Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Asus R556LJ - Laptop 1 jack nie działa mikrofon zewnętrzny

Mikrofon Laptop Słuchawki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tball95

Tball95
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 maj 2018 - 16:57

Witam posiadam laptop Asus R556LJ, mam zainstalowane wszystkie aktualne sterowniki. Ostatnio padł mi dysk twardy a więc zmusiło mnie to do zmiany dysku na SSD. Serwis, który zajmował się moim laptopem wgrał od razu na niego Windowsa 10 Pro. 
Laptop wyposażony jest w jedno wejście jack na mikrofon/słuchawki. Podczas podłączenia słuchawek również z 1 jackiem a następnie wybraniu opcji "słuchawki" w wyskakującym oknie programu Realtek HD mikrofon zewnętrzny nie działa, a natomiast mikrofon z laptopa w tym momencie działa. Warto dodać iż podczas wybrania opcji "wejście mikrofonu" mikrofon działa. 
Wcześniej miałem windows 7 oraz 8 na których te same słuchawki działały bez zarzutu co prawda też musiałem coś pokombinować w opcjach ale już nie pamiętam co zmieniałem. Słuchawki działają - testowane na 2gim laptopie. 

https://imgur.com/a/cf2E2R5

• 0

#2 MESSER

MESSER
  • Nałogowiec

• 1979 postów

Napisano 01 maj 2018 - 18:01

Może w systemowym "głośniczku " w >Urządzenia do nagrywania, wystarczy wybrany mikrofon zaznaczyć i ustawić jako domyślny?

• 0

#3 Tball95

Tball95
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 maj 2018 - 18:08

Przecież wysłałem screena na którym widać że po podłączeniu słuchawek z mikrofonem nie pojawia mi się tam żadna dodatkowa opcja.

• 0

#4 MESSER

MESSER
  • Nałogowiec

• 1979 postów

Napisano 01 maj 2018 - 18:32

Mea maxima culpa (dziś za dużo piwa chyba było ).

Skoro tak by wykluczyć problem od strony O.S./ sterowników, sprawdził czy będzie mikrofon działał pod załadowanym jakiś discr-em Live CD Linux-a.

By go uruchomić trzeba w BIOS ustawić jako pierwsze zamiast dysku, pamięć przenośną USB/ DVD w zależności na czym Linux został wypakowany/wypalony.

• 0

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10048 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 01 maj 2018 - 18:52

Sprawdź sterowniki do płyty głównej na stronie producenta...

https://www.asus.com...pDesk_Download/

Użytkownik jarrino edytował ten post 01 maj 2018 - 18:54

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#6 Tball95

Tball95
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 01 maj 2018 - 18:58

Sprawdź sterowniki do płyty głównej na stronie producenta...

https://www.asus.com...pDesk_Download/

Wgrałem je jakiś czas temu, nic one nie zmieniły. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Mikrofon, Laptop, Słuchawki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych