Skocz do zawartości

PaTriarch's Home PC Project - Purple/White Gaming Case


Recommended Posts

Witam,

na wstępie chciałem się przywitać, gdyż raczej w ogóle się nie udzielam na forum, ale jestem stałym bywalcem benchmarka od ponad 7 lat, ale raczej tylko w trybie biernym :D Także witajcie !

 

Od jakiegoś czasu bardzo dużo oglądałem projektów różnych projektów innych użytkowników, oczywiście doprowadziło to do tego, że i sam chciałem sobie takowy sprawić. Zawsze mnie fascynował cały ten świat moddingu PC zaczynając od wymyślnych konfiguracji, chłodzeniu wodnym, a na końcu modyfikacji bądź zrobienie customowej obudowy. 

 

W sumie chciałem skłamać i napisać, ze to będzie mój pierwszy projekt, ale nie to jest mój drugi projekt. Z tym, że do pierwszego się nie przyznaje bo powstał ok. 6 lat temu i w chałupniczych (w sumie pokoju nastolatka bez wiedzy i narzędzi :D ) przerobiłem swoją starą obudowę od kompa w postaci zmiany wszystkich paneli na takie wykonane z plexi. No, ale tamta obudowa wyszła bardzo ch... słabo dlatego nie uważam jej, za jakiś tam projekt, a raczej lekcję nauki i pokory. 

 

Wracając do sedna. To będzie mój pierwszy projekt, zbudowany w 100% tylko przeze mnie. Nie będzie tutaj tak super jak u innych, 2 loopy, tysiąc złączek i w pełni customowa obudowa, bo niestety nie dysponuje takim zasobem gotówki (sponsorów też nie mam ) ani czasu, żeby się móc bawić w coś takiego (a chciałbym ! :) )

 

Dlaczego akurat zdecydowałem się stworzyć projekt akurat teraz ? Powód jest banalnie prosty. Zmiana platformy mnie do tego zmotywowała, przemyślałem sprawę i wywnioskowałem, że jak nie teraz to nigdy. 

 

Co było w starym pececie zbudowanym ok. 6 lat temu ?

 

CPU: Intel i5-3570k

MOBO: MSI B75A-G43

RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz

HDD:  Western Digital Blue 500GB 7200RMP

Zasilacz: OCZ ZT Series 550W pół modularny

Grafika: Gigabyte Radeon HD7950 3GB

Case: Pseudo custom

 

Oczywiście w między czasie ten pecet został rozbudowany o takie rzeczy jak: SilentiumPC Fortis 3, dodatkowe 4GB ramu (co prawda 1333Mhz, ale who cares skoro to był odzysk :D ), dysk SSD ADATA SU800 256GB, wymieniony case na SilentiumPC Regnum 2, czy jakieś inne pomniejsze modyfikacje, o których nie pamiętam.

 

Jak on wyglądał w środku ? Nie najlepiej, ale przynajmniej spełniał swoją funkcje.

 

http://i64.tinypic.com/oqws4o.jpg

http://i66.tinypic.com/rwrzh1.jpg

http://i66.tinypic.com/1zv79tj.jpg

http://i64.tinypic.com/rkzuah.jpg

 

Co zastąpi mojego starego PCta ?

Oczywiście zdecydowałem się ponownie na platformę intela.

 

CPU: Intel i5-8600K

Cooler: SilentiumPC Fortis 3

MOBO: Gigabyte Aorus Z370 Gaming 5

RAM: Corsair LPX Vengeance 2x8GB DDR4 3000MHz CL15

HDD:  Samsung 960 EVO 250GB M.2 PCIe 

Zasilacz: Corsair RM650i

Grafika: Gigabyte Radeon HD7950 3GB (zostaje nadal ta sama)

Case: Corsair 570X White Edition

 

Plany mam dość rozbudowane (przynajmniej tak mi się wydaje :) ):

- chłodzenie wodne (1 loop) na razie na CPU oraz M.2. W przyszłości GPU oraz RAM, Kolor fioletowy z białymi złączkami

- 2 chłodnice, 1x 360 na froncie oraz 1x240 na topie, oparte o wentylatory ledowe

- Oplot wszystkich kabli w kolor fioletowy. Początkowo miała być czarna obudowa oraz kolory fioletowy i żółty kabli. Koncepcja się zmieniła, a ja już zamówiłem paracord z ali żółty, po czym żałowałem, że nie zamówiłem białego. Więc na razie zostaje fioletowy + żółty co z tego wyjdzie się zobaczy.

 

Plany jakieś tam są, co z tego wyjdzie się zobaczy :D

 

Aktualnie z rzeczy posiadanych do projektu mam już większość. Są rozpakowane i złożone w całość w 570X (obudowa robi na prawdę mega wrażenie) bo nie mogłem się powstrzymać by tego nie zrobić. Oczywiście kable rzucone od tak na razie, byleby nie przeszkadzały. Paracord z chin przyszedł już dawno temu i właśnie dzisiaj mam się zamiar zabrać do robienia przedłużek na zasilacz. Zamówiłem również wczoraj wszystkie rzeczy do LC oraz nowe wentyle od Corsaira 6x HD120 RGB LED wraz z kontrolerem Corsair Commander Pro.

 

Pewnie się dziwicie czemu zmieniam zestaw, a nadal zostaje przy starej grafice HD7950 (która notabene nadal daje radę w grach na średnio/wysokich ustawieniach). Doszedłem do wniosku, że mój budżet domowy i tak mocno dostał po du**e i teraz nie mam środków by ją kupić, ale głównym powodem jest fakt, że chcę zaczekać na nową generacje kart od Nvidi. Wtedy będę celował w półkę pokroju GTX1070 TI lub 1080 wszystko zależy od  aktualnych cen oraz mojego mało zasobnego portfela :D

 

Aktualnie cały komputer złożony na szybko wygląda tak:

 

http://i63.tinypic.com/33m7hus.jpg

 

http://i66.tinypic.com/2rr2iaq.jpg

 

Cały zestaw współpracuje z (wszystko to było przy starym setupie):

Monitor: Samsung S27E510c (kupiłem bo chciałem sprawdzić czy monitory curved się czymś różnią :D )

Myszka: Logitech G502

Klawiatura: Razer BlackWidows Ultimate 2017

Keypad: Tracer Avenger

Głośniki: Creative 5.1 system (modelu nie pamiętam, ale ma dobre 8 lat już i co najlepsze nadal gra jak zły :D )

Słuchawki: Corsair Void Pro Wireless RGB

Fotel: Nitro Concepts S300 Black

 

Temat będę aktualizował w miarę postępów jakie będę robił przy tworzeniu mojego pcta do gier :)

Edytowane przez patri4rch
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

W końcu mogę zaktualizować swój temat. Dzisiaj doszła do mnie ostatnia paczka z częściami także mogę już coś dodać  :)

 

Co było zamawiane:

Block CPU: EKWB Supermacy EVO Nickel

Block M.2: Aquacomputer KryoM.2 + adapter na PCIe 3.0 x4

Chłodnice: EKWB CoolStream SE 240 oraz EKWB CoolStream SE 360

Rezerwuar z pompką: EKWB EK-Xres 140 EVO D5 PWM

Złączki 10/16 od EKWB Białe, reszta również EKWB, czujnik temperatury cieczy od Phobya

Koncentrat płynu: XSPC EC6 Purple

Węże zwykłe też od EKWB

 

Wentylatory: 6x Corsair HD120

Kontroler FAN/LED: Corsair Commander Pro 

Paski Ledowe: Corsair Pro Expansion Kit (nawet sam nie wiem czy ich użyje, kupiłem bo promo było  :D )

 

No i po za LC dodatkowo kupiłem sobie stojak do słuchawek żeby nie leżały tak na obudowie Corsair ST 100  :D

 

Jak już wspomniałem wcześniej jest to mój pierwszy projekt LC, także jeszcze się uczę. Mam nadzieję, że zamówiłem względnie dobrą ilość wszelakich złączek i nie będzie trzeba nic domawiać  :) (tak wiem złudne marzenie). Do tego nie chciałem na pierwszy swój projekt robić LC na twardych wężach, chcę się nauczyć robić na miękkich, najwyżej w późniejszym czasie jak będę wodował ram i nowego gtxa to wtedy też zmienię koncepcje na twarde węże. Na razie zostaje tak jak jest.

 

I na koniec trochę fotek:

 

32503768_1768604613204781_66212984932165

 

32683110_1768604563204786_72836760676618

 

32474083_1768604706538105_33516150355195

 

32540473_1768604653204777_32629271906725

 

32564419_1768604773204765_69575629417931

 

32557348_1768604663204776_33268733008853

 

32616793_1768604573204785_39636523591453

 

32658064_1768604606538115_36447479751057

 

32669000_1768604666538109_51781324832495

  

32696662_1768604699871439_44905815170718

 

32498294_1768711853194057_51434447210492

 

 

Próbowałem ogarnąć sobie też oplot na adapterach do do zasilacza, jednak jest to trudniejsze niż myślałem. To co wydawało mi się najprostsze jednak jest najtrudniejsze. Problem mianowicie mam z tym, że piny nie chcą mi wchodzić do wtyczek. Dlatego wstępnie będzie bez adapterów z oplotem.

 

Całość zacznę jutro składać tak samo jak i robić fotorelacje z prac. Mam nadzieję, że pójdzie to nie najgorzej :D

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zabrałem się za oplatanie kabli od wentylatorów Corsaira. Powiem szczerze szło to bardzo mozolnie. Jeden przewód od zasilania oplatałem ok. 1h, ale w końcu się udało naciągnąć paracord na niego. Oczywiście się okazało, że kupiłem złej wielkości termokurcze i na końcu przewodu są za duże, natomiast z przodu są za małe bo nie mogę wcisnąć ich na wtyczkę :D Wczoraj miałem bardzo mało czasu więc zrobiłem tylko jeden przewód, dzisiaj będę kontynuował. Ogólnie mam zamiar opleść najpierw wszystkie przewody na wszystkich 6 wentylatorach i spokojnie sobie poczekać aż mi dojdą termokurczki odpowiedniej wielkości.

 

PeTC6NL.jpg

 

GcBsjZp.jpg


Kolejny mały update.

 

Doszły do mnie już kolejne (mniejsze) termokurcze przez co mogłem kończyć już oplatanie wentylatorów Corsaira. Zabrałem się za to wczoraj wieczorem i jak na złość oczywiście nie udało mi się skończyć :[ Zrobiłem 4 z 6 wentyli także dzisiaj będę kończył. Nie wyszło idealnie tak jak chciałem, ale ogólnie jak na pierwszy raz jestem zadowolony. Ogólnie naciągnąłem trochę za dużo oplotu (tak z 1cm) przez co gdy zakładałem termokurczkę nie miałem jak na kablu jej zacisnąć :facepalm: Dlatego też nie jest idealnie naciągnięty, ale ogólnie jestem zadowolony z efektu. Następne kabelki już będę wiedział jak robić.

 

OhPy6qL.jpg

 

sNJDKZf.jpg

 

4ymPMvq.jpg

 

FVUvwaX.jpg

 

wctYWci.jpg

 

VP5BjjP.jpg

 

Mam jeszcze pytanko do bardziej obeznanych z oplataniem kabli zasilacza. Mianowicie korzystałem z metody ujrzanej na jednym z filmów na yt takiej, że na końcu nakładam termokurczkę opalam i ściągam. Niestety albo ja coś źle robię, albo ta metoda jest do du*y, bo nie dość, że nie zaciska mi dokładnie to później nie mogę wcisnąć pina w wtyczkę. Jak już wcisnę to i tak oplot się lekko zsuwa, do tego średnio wygląda tak przypalony oplot. Jakaś inna sprawdzona metoda i mniej inwazyjna ?

Link to post
Share on other sites

Na końcu nawijasz mocno niteczkę i robisz supełek. Możesz jeszcze to zakleić klejem. Jest tutaj na forum poradnik opisujący bten sposób.

Możesz jeszcze zagrzać końcówkę uformować pałacami

Link to post
Share on other sites

A w sumie gdzieś widziałem tę metodę. Zaraz poszukam i dzisiaj wieczorem znów podejmę walkę :)


Kolejny mały update :)

udało mi się zakończyć oplatanie wentylatorów Corsaira, zabrałem się za oplatanie kabli od pompy EKWB. Wyszło całkiem zacnie moim zdaniem :D

ZYLiSkJ.jpg

6XWOay2.jpg

XxDjL8U.jpg

QVX1suc.jpg
Link to post
Share on other sites

W pompie trzeba było zdjąć dekielek i schować  koniec oplotu do środka. W tyczkę molexa da się na luzie ogarnąć z oplotem bez termokurcza. Sam oplot też trochę mocniej naciągaj, do tego popracuj nad termokurczami, tak zeby były ładnie ucięte i tej samej długości .

 

Najlepszą metodą na zakończenie oplotu na pinie jest jego przytopienie i zrolowanie na pinie palcami. Jak zrobisz to dobrze i ciasno to prędzej wyrwiesz kabel z pina jak oplot 

 

ogolnie to jeszcze trochę poćwiczyć musisz, no i jak chcesz żeby robota szła bez problemowo to zaopatrz się w dobre extractory do wyciągania pinów

Link to post
Share on other sites

jak już wspomniałem robię to po raz pierwszy i cały czas się uczę. Sprzęt cały mam kupiony, ekstraktory do wtyczek, zaginarki do pinów do ściągania izolacji itp itd. Kwestia po prostu praktyki.

 

Planowałem właśnie ściągnąć dekielek od pompy, ale szczerze mówiąc nie wiedziałem za bardzo jak :facepalm: a nie chciałem nic popsuć :D To jak na razie są pierwsze przymiarki, jak trochę popracuję nad tymi oplotami to zapewne po zmieniam na takie bez termokurczek. Ogólnie myślałem, że to będzie łatwiejsza robota, ale szybko się przekonałem, że wymaga to troszeczkę więcej treningu :) Myślę, że powoli powili i jakoś to wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Już próbowałem się tym bawić. Nie wyszło to za dobrze :D Dzisiaj będę miał kolejną próbę.


Dzisiaj zrobiłem podejście do przedłużek do zasilacza, zaczynając od najgorszej wtyczki ATX 24pin :D Wykorzystałem metodę od PatrykT z przypaleniem oplotu na pinie i muszę przyznać, że efekt jest super. Aktualnie jestem bardzo zadowolony z osiągniętego oplecenia kabelków.

cSw0QAm.jpg

Q9IOmIa.jpg

kvQNYZ4.jpg

4Ejjm1H.jpg

XgnZYqL.jpg

0jQFU3o.jpg

3YB6xB4.jpg

xGzwZAs.jpg

2ExuoS1.jpg

Na razie zrobiłem ok 10 kabli, resztę zapewne będę kończył już jutro.
Najpierw jak zamówiłem paracordy myślałem o koncepcji fioletowo żółtej w czarnej obudowie. W między czasie koncepcja się zmieniła na fioletowo białą, a żółte paracordy już do mnie szły z chin. Dzisiaj w końcu zamówiłem biały paracord, aby pasował do obecnej koncepcji, tym razem już z PL bo nie chce mi się czekać miesiąca.

W między czasie, w końcu obmyśliłem jak te kolory mają być ułożone w wtyczkach i wymyśliłem sobie takie coś. Nic oryginalnego, nie chciałem by kolor pomocniczy (biały) przyćmiewał fioletowy.

f2PkFx8.png

Dzisiaj udało mi się skończyć fioletowy oplot na wtyczce ATX i EPS. Pozostaje mi tylko czekać, aż przyjdzie biały i dorobić brakujące piny.

tOenyj6.jpg

FgJ901k.jpg

EdEsHyZ.jpg
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że właśnie przy wkładaniu każdego pina było słychać ten charakterystyczny "klik" zapinanego pina. Dopiero później jak doglądałem wtyczki wyglądają tak jakby nie były zapięte do końca. Nie wiem z czego to wynika  :co:  i tak zanim użyje tego w docelowym kompie to sprawdzę na jakiejś testowej platformie czy wszystko działa i czy przypadkiem nie pomyliłem pinów wkładając w nie odpowiednie gniazdo :D bo brak napięć jakoś przeżyje, spalenie mojej docelowej platformy już mnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...