Skocz do zawartości

Komputer do pracy/grania - 3000zł - 4000zł (Hackintosh)


Recommended Posts

Cześć, moja aktualna jednostka zaczyna już po kilku dobrych latach mieć dość więc, zaczynam się rozgladać za jakaś alternatywą - aczkolwiek mój aktualny komputer skladałem już dawno temu wiec nie mam pojęcia, z czego na dzień dzisiejszy warto wybierać. Prosiłbym o pomoc w złożeniu nowego zestawu :)

 

Zastosowanie komputera:

1. Praca(grafika komputerowa): Photoshop, Illustrator, Experience Design, Sketch + może coś do animacji
2. Gry: Dota, CSGO, Fortnite, BF3/4 + możliwe jakieś nowsze tytuły

 

Maksymalna kwota: 3000zł - 4000zł (na ten moment takie widełki, bo aktualnie jestem kompletnie zielony jeżli chodzi o aktualne ceny podzespołów)
 

Kiedy zamierzam kupić komputer?: Najbliższe klika miesięcy. Nie mam konkretniej daty w głowie, jeżeli bedzie warto poczekać to nie ma problemu
 

Których części potrzebujesz?: Potrzebuję tylko i jednostki centralnej. Bez monitorów i innych rzeczy - to już posiadam.
 

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie wiem, do tej pory nic nie podkręcałem
 

Specjalne wymagania: Możliwość postawienia na sprzęcie Hackintosha(do pracy) oraz Windowsa(do grania)

Inne uwagi: 

1. Aktualnie posiadam dysk Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA, który mogłbym wykorzystać w nowym zestawie jeżeli byłaby taka możliwość.

2. Niezależy mi na żadnych wodotryskach odnośnie wyglądu, całość może być zamknięta w jak najzwyklejszym czarnym pudełku ;) Dobrze jedynie, jeżeli byłby w miare cichy podczas pracy

 

Jeżeli brakuje jakichś ważnych informacji to dajcie znać, chętnie odpowiem na pytania.

Link to post
Share on other sites

Nada się pod gry czy tempy. 

 

Sprzęt bardziej pod gierki czy do pracy?

 

Będzie kaska na dorzucenie RAM/SSD za jakiś czas?

 

Raczej do pracy. Jak widzisz, gry nie sa zbyt nowe, które wymieniłem więc, nie jestem zapalonym typem gejmera ;) 

 

Tak, za jakiś czas na pewno by sie coś znalazło funduszy do dorzucenia

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink (2000/900MB/s) MLC1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Iridium X (black)1 x Asus GeForce GTX1050Ti Cerberus OC 4GB DDR5 (1480/7008)1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

4116zł
 
Mocny CPU 6 rdzeni / 12 wątków z wysokim taktowaniem 4,3Ghz dla wszystkich rdzeni
16GB RAM o wysokim takcie pod rozbudowę
Szybki SSD 256GB na MLC i protokole NVMe pod scratch disk i bieżące projekty
Fera 3 dla lepszej kultury pracy i niższych temperatur
GTX 1050TI z 4GB VRAM z bdb układem chłodzenia
Obudowa z coverem na zasilacz, szklanym oknem i kontrolerem obrotów 
PSU na przetwornicy DC-DC z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@3ndurek dzięki wielkie za propozycję zestawu! Konsultowałem zestaw jeszcze na grupie, która zajmuje się Hackintoshami i mam kilka pytań :) 

 

1. Zastanawiają się czy nie lepiej by było wziaść grafike Gigabyte Radeon RX 560 Gaming OC 4GB DDR5 128bit na start a poźniej zamienić ją na Gigabyte Radeon RX VEGA 56 GAMING OC 8GB

 

2. Z tego co popatrzyli to chipset oraz chłodzenie nadaje się do podkręcania ale procesor jest zablokowany - więc radzili by może dorzucić kilka zł i wybrać odblokowany Intel Core i7-8700K /3.7GHz, 12MB, LGA1151, BOX

 

3. Była jeszcze myśl, że jeżeli sam do końca nie ogarniam OC to można by wziaść podobną cenowo płyte z serii Gigabyte Aorus

 

 

Chętnie poznam Twoje zdanie, bo Ty składałeś ten zestaw - ja tylko przekazuje uwagi jakie były tylko dlatego, że nie do końca ogarniam ten temat a chciałbym coś fajnego kupić na ten moment :) 

Link to post
Share on other sites

RX 560 4GB to słabsze GPU niż GTX 1050TI i nie opłaca się oszczędzać tych 100zł.

Vega 56 to na chwile obecną żart, wydajność zbliżona do GTX 1070 za 2000zł. Pod sporadyczne granie taka karta nie jest CI raczej potrzebna.

 

 

 

Z tego co popatrzyli to chipset oraz chłodzenie nadaje się do podkręcania ale procesor jest zablokowany - więc radzili by może dorzucić kilka zł i wybrać odblokowany

Dopłata do 8700K to ponad 250zł, do tego potrzebne jest wydajniejsze chłodzenie, kolejne 50 zł dopłaty. Z370 Pro 4 nie nadaje się pod OC, minimum Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/ a najlepiej Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/

 

Summa summarum robi się 450-500zł dopłaty, bez żadnego OC oba procesory mają podobną wydajność.

Link to post
Share on other sites

 

 

RX 560 4GB to słabsze GPU niż GTX 1050TI i nie opłaca się oszczędzać tych 100zł. Vega 56 to na chwile obecną żart, wydajność zbliżona do GTX 1070 za 2000zł. Pod sporadyczne granie taka karta nie jest CI raczej potrzebna.
 

 

Z tymi kartami zastanawiali się po prostu czy Hackintosh będzie działał poprawnie z GTX 1050TI - myślisz, że nie ma przeciwwskazań?

 

Summa summarum robi się 450-500zł dopłaty, bez żadnego OC oba procesory mają podobną wydajność.
 

Jeżeli dopłata w tym momencie jest w stanie zapewnić bardziej przyszłościowy zestaw, który będzie można łatwiej modernizować w przyszlości to myśle, ze jestem w stanie ugrać jeszcze te 500zł :) Uważasz, że warto? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Uważasz, że warto? 

Nie bardzo, pod sensowne OC w granice 5,0GHz 8700K będzie wymagał skalpa + MOBO Extreme 4, które też swoje kosztuje.

 

Nie budujesz PC stricte pod gry z GTX 1080TI gdzie chcesz wycisnąć ostatnie soki z CPU, także i7 8700 będzie to bardzo ok.

Link to post
Share on other sites

Hackintosh nie wspiera kart nvidii. Nawet jak się uda odpalić jakoś to stracisz dużo na wydajności. Zostaje Ci tylko grafika od AMD.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez cop1976
Link to post
Share on other sites

@@3ndurek, poskładałem taki zestaw jak zaproponowales w morele, z tą zmiana plyty głownej na AsRock Z370 Extreme4 - http://www.morele.net/inventory/info/9ee79704/

 

1. Tylko teraz tak patrze, że w sumie nie mam w zestawie dysku na dane a 256gb, nie bedzie na pewno wystarczające dla mnie. Czy do tego zestawu moglbym dodac Samsung SSD 850 EVO 250GB(z poprzedniej jednostki) lub mam jeszcze jakis starszy zwykły HDD(ale nie pamietam co tam siedzi) czy lepiej dokupic cos nowszego na dane po prostu?

 

2. Czyli podsumowując - bez dodania dość sporej kwoty do zestawu nie opłaca się kupować odblokowanego procesora?

 

dzięki! :) 

Link to post
Share on other sites

RX 560 4GB to słabsze GPU niż GTX 1050TI i nie opłaca się oszczędzać tych 100zł.

Vega 56 to na chwile obecną żart, wydajność zbliżona do GTX 1070 za 2000zł. Pod sporadyczne granie taka karta nie jest CI raczej potrzebna.

 

 

 

Dopłata do 8700K to ponad 250zł, do tego potrzebne jest wydajniejsze chłodzenie, kolejne 50 zł dopłaty. Z370 Pro 4 nie nadaje się pod OC, minimum Z370 Tomahawk /intel Z370, DDR4, LGA1151/ a najlepiej Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/

 

Summa summarum robi się 450-500zł dopłaty, bez żadnego OC oba procesory mają podobną wydajność.

tylko ,że radeon pod "hakiem" jest natywnie spierany i nie ograniczają go sterowniki jak w nvidii. jeśli pracujesz na hackintoshu to tylko radeon . a co do asrocka to czasem trzeba shellem dopisywać boot hackintosha bo często clover nie startuje z dysku

Edytowane przez lukaknw
Link to post
Share on other sites

tylko ,że radeon pod "hakiem" jest natywnie spierany i nie ograniczają go sterowniki jak w nvidii. jeśli pracujesz na hackintoshu to tylko radeon . a co do asrocka to czasem trzeba shellem dopisywać boot hackintosha bo często clover nie startuje z dysku

 

Co masz na myśli mówiąć, że ogarniczają go sterowniki? 

 

A jaką inną płytę byś mógł polecić?

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy tak natywne wsparcie nie potrzebuje jakiś programów do emulacji karty/obrazu czyli radeon- a nvidia potrzebuje web driverów czyli zewnętrznych sterowników .Więc jak podłaczysz radeona pod prawdziwego maca to zadziała od kopa beż żadnych kextów,a nvidia potrzebuje sterowników webowych które są robione byle by działała grafika . nowe maci maja tylko radeony dlatego system jest podnie pisany .Kiedyś były "nvidie" w starych wersjach lecz teraz tylko są radeony .Co do płyty to zależy czy będziesz kręcił procesor czy nie tak samo czy jesteś audiofilem czy potrzebujesz cudownego dzwięku z płyty głownej czy nie ,ale większość przy lilu +alc zadziała .Głowne pytanie czy komputer jest do pracy i gry dla tylko rozrywki cz ybardziej masz nacisk na prace?? a i w polsce praca zarobkowa na hackintoshu jest nielegalna ;p

i odrazu uprzedze przepraszam za błedy ,ale nie jestem urodzonym Polakiem w polsce i jeszczę się"szkole"

Edytowane przez lukaknw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...