Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie składania kompa do pracy(videoedycja). Chciałbym podać niżej to co już ustaliłem i to na czym się zawiesiłem. No więc, korzystając ze wzoru:

  • Zastosowanie komputera: obróbka video
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7500 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? w tym miesiącu
  • Których części potrzebujesz?: tylko "buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie mam o tym zielonego pojęcia :(
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Posiadam BenQ GW2270 który mam zamiar niedługo zmienić
  • Specjalne wymagania: wydajność, estetyka, wygląd
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? już sprzedałem
  • Własna propozycja zestawu:
  1. Motherboard: MSI x470 GAMING PRO
  2. CPU: Ryzen 2700x
  3. GPU: MSI GeForce GTX 1070 Gaming X
  4. RAM: tutaj problem, myślałem o 32gb 2x16 2400MHz Flare X(??)
  5. SSD: Samsung 960 EVO 250GB(oczywiście to do systemu i plików nad którymi będę aktualnie pracował, do przechowywania danych będzie zewnętrzny HDD)
  6. PSU: tutaj też bym prosił o radę, może EVGA 750B(??)
  7. Case: to wybiorę jako ostatnie, w zależności ile mi kasy zostanie bo te ceny różnie windują, aczkolwiek biorę pod uwagę Corsair Obsidian, coś w tym stylu
  • Inne: główne pytanie jakie mnie dręczy to jak wybrać RAM, jest dużo filmików o podkręcaniu pamięci itp. aczkolwiek jestem na tyle zielony że moje podkręcanie może się ograniczyć max do wciśnięcia guzika XMP w biosie, wszystko ponad to będzie dla mnie wyzwaniem i nie będę miał za bardzo czasu się nad tym głowić. Ustaliłem że opóźnienia RAMu nie będą miały aż tak dużego wpływu na obróbkę video, natomiast jeśli chodzi o taktowanie to wyczytałem że przy AMD ma to znaczenie. Moje pytanie brzmi, jaki RAM do tego zestawu wybrać żeby bez jakiegoś wielkiego podkręcania osiągnąć możliwie najlepszą wydajność? Podobają mi się Flare X ale widzę że wersja 32gb 2x16 występuje tylko w 2400MHz, czy celować bardziej w Vengeance 3000/3200 MHz? tylko nie wiem czy to będzie działało na takim taktowaniu.
    Zastanawia mnie jeszcze jaki zasilacz powinienem do takiego zestawu wybrać, w kalkulatorach wychodzi mi że pobór to ok 500W, czy taki zapas na EVGA nex750B będzie odpowiedni?
    Proszę o radę, pozdrawiam!
Link to post
Share on other sites
GPU: MSI GeForce GTX 1070 Gaming X

  po co ci tam gtx 1070 ? Pracujesz w czymś co wspiera akcelerację GPU ? 

 

 

SSD: Samsung 960 EVO 250GB(oczywiście to do systemu i plików nad którymi będę aktualnie pracował, do przechowywania danych będzie zewnętrzny HDD)

do zmiany, jeszcze nie wiem, bo nie wiem jak z resztą masz zrobione

 

 

PSU: tutaj też bym prosił o radę, może EVGA 750B(??)

400W ci starczy, więc raczej coś lepszego jakościowo, nie EVGA 750B. Jak coś to: seasonic focus, seasonic prime ultra gold, RMx itp. 

 

 

CPU: Ryzen 2700x

nie myślałeś o czymś mocniejszym (np Threadripper), lub taniej Ryzen 2700 ? 

 

Jak z dyskami dokładnie będzie ? 

Trochę to się kupy nie trzyma... 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

1. Jeśli chodzi o GTX'a to tak, jest potrzebny z racji tego że Adobe After Effects i programy 3D używają GPU, nawet w Premiere Pro można odblokować rdzenie CUDA do pomocy renderingu. No i jest najlepszym wyborem z tych wszystkich 1070.

 

2. Z tym SSD to mnie trochę zaskoczyłeś bo byłem pewny że jest dobry, wszędzie go polecali i mówili że do systemu i programów jest bardzo dobry. Z dyskami to planowałem mieć tego Samsunga do systemu i programów, wrzucać tam projekty które na chwile obecną nie są jakieś bardzo duże a po skończeniu pracy przerzucać te projekty na zewnętrzny HDD, tym sposobem Samsung byłby moim dyskiem do softa oraz tymczasowym workspace

 

3. To popatrzę na te RMx'y albo RMi bo je już miałem na oku :)

 

4. Na benchmarkach do videoedycji ten Ryzen wypada lepiej od droższych inteli dlatego go wybrałem natomiast Threadripper jest trochę za drogi :/

 

5. No i co z tymi RAMami na jednych kanalach youtube pokazuja ze taktowanie ma znaczenie na drugich ze nie az takie i sam nie wiem co mam myśleć 

Edytowane przez Sebaremek
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera: obróbka video

W jakim sofcie?, rozdzielczość materiału wyjściowego, długość, jaki ~Bitrate/Framerate?

 

Większość obecnego softu korzysta z iGPU - rendering w oparciu o QSV, także z dedykowanej karty pod viewporty, do timeline/nakładania efektów/filtrów etc..

 

Ryzeny wypadają gorzej przy obróbki wideo czy to w SV czy pakiecie Adobe PR/Ae na tle Intela, który ma iGPU, a te programy wykorzystują QuickSync podczas renderingu co daje ogromną przewagę.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Chodzi o obróbkę materiału 4k, finalna długość tak do 10 min ale może zdarzyć się dłuższa, klatkarz to 25fps a do slowmotion 50fps, 100Mbps

Tzn. w tych benchmarkach na youtube jest pokazane że jeżeli chodzi o pojedyńcze wątki i gry to intel nadal daje rade ale np. renderowanie czy inne multizadania wypadały lepiej na ryzenie, chyba ze te wyniki były sfabrykowane

Mi głównie zależy na tym żeby była płynna obróbka na żywo, tzw. workflow, na render mogę sobie czekać ale jak mi się będzie materiał ciął podczas obróbki to będę dostawał kota... w takim wypadku polecasz przesiadkę na intela?

 

Soft to programy Adobe, takie jak Premiere Pro, After Effects, Illustrator, Muse, Photoshop

Edytowane przez Sebaremek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...