Skocz do zawartości

Oc i7 2600k


Recommended Posts

Aha juz myslalem ze np wyeksploatowala sie sekcja zasilania lub cpu i nagle plyta dla 4300 daje wyzsze vcore niz kiedys.

Bo wydaje mi ze kiedys plyta ustawiala 1.328 a obecnie 1.352 ale wlasnie nie daje glowy nie jestem pewien

A czy defragmentacja moze miec wplyw na stabilnosc?

Mam fragmentacje c 34%

Na ogol wlaczam pc i wchodzi szybko

Ale zdarzylo ze zrobil sie po ladowaniu czarny ekran i sam kursor.

A dzis takie cos ze na koncu ladowania na czernym tle z flaga windows stanal i tak 5min wiec sie wkurzylem,olalem i grzebalem w tel a nagle wszedl na pulpit.

Obwinialem stabilnosc cpu ale to by sie chyba nie odwiesil

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy defragmentacja moze miec wplyw na stabilnosc? Mam fragmentacje c 34%
nie, nie powinno mieć żadnego, oraz HDD, czy SSD, bo tylko HDD możesz defragmentować, przy SSD najwyżej optymalizacja specjalnym programem dla SSD ?  

 

Obwinialem stabilnosc cpu ale to by sie chyba nie odwiesil

Zwykle jak masz stabilny CPU i RAM, to jest to wina samego softu, lub dysku i zwykle nikt się nie bawi w naprawę, tylko reinstalują windowsa.



 
Link to post
Share on other sites

Aha hm to opowiem tak,moze potwierdzisz mohe przeczucia bo wczoraj znow wlaczam pc,stanal na czarnym ekranie z migajaca flaga i tak postal 5min i wszedl.

 

Wczesniej nigdy nie zdarzalo.

Czy jak przepne hdd w sasiedni port sata na plycie to normalne ze po wejsciu do windows wyswietlil okno trwa ibstalowanie sterownika hdd i dvd?

 

Zanim zaczelo to dziac:

Rozebralem caly komp,sciagnalem radiator,wyczyscilem i posmarowalem cieniutko cpu i dotknalem radiatorem by miec odbitke.Wtedy wyrownalem cpu i na odbitym ksztalcie posmarowalem cieniutko radiator.

Poskladalem wszystko i wmontowalem nowy zasilacz.

Popodpinalem modularne kable i odpalilem pc.

Wszedl do windy i wspomniane okno instalacji sterownika hdd i dvd.

Od kolejnych uruchomien zaczal raz wchodzic szybko by inny raz postac dlugo na ekranie ladowania

 

Na plycie mam podwojne porty i pierwsze dwa od gory to 3.0

W gornym bylo napewno dvd i dolny hdd.

Tak lezaly kabelki po wyjeciu plyty.

Ale nie pamietam czy w slocie przednim czy drugim tym bardziej z tylu.

 

Moze to jest przyczyna?

W wyniku nowego miejsca instalowal na nowo sterownik a ze system 4letni to w wyniku fragmentacji zainstalowal sterownik gdxies daleko i podczas startu systemu szuka go (34% pokazal program defraggler)

 

Dziwne ze czasem ten czarny ekran ladowania przechodzi migiem a czasem tak mysli

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

wczoraj zainstalowałem i7 2600 (bez K), od razu OC przez mnożnik na 3900, napiecie ustawił 1,34, ale ofsetem zbiłem na 1,31v, jak na poprzedniej stronie pisałem, na i5 2500k przy 4,2 i 1,33v miałem 67st w stresie (prime95) to teraz mam 62st na tej i7mce, będę szukał jeszcze niższego napięcia, na razie testuje czy przy tym stabilnie będzie działał

Link to post
Share on other sites

FPU to jest przegięcie, w codziennym zastosowaniu nigdy nawet się nie zbliży do takich wartości, chyba że edytujesz wideo 24/7/365. Ten drugi test myślę że o wiele bardziej miarodajny, w grach powinieneś mieć coś ok 55* max. Także temperatury są OK, możesz sprawdzić jeszcze dla pewności czy prime95 albo occt nie wywalają błędów.

 

EDIT: Z ciekawości pobrałem triala aidy i porobiłem krótkie testy (10min):

aida cpu: 62*

aida fpu: 75*

Przeczytalem ze fpu to jednostka zmiennoprzecinkowa co mi nie wiele nadal mowi.Czyli przy grach fpu jest calkowicie wylaczone i pracuje cpu?fpu jest wewnatrz procesora?

 

Testuje fpu bo wiem ze gdy spadna temperatury obciazenia fpu to i cpu, a wole wiedziec jakie osiaga te najwyzsze.

 

Dziwne jest bo czytalem ze thermal grizzly kryonaut nie musi sie wygrzewac czy cos.

A po zlozeniu kompa zamiast wczesniejszych 81* w stresie fpu, to bylo 75* po takim samym czasie.

 

 

Obecnie tak jakby pasta ulozyla bo mam 66-67* przy fpu

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...