Skocz do zawartości

LG G6 vs S7 Edge Jaki telefon do 1500zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez davv1882,

Recommended Posts

Zastanawiam się nad telefonem w kwocie do 1500zł. I na wstępie wykluczam mi6 oraz honora 9, chociaż dażę wielką sympatią xiaomi to ekran w mi6 jest dla mnie zbyt mały. Który telefon w cenie do 1500zł byście wybrali? Który telefon jest lepszy LG G6 vs S7 Edge, a może używana S8 lub Iphone 7? Myślałem również nad Honorem v10(View 10) z Chin. Może znacie jakieś opinie na temat tego telefonu?

Link to post
Share on other sites

Mnóstwo porównań i tematów tego typu na forum - wyszukiwarka.

 

A co do ip. W granicach 1700-1800 można dorwać ip8. Moim zdaniem szkoda kasy na starszy model, pewnie za chwilę będzie mulił jak ip 6s jak wejdą nowe modele. Taka praktyka apple, a uwierz jakbyś poużywał trochę 8 i przesiadł się na 7 to odczułbyś różnicę. To już niestety nie te czasy gdy nawet 3 letni iphone chodzi dobrze

Link to post
Share on other sites

@up

Chciałbym spróbować poużywać iphona, bo podoba mi się Touch ID oraz sam iOS. Niestety budżet to max 1500zł, więc Ip8 nie jest w moim budżecie tym bardziej że za mniejsze pieniądze można dostać S7 lub G6. Interesuje mnie najbardziej wydajność, bateria i aktualizacje więc myślę że G6 będzie lepszym wyborem, jako że została wydana rok później niż S7 Edge i ogólnie ładniej wygląda. Za S7 Edge przemawia ekran Amoled. I właśnie mam dylemat pomiędzy nimi. A może Meizu 15, który niesawno wszedł na rynek? Oczywiście Iphone by był lepszy pod względem aktualizacji ale za 1500zł chyba nowego Iphona 7 nie dostanę. Poza tym ma mały ekran.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ios Ci się podoba to możesz poszukać ip7 Plus. Jak zwolni albo zacznie Cię irytować to możesz sprzedać z małą stratą.

 

Co do G6 vs S7 Edge to ja wolałbym Samsunga. Amoled do mnie bardziej przemawia to po pierwsze a po drugie nowy update do oreo przyspieszyl ten telefon i w sumie ma praktycznie ten sam interfejs co S8 ;)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tylko że używany telefon to nie nowy. Ip7 plus ma gorszy ekran i gorszy aparat od S7. Nie ma proporcji 18:9 więc ekran jest mały, a telefon duży, ale za to ma IOS i Touch ID oraz ma moją ulubioną grę Fortnite. Nie wiem czy takie wyrzeczenia są warte kupna tego telefonu. A jak jest z tymi iPhonami ile się ładują i jak trzyma bateria SoT? Niestety nie ma telefonu idealnego, a tym bardziej nie w tej cenie.

Edytowane przez St05xd
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - proporcje 18:9 to bardziej moda niż faktycznie użyteczność. Masz dłuższy ekran ale węższy. Jak przeglądasz strony które bardziej są na szerokość to wiesz.. Ja wolę 16:9 właśnie z tego powodu, nie mówiąc o skalowaniu które w dalszym ciągu jest niedopracowane. Co do IP to jest jedna wielka zaleta iosa. Gry na ip7 lepiej chodzą niż na galaxy s9. Po prostu dużo lepsza optymalizacja, ale coś za coś. Ekran ips, brak jacka, gorszy aparat, ale za to lepsza optymalizacja w grach i mniejsza utrata na wartości ;)

Link to post
Share on other sites

Nowy Exynos z S9 konkuruje ze Snapem 845, który konkuruje z kolei z A11 od Apple. W testach syntetycznych Samsung i tak chyba nie będzie znacznie gorzej działał od Ip7.

Zaletą Ip jest rzadkie wysypywanie się aplikacji, co jest częste w androidzie. Rozumiem że TouchWiz albo Lagwiz z Samsunga jest gorzej zoptymalizowana od IOS. Zgadzam się z tym, ale słyszałem opinie że nowa wersja nakładki od S9 jest lepsza i bardziej dopracowana oraz że poprawili optymalizację.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o wydajność procka. W systemie zwykłe apki (typu facebook, spotify itp) nawet szybciej odpala S7/S8 od iphone. Po prostu są aplikacje (typu programy do obróbki video/zdjęć, gry), które są lepiej zoptymalizowane pod iosa. Łatwiej jest napisać programistom grę pod 4 iphone'y niż pod 1000 urządzeń na androidzie. No i sama specyfika systemu. Ja polecam S7 Edge, ale gdybym miał brać jak najpłynniejszy model na androidzie to bralbym HTC U11 lub jakiegoś oneplusa

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

A co sądzisz o nowo wydanym meizu 15 plus? Albo o honorze v10? Słyszałem że ten drugi to demon szybkości, bo w końcu Kirin 970. Do tego aparat z Mate 10 pro i duża bateria oraz jak na IPS bardzo dobry wyświetlacz. A to w cenie 1300zł na aliexpress. W Europie jest dostępny pod nazwą Honor View 10. Mogę też poczekać na Xiaomi mi 7. Problem w tym że nie wiem jak wypadnie cena.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto kupić używaną s8 od samsunga?

Link to post
Share on other sites

z chęcią chciałbym się dowiedzieć gdzie można dorwać te ip8 za 1700-1800zł ? 

 

no w tym budżecie to iphone 7 jak najbardziej jeden z lepszych wyborów o ile odpowiada Ci iOS.

Edytowane przez Parker
Link to post
Share on other sites

Mało licytacji jest na allegro?

 

W mojej okolicy sklep z telefonami ma ip8 nowe z przedłużenia umowy za 2200-2300 zł, więc półrocznego jak najbardziej można za tyle dostać. Za 1800 to można bez problemu znaleźć nówkę Galaxy S8. Trzeba być cierpliwy. Są jeszcze lepsze "okazje". Nie wiem co w tym dziwnego. Iphone'y trochę straciły na wartości po wyjściu X (takie moje zdanie). Iphone 8 to już nie jest główny flagowy model to i cena jest niższa. Zaburzenie hierarchii u apple jest korzystne dla konsumentów. Iphone SE za 1200 zł ze sklepu - kilka lat temu to by było nie do pomyślenia by iphone 5C czy 5 tyle kosztował.

Link to post
Share on other sites

A blokadę icloud można zdjąć? Bo jest dużo iphonów z niższymi cenami. Wtedy bym przyoszczędził na Janusza. :D

I jak bym chciał kupić Ip7 plus to w cenie do 1500zł raczej nie znajde. Nie interesują mnie licytacje

Link to post
Share on other sites

Hmm śledzę rynek telefonów na bieżąco i jeszcze ani razu nie widziałem iPhone 8 za 1700-1800zł , pomijam uszkodzone bądź zablokowane.
 

Mało licytacji jest na allegro?

 

W mojej okolicy sklep z telefonami ma ip8 nowe z przedłużenia umowy za 2200-2300 zł, więc półrocznego jak najbardziej można za tyle dostać. Za 1800 to można bez problemu znaleźć nówkę Galaxy S8. Trzeba być cierpliwy. Są jeszcze lepsze "okazje". Nie wiem co w tym dziwnego. Iphone'y trochę straciły na wartości po wyjściu X (takie moje zdanie). Iphone 8 to już nie jest główny flagowy model to i cena jest niższa. Zaburzenie hierarchii u apple jest korzystne dla konsumentów. Iphone SE za 1200 zł ze sklepu - kilka lat temu to by było nie do pomyślenia by iphone 5C czy 5 tyle kosztował.

Link to post
Share on other sites

Mogę Ci doradzić jako posiadacz G6. Telefon ma masę wad i tyle samo zalet.

 

Ekran to IPS, nie AMOLED, ale jest na prawdę genialny, odstaje w kontraście i czerni, fakt, ale jest bardzo naturalny, w porównaniu do karmelowego i słodkiego AMOLEDa. Co kto woli, ale nie można powiedzieć, że jest zły. HDRu nie będziesz używać bo jedynie Netflix ma realną jego obsługę, ale jakby co, to na papierze jest.

 

Aspect ratio 18:9 bardzo przydatny w porównaniu do S7. Polubisz multitasking, którego ja nie cierpiałem na zwykłym ekranie. Z tym, że SPORA część aplikacji nie obsługuje dynamicznego skalowania, a to od LG czasem potrafi chrzanić tekstury. Także raz na jakiś czas będziesz obserwował paski po bokach. Ale np. youtube obsługuje przybliżenie filmu, aby wypełniał cały ekran, a przeglądarka na prawdę świetnie utylizuje możliwości takiego ekranu.

 

Płynność działania jest okej, ale, i tutaj spore ale - stockowy system i nakładka LG to syf, jakiego rzadko kiedy uświadczysz u innych producentów. Zmiana launchera odwleka nieuniknione. 32GB pamięci to też masakra, jak zasyfisz kartę, to szybko zawalisz systemową. Nakładkę Samsunga pamiętam tylko z S6, i obie mogłyby bić się o miano najgorszej wydajnościowo.

 

Aparat, tutaj drogi się mocno rozjeżdżają. S7 Edge ma na prawdę genialny aparat (przód oraz tył) jak i aplikację. Aplikacja G6tki jest nawet lepsza, ale tak inwazyjnego wyostrzania nie uświadczysz nigdzie indziej. Ilość szumów na zdjęciach jest niespotykana, a recenzenci bardzo rzadko o tym wspominają. Sytuację ratuje przeportowana z Pixela 2 aplikacja Google Camera, której HDR jest tak wybitny, że często zdjęcia wychodzą porównywalnie z S7.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania to wal. G6 na przecenach wyrwiesz nowego do 1250zł. Za taką kwotę świetna oferta, i lepszych chyba na ten czas nie znajdziesz. Za 1500zł bym go nie wziął, bo producent ma wysrane w G6tkę. Nie dostała update aplikacji YT do HDRu, na Oreo czekamy od grudnia i dopiero je wdrażają, powłoka na szkle tylnego aparatu rysuje się od patrzenia, a 9.0 i project treble nie są zagwarantowane, chyba, że za półtora roku przy pomyślnych wiatrach.

Link to post
Share on other sites

To jest właśnie zaleta G6 - można za cenę średniaka mieć świetny telefon. Ja wolałbym Edge bo po prostu według mnie jest ciut lepszym telefonem. A co do amoleda - można mieć tak samo "naturalne" kolory - kwestia ustawień, można każdy kolor ustawić suwakiem i jego temperaturę. A co do multitaskingu i proporcjach - ja zostaję przy swoim wolę 16:9, a skalowanie nawet w S8 irytuje. Telefony są ładniejsze, ale niedopracowanie i właśnie te paski po bokach do żenada.. A przybliżanie na YT działa na zasadzie, że możesz przybliżyć, ale nie masz całej treści tylko po prostu jakbyś zrobił zoom (czyli defakto nie jest dopasowane do ekranu, a przybliżone w proporcjach 16:9) - tak przynajmniej jest na S8 i to jest śmieszne, że do dziś tego nie ogarnęli. Ogromną zaletą G6 jest jego obudowa - jest dosyć wytrzymały jak na "szklany" smartphone

Link to post
Share on other sites

Mnie soft nie interesuje zbytnio. Jak bedzie miał Oreo to będzie dobrze. Raczej ważniejsze poprawki zabezpieczeń. A jak jest z baterią w obu smartfonach? I czy będzie te AI w G6, bo słyszałem że będzie. Mam nadzieję że jak będzie to mniej szumów będzie robił. Jak jest z tymi wersjami LG? Bo na aliexpress jest wersja H871 na rynek amerykański. Czym się różni od tej na rynek europejski? Ma simlocka? I czy będzie działał w Polsce? Jak mi sie uda to wyrwe za dobrą cenę S8, a jak nie to G6. Telefon nowy to jednak nie używany. Mi się akurat ten cukierkowy amoled podoba, bo już rzygam tymi IPS. Byłem w sklepie i S8 jest strasznie mały i ma duży ekran. Mi się to podoba, bo dobrze leży w dłoni. A czy da się zaobserwować różnicę w normalnym użytkowaniu pomiędzy 2k, a FHD?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Da się, ale jest niewielka. Jak przełączam z 2k na fullhd/hd to widzę różnicę, ale tylko przy tekstach. Przy multimediach praktycznie niezauważalne, co do telefonu na rynek USA - nie odpowiem, nie interesowałem się tym ;)

Link to post
Share on other sites

S7 Ci nie powiem, ale bateria w LG G6 to rewelacja, przynajmniej w porównaniu do Huaweia P8 którego miałem wcześniej. Przy takim rozsądnym korzystaniu bez problemu wytrzymuje dwa dni. Ja przeglądając internet mobilnie po ok. 45min dziennie, do tego Messenger + FB i Youtube/Netflix po WiFi ładuję telefon co drugi dzień. Przy intensywnym użytkowaniu bez problemu wytrzyma cały dzień, nie wiem co trzeba by robić żeby zejść od 100% do 0 w ciągu tych 15 godzin.

 

Do tego masz ładowarkę QuickCharge w zestawie gdzie naładowanie od 0 do 100% do kwestia ~1,5 godziny, a 50% spokojnie w 30 minut.

 

Jedyna wada tego telefonu wg. mnie do trochę słabo działający autofocus, zdjęcia potrafią momentami mieć zauważalne szumy. Z tego co się orientuje jest to problem softu a nie samego aparatu, więc jakbyś poszukał jakiejś innej aplikacji to zdjęcia wychodzą b. dobre. Być może jakaś aktualizacja to poprawi.

 

Jeśli podoba Ci się aspect ratio 2:1, tudzież 18:9, to bierz bez wahania. Ja osobiście nie byłbym w stanie przesiąść się teraz na telefon z 16:9. Telefon bez problemu można obsługiwać jedną ręką, a jednocześnie ma duży i dobry ekran do multimediów.

 

 

Jeśli S8 dobrze leżał Ci w dłoni, LG G6 będzie leżał 10 razy lepiej. Miałem okazję korzystać z obu i LG wydaje się być jakiś solidniejszy. No ale to kwestia gustu. Też myślałem o S8 ale zaoszczędziłem kilkaset złotych kupując G6-tkę i nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowany. Za te pieniądze raczej nic lepszego nie dostaniesz.

 

No i z tego co się orientuję wersja Koreańska dostała już update do Oreo, więc to kwestia dni/tygodni zanim inne wersje też dostaną update. Zdecydowanie za długo trzeba na to czekać, ale lepiej późno niż wcale.

Edytowane przez kuba0329
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...