Skocz do zawartości

Przycięcia/ freezy komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Raven21,

Recommended Posts

Mam IDENTYCZNY problem, troszkę inny sprzęt ale problem identyczny. Zrobiłem test OCCT GPU i podczas obciążenia zero freezów, przy testach Power Supply, już po kilku sekundach są pierwsze ściny... Dlatego, GPU raczej można wykluczyć, a stawiałbym na zasilacz, bo przy testach CPU, temperatura podskakuje do około 70 stopni, ale freezów nie ma.

Edytowane przez Nero1993
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

próbowałem na zasilaczu kumpla i też były ściny. A na teście Power Supply nic się u mnie nie działo. Tak samo jak na każdym innym teście obciążającym podzespoły. Efekt może i ten sam ale przyczyny chyba jednak różne ;)

Co do Twojego problemu to sprawdź czy to nie problem ze sterownikami AHCI do Twojego dysku SSD. Miałem identycznie wyglądające (widziałem Twój filmik) na starszym sprzęcie. Zawsze warto sprawdzić i wykluczyć dysk.

Edytowane przez Raven21
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak jak mówię, jeśli podepnę starą płytę AsRock Fatality 990FX Killer + FX6350 + właśnie mój Zotac to wszystko śmiga aż miło
Nie bierzesz pod uwagę procesora, który ma chociażby zwiększoną częstotliwość taktowania i technologię Precision Boost 2, która zapewnia większą moc procesora ponad dwukrotnie nie licząc ilości wątków. W logu z FurMark były dwie mikro przycinki grafiki uwidocznione chwilowym spadkiem taktowania pamięci karty graficznej z 1752MHz na 876MHz bez jakichkolwiek zmian ze strony taktowania GPU, napięcia rdzenia GPU czy też taktowania CPU. Należy też brać pod uwagę, że wszelkie testy obciążają podzespoły statycznie, a gry dynamicznie. W logu z wywaleniem obrazu jest całkowity spadek wykorzystania rdzenia GPU co wydaje się być spowodowane prze kontroler pamięci GPU, natomiast reszta elementów jak taktowanie pamięci karty, napięcie rdzenia GPU i jego taktowanie jest nie zachwiane. Spróbuj jeszcze w panelu sterowania NVIDIA przestawić ustawienia PhysX na procesor i sprawdź czy to coś wniesie. Ewentualnie podmiana karty do sprawdzenia tego przypuszczenia.
Link to post
Share on other sites

wytłumaczyłeś jak chłopu na miedzy i wszystko jasne ;). Przestawiłem PhysX na procka i poczekałem w Wiedzminie aż ekran zdechnie. 2 freezy i wyłączenie było. Oczywiście już odruchowo zrobiłem loga:

https://megawrzuta.pl/download/6e1d95b92de4b352ea76cae624342d63.html

 

Jeżeli zaś chodzi o podmianę karty to mam mały problem. Jestem teraz na wyjeździe i jedyną kartę jaką mam pod ręką to starszy Radeon 6850 Windforce. Do nowszych niestety dostępu brak w tym momencie. Jest sens zmieniać na tego staruszka? 

 

Widzę, że pojawił się nowszy bios pod moją płytę ale powiem szczerze, że nie do końca jestem przekonany do tego żeby się za niego zabierać. W tej kwestii jestem totalnie zielony. 

Edytowane przez Raven21
Link to post
Share on other sites

Z racji, że podejrzana jest karta graficzna to podmieniłbym nawet na tego Radeona. Wiadomo, że wydajnościowo nie przystaje i będziesz miał mniej FPS, ale przynajmniej sprawdzisz czy pojawi się błąd występujący przy GTX1050 Ti. W logu ta sama sytuacja, użycie kontrolera pamięci karty spada z wykorzystania 48% na 0 i widać, że ułamek sekundy próbuje się podnieść, ale bez efektu.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

No dobra....wmontowałem Radeona i zainstalowałem do niego sterowniki. Nie grałem zbyt długo ale nie ma ani freezów ani nie wyłącza się ekran. Jedyny mały mankament to w Wiedzminie (i jak się właśnie okazało - w innych grach również) widać zielone zarysy tekstur (kiedyś ich nie było jak grałem na tej karcie) ale to może być kwestia ustawień albo lepszego dopasowania sterowników (już swoje przeszedłem z tą kartą i sterownikami do niej). Czyli można śmiało przyjąć że jest coś nie tak z moim Zotaciem lub tymi cholernymi sterownikami nvidii w połączeniu z tą płytą główną (bios, chipset itd.). Teraz czy możemy jakoś sprawdzić co z nich jest winne? W ostateczności mogę wgrać dzisiaj nowego biosa, trochę na ryzyku bo nigdy się tym nie bawiłem.  

 

btw. sprawdzać coś jeszcze na tym Radeonie czy zdemontować?

Edytowane przez Raven21
Link to post
Share on other sites

Myślę że sterowniki nie mają tu nic do rzeczy (zawsze można zainstalować starsze) we wszystkich logach jest problem z kontrolerem pamięci GPU i to jest chyba wina karty. Co do tekstur na Radeonie, to minimalne wymagania np. dla Wiedźmina to 2 GB pamięci GPU więc to jest główna przyczyna, że RAM GPU po prostu nie wyrabia. Jak masz gwarancję na GTX to reklamuj. Swoją drogą to do gier są  lepsze karty z szyną 256 bit.

Link to post
Share on other sites

Na Radeonie już odpalałem wiedzmina na tym starszym sprzęcie i bez problemu ciągnął na 30fpsach. Tylko Nowigrad było 26. Poza tym PoE też ogarniał bez problemu i bez takich "prześwietlonych" tekstur. A co do Zotaca to mam gwarancje bo kupiłem te kartę może z 5 miesięcy temu. A że są lepsze karty to ja wiem, tylko że w tamtym momencie to była najlepsza karta polecana przez forumowiczów w połączeniu z moim fx-em i w tym przedziale cenowym w którym chciałem się zmieścić. Przez 2,5 tygodnia jeszcze nie będę mógł oddać Zotaca (jestem spory kawałek poza miejscem zamieszkania) więc coś sobie w wolnych chwilach pokombinuje. Tak czy inaczej dzięki jeszcze raz za pomoc. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

Po różnych kombinacjach z kartą, oddałem ją na gwarancję do sklepu. Po 4 tygodniach dostałem nową kartę (czyt. dzisiaj). Nowy system, nowiutka karta włożona do komputera godzinę temu - ten sam problem. I co teraz? ja już kompletnie zgłupiałem...

 

Już sprawdziłem najnowsze i starsze stery na najnowszym (1803) i nieco starszym (1709) windowsie.

Edytowane przez Raven21
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wspominałem o biosie w kilku postach i w ostatnim również wspomniał o nim janko1. Aktualizacja biosa, starszy system (1709) i starsze sterowniki - i wydaje się, że na ten moment wszystko działa. Temat do zamknięcia. 

Edytowane przez Raven21
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...