Skocz do zawartości

[Recenzja] Aorus Gaming Box GTX1080 z Macbook Pro 13" 2017


Recommended Posts

Cześć,

 

Nie będzie to jakaś rozległa recka, opiszę tylko co się dokładnie zadziało, pokażę wyniki benchmarków 3dmark13 przed i po i dodam jakąś subiektywną opinię na temat całego tematu :)

 

Otóż od jakiegoś czasu interesowałem się tematem eGPU - dla niezbyt kumatych, jest to po prostu zewnętrzna karta graficzna. Temat rozległy, ale przez ostatnie lata cierpiący ze względu na brak konkretnego interfejsu którym można to było podłączyć bez ogromnych strat które generowały połączenia dotychczas stosowane. Z odsieczą wszedł jakiś czas temu Thunderbolt 3 który zaoferował przepustowość, dzięki której straty nie są aż tak tragiczne.

 

W moim zestawie oczywiście można pod wątpliwość wziąć CPU które ma zaledwie 2/4 rdzenie, ale może nie będzie tak najgorzej :)

 

 

MlTLtvt.jpg

 

W zestawie znajduje się:

 

- BOX z kartą

- Kabel Thunderbolt 3 

- Całkiem fajna torba do przenoszenia całego tego majdanu

- Płytka CD ze sterownikami

 

Hgsz4NU.jpg

 

Powiedzmy, że wszystko jest plug&play - chociaż na bootcampowanym windowsie nie ma tak bardzo łatwo to jest to jak najbardziej wykonalne.

 

Po podłączeniu, trochę burdel z kablami - no ale przecież to macdongle :)

 

dg0HZXa.jpg

 

Wyniki bechmarków 3DMark13 Firestrike i Timespy.

 

Na integrze

 

XAgiwMw.jpg

coSjI6F.jpg

 

Po podłączeniu eGPU

 

RYjl2Jl.png

dWXhrZo.jpg

 

Jak widać powyżej, różnice raczej znaczne :) Wiadomo, że to tylko syntetyka, za gry dopiero się zabieram.

 

Jak na razie wszystko jest w miarę ok, jedyne do czego można się przyczepić to jakość wykonania całego boxa, na wjazd musiałem odkręcić front bo jakiś wiatrak się o niego obijał.

 

Zapraszam do dyskusji.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wstępny opis takiego zestawu.

Ostatnio sam zacząłem o czymś takim myśleć, lecz w połączeniu z jakimś Dellem Lattitude lub XPS.

Wydaje mi się jednak, że mimo wszystko wciąż pozostanę w planach laptopa "gejmingowego", sama idea zewnętrznego BOXa z GPU wydaje się być dobra, lecz mam mieszane uczuca co do tej technologii. 

 

Wrzuć za jakiś czas jakieś informacje na temat jak się taki zestawik spisuje, proszę. 

Link to post
Share on other sites

Config spisuje się w grach mimo wszystkich całkiem nieźle, aczkolwiek, procek o pełnych 4 rdzeniach i o TDP 25W spisuje się o wiele lepiej z tego co widziałem. 

 

Jeśli chodzi o gry:

 

- PUBG rozdzielczość 4K i ustawienia mid/low 50-70fps, ale straszliwy stuttering, czytałem, że to wina bardziej gry niż czegokolwiek innego.

 

- BF1 nie ważne jaka rozdzielczość nie ważne jakie ustawienia, fluktuacje fps w zakresie 30-90 czyli praktycznie niegrywalne - winę ponosi tutaj procek i sposób w jaki gra jest zoptymalizowana

 

- Destiny 2 największe zaskoczenie, rozdzielczość 4K ustawienia mid/high i stałe 60fps - miazga

 

Innych gier nie sprawdzałem.

Myślę, że jeśli ktoś jest zdeterminowany na taki zestaw to jest to na prawdę całkiem fajna sprawa - aczkolwiek lepiej na pewno sprawowałby się laptop natywnie z windowsem oraz taki który posiada coś pokroju 7700HQ, 6700HQ i podobne.

Link to post
Share on other sites

Battlefield akurat ma niezłą optymalizację, jednak tak jak w przypadku PUGB procesor ci się nie wyrabia. Ja mimo wszystko mam w lapku i7 czyli 4 rdzenie 8 wątków to trochę inna sytuacja, ale teraz jak mam PC w domu to mi się go nie chce nawet taszczyć z biura, a w pracy nie gram więc temat eGPU raczej nieaktualny w moim przypadku. Trochę dziwię się szczerze mówiąc, że poleciałeś w 1080 do tak mizernego procka. 

Link to post
Share on other sites

Sprawa była prosta, ten box miał najlepszy balans ceny do tego co siedziało w środku. Inne obudowy do egpu na przykład bez kart kosztują po 1,5k, dokładając tam powiedzmy dla porównania 1080, przekraczasz mocno te 3k które kosztował ten box. 

 

Tak czy siak, kartę zasadniczo po sprawdzeniu jak się spisuje z tego boxa wyjąłem i zostanie zamontowana do normalnego PC. Box natomiast idzie do znajomego.

Link to post
Share on other sites

No i to jest przyszłość .. jeszcze trochę odległa ale jednak. Jak patrzę co wyprawia nowy Intel NUC to jestem mocno pod wrażeniem. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego wyboru zabawek :) Szkoda, że instalacja Windowsa nieunikniona, na MacOsie przy kompatybilnych grach spadek wydajności chyba dużo większy. Rise of The Tomb Raider ma chyba wersję na maca, ciekawe jak się sprawuje. Ja u siebie Winde bym musiał chyba na siłę wciskać w te potężne 120 GB ;) ale w takie Pillars of Eternity 2 czy tam jakiegoś Path of Exile to bym na tym pograł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ja się przesiadłem na PC, ale znajomy który kupił ode mnie tego boxa i używa go z Dell'em XPS 13" nie narzeka, i szczerze powiedziawszy to jest bardzo zadowolony, gra i pracuje na tym cały czas w domu.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...