instalowałeś na czysto obraz wersji April Update 2018? Myślę, że po nieudanej aktualizacji będziesz musiał zainstalować system na czysto. Jak miałeś jakieś ważne dla Ciebie pliki to użyj jakiegoś systemu Live CD do ich przeniesienia na np USB lub dysk zewnętrzny. Przerabiałem kilkakrotnie problemy z aktualizacjami Windowsa 10 na laptopach i czysta instalacja go rozwiązywała.

Link to post
Share on other sites

Czy to była aktualizacja czy instalowałeś na czysto obraz wersji April Update 2018? Myślę, że po nieudanej aktualizacji będziesz musiał zainstalować system na czysto. Jak miałeś jakieś ważne dla Ciebie pliki to użyj jakiegoś systemu Live CD do ich przeniesienia na np USB lub dysk zewnętrzny. Przerabiałem kilkakrotnie problemy z aktualizacjami Windowsa 10 na laptopach i czysta instalacja go rozwiązywała.

Myślę, że czysta instalka mnie nie ominie. Nie mogę nawet wejść do partycji ukrytej. Chciałbym jednak przejrzeć zawartość dysku. Szukałem jakiś system Live CD. Znalazłem Hiren's BootCD 15.2. Myślisz że jest ok, czy poleciłbyś coś innego?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

ergot

 
Link to post
Share on other sites

Może być Hiren's lub jakiś Linuks np Ubuntu na USB. Jak na płycie CD to nie ma problemu natomiast na USB jeżeli pojawi się problem z uruchomieniem bootowania z USB musisz stworzyć bootowalny USB za pomocą programu Rufus z wybraniem opcji Styl partycji dla UEFI i jeżeli styl jest też w GPT to też wybierz odpowiednią opcję. Można też zmienić w biosie opcje bootowania.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Może być Hiren's lub jakiś Linuks np Ubuntu na USB. Jak na płycie CD to nie ma problemu natomiast na USB jeżeli pojawi się problem z uruchomieniem bootowania z USB musisz stworzyć bootowalny USB za pomocą programu Rufus z wybraniem opcji Styl partycji dla UEFI i jeżeli styl jest też w GPT to też wybierz odpowiednią opcję. Można też zmienić w biosie opcje bootowania.

Dziękuję za pomoc i wskazówki. Niestety, sprawa wydaje się poważniejsza. Można wchodzić do BIOSu, ale niestety nie udało mi się (poza BIOSEM) uruchomić sprzętu. Zrobiłem bootowalne płyty z Hiren's, Ubuntu, oraz Windows 10. Poza tym Windows nagrałem też na pendrive'a i nic. Coś tam kręci DVD, a przy pendrive dioda zamiga z pięć razy i koniec. Doda dysku twardego zamiga dwa razy i koniec. Zachodzę teraz w głowę, czy to mógł paść twardy dysk, czy niestety coś gorszego?

Pozdrawiam,

 

ergot

Link to post
Share on other sites

- Rozwiń ATA Drive Setup. Powinno być AHCI
- Intel Virtualization Technology możesz ustawić na Enabled
- Secure Boot, jeżeli nie jest wyłączone, ustaw na Disabled
- CSM ustaw na Enabled
Czy bootowalnego pendrive utworzyłeś wybierając Styl partycjonowania GPT dla UEFI? DhizQVO.jpg

Po takim utworzeniu przy wyborze bootowania z USB w tej nazwie Patriot Memory Map powinno być dopisane UEFI czyli coś jak Patriot Memory UEFI.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

- Rozwiń ATA Drive Setup. Powinno być AHCI

- Intel Virtualization Technology możesz ustawić na Enabled

- Secure Boot, jeżeli nie jest wyłączone, ustaw na Disabled

- CSM ustaw na Enabled

Czy bootowalnego pendrive utworzyłeś wybierając Styl partycjonowania GPT dla UEFI? DhizQVO.jpg

Po takim utworzeniu przy wyborze bootowania z USB w tej nazwie Patriot Memory Map powinno być dopisane UEFI czyli coś jak Patriot Memory UEFI.

Hej,

 

zrobiłem wszystko zgodnie z Twoimi wskazówkami i nadal bez zmian. Wydaje mi się, że to jednak płyta. Bardzo dziękuję za pomoc...

 

ergot

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...