Skocz do zawartości

Mega awaria brak pomysłów co dalej ...


Recommended Posts

Witam,

Będzie długo ale mam nadzieję, że ktoś choć delikatnie będzie w stanie mi pomóc.

Od początku.

Podczas renderowania wideo z wakacji nagle wyłączył się monitor.
Pomyślałem, że spoko może się wygasił ale okazało się, że komputer się zawiesił.

Reset nic, wyłączanie zasilacza nic ...

Komputer odpalał normalnie wiatraki wszystkie zaczęły kręcić dysk odpalił ale ... bios nie startował.

Zrobiłem dosłownie wszystko !
Odpalanie komputera bez dysków, grafiki, wiatraków, z ramem bez ramu w 1,2,3,4 slocie, resetowanie CMOS cuda na kiju.

Zgłosiłem problem do Proline kazali odesłać płytę ?
Wysłałem 

Podobno wymienili cały socket i płyta wróciła 
Złożyłem PC ponownie to samo wszystko się włącza ale BIOS nie wstaje zero też sygnału na klawiaturę oraz mysz ( na klawiaturze powinien zapalić się NumLock )

Płyta wysłana drugi raz do serwisu wróciła całkowicie nowa ( tak mi napisali w mailu od MSI )

Wszystko pięknie złożone, podłączone i ... ciągle to samo.


UWAGA !

Procesor i5 6600k sprawdzałem na płycie głównej znajomego MSI z170 tomahawk komputer włączył się normalnie 


Pytanie co może być popsute ?!?!?!?

RAM ?
Zasilacz ?!


Nie wiem będę musiał oddać komputer chyba gdzieś do serwisu boję się tylko żeby nic nie zniszczyli porysowali :/ 


 

Link to post
Share on other sites

Masz na płycie wyświetlacz z kodami błędów płyty?

TAK

 

Dioda led świeci cały czas przy CPU

Zgłaszałem to mailowo do Proline oraz MSI twierdzą, że winny jest procesor 

 

Jak pisałem wyżej procesor był sprawdzany na innej płycie głównej normalnie komputer odpalił i działał na profilu OC znajomego 

Link to post
Share on other sites

W gnieździe procesora nie ma wygiętych pinów?

Złożył bym komputer w minimalistycznej wersji poza obudową tj podłaczony monitor do płyty głównej, jedna kość RAM najlepiej przedtem sprawdzona, mysz klawiatura, sprawdzić poprawność podłączenia wtyczek do płyty głównej, najlepiej podłączyć wcześniej sprawdzony zasilacz.

 

Przed podłączeniem wtyczki do zasilacza wyjąć baterię na 1 minutę.

Link to post
Share on other sites

W gnieździe procesora nie ma wygiętych pinów?

Złożył bym komputer w minimalistycznej wersji poza obudową tj podłaczony monitor do płyty głównej, jedna kość RAM najlepiej przedtem sprawdzona, mysz klawiatura, sprawdzić poprawność podłączenia wtyczek do płyty głównej, najlepiej podłączyć wcześniej sprawdzony zasilacz.

 

Przed podłączeniem wtyczki do zasilacza wyjąć baterię na 1 minutę.

Dostałem nówkę sztukę płytę z założoną zaślepką na socket wszystkie piny są ok 

Link to post
Share on other sites

Może faktycznie sprawdź inny zasilacz, jak nie to może znowu dostałeś uszkodzoną płytę ? Procesor to testowaliście tylko na odpalanie czy jakieś głębsze testy? Bo to, że się odpala komputer to nie znaczy, że na 100% sprawny procesor.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem podobny problem, że komputer całkowicie siadł. Najpierw monitor zgasł, a później już wszystko wyłączyło.

 

Winna okazała się być spalona karta graficzna ([*] 7950) oraz kość RAM. Może w tym tkwi gdzieś problem?

Link to post
Share on other sites

Skoro już sprawdziłeś wszystko to ja bym jeszcze zwrócił uwagę na peryferia USB , miałem kiedyś klawiaturę bodajże Logitecha która po podłączeniu do kompa dawała dokładnie taki objaw jak u ciebie , dla świętego spokoju odpal samą płytę bez jakichkolwiek urządzeń na USB.

Link to post
Share on other sites

Skoro już sprawdziłeś wszystko to ja bym jeszcze zwrócił uwagę na peryferia USB , miałem kiedyś klawiaturę bodajże Logitecha która po podłączeniu do kompa dawała dokładnie taki objaw jak u ciebie , dla świętego spokoju odpal samą płytę bez jakichkolwiek urządzeń na USB.

U mnie na nowej obudowie było uszkodzone usb(panel przedni).

Komp nie wstawał, brak możliwości wejścia do biosu, czyli takie same objawy, po odłączeniu usb, wszystko śmigało.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...