Skocz do zawartości

Be quiet dark power pro 11 650w


Recommended Posts

Witam,jako ze moj stary corsair tx 650w zaczal glosno piszczec po zmianie z gtx 680 na gtx980

https://m.youtube.com/watch?v=o78LqCq24G8

Wczesniej zdarzaly mu tylko sekundowe piski podczas konczenia scen 3dmark.

 

Radzono mi corsair rmx,ale na morele na 80opinii jest z 8 ze im piszczy a znajac moje szczescie bede kolejny.Postanowilem dolozyc do wyzszej polki i wziac be quiet dark power pro 11 650w.

Co sadzicie o nim?Ktos ma?

Link to post
Share on other sites

650zł za 650W od BQ p11 pro, czyli FSP, zła jednostka to nie jest, ale na pewno nie warta 650zł, 

Może seasonie prime ultra gold 650W za 483zł kupisz, elektrycznie najlepsze co kupisz, bo za 650zł to na serio już całkiem dużo kupisz, jak cisza proiorytetem to możesz kupić nawet Super Flower Leadex Platinum 750W 645zł

Link to post
Share on other sites

Wiem ale szukalem jak najwiecej opinii.Pod modelem rmx 750 bylo 89 opinii.

Jakies 80 zadowolonych i 8 oponii ze piszczy.

Be quiet czytalem o egzemplarzu 650 i 750.Ani jednej osoby piszacej ze piszczy,ale tak jak mowisz moge byc pierwszy.

 

Co to jest za marka ten super flower?

Bo nie spotkalem sklepu by je mial a tez napotkalem na opinie ze raczej pewniaki co nie piszcza.

 

Ten seasonic prime ultra gold pod jakim wzgledem najlepszy pradowo wzgledem tego dark pro 11?

Link to post
Share on other sites

Tak teraz mi nastaly obawy czy napewno 650w dobre.Kierowalem cenami w komputronik i maja po 669zl 650w a 869zl 750w.

Wiec tu bym tyle nie dolozyl

 

Ale w proline maja po 699zl i 749zl za 750w.

Rozwazam czy doplacac czy raczej bedzie to zbyteczna doplata jesli nie interesuje mnie sli

Link to post
Share on other sites

kwiatki nie piszczą :D No dlatego sam mam :D + olbrzymi tryb pasywny 
 

 

O seasonicach czytalem tematy i zdarzaja sztuki piszczace wiec jakby ujac wole przeplacic za 650w ale miec high end niz 750 mniej pewny ze nie zapiszczy

no te 650W seasonica to hi end, a obecny model nie piszczy, przynajmniej nie słyszałem aby piszczały (to jest poprawiona wersja prime)
Piszczały to wcześniejsze x, xp, xp2 i xp3 :D nie pamiętam które nie piszczały 

Link to post
Share on other sites

Apropo mojego obecnego.

Dla i7 2600k mam mnoznik 43 i vcore na auto.

Gdy w aida wejde na czujnik to mam vcore 1.352

Gdy dam stress test to zmienia sie na 1.320

Ale pozostale napiecia np najwazniejsze 12 nie spada.Wiec to wina zasilacza czy opcji auto?

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdy w aida wejde na czujnik to mam vcore 1.352 Gdy dam stress test to zmienia sie na 1.28

vdroop

 

 

Ale pozostale napiecia np najwazniejsze 12 nie spada

Wskazania napięć zasilacza dla 12/5/3 V są nic nie warte - tylko miernik.

Link to post
Share on other sites

dobre 400W starczy dla ciebie, co do napięcia na CPU to opcja LLC (load line calibration, masz ją ustawioną tak, aby mieć vdroop ) jest za to odpowiedzialna, a raczej ona to niweluje. Pytanie czy chcesz aby niwelowała, skoro masz stabilne OC, a podniesie to niepotrzebnie temperaturę + trzeba wiedzieć co się robi, aby nie puścić 1.5V na rdzeń niepotrzebnie. 

 


Ps. vdroop jest potrzebny jak masz wolną sekcję zasilania. 

Link to post
Share on other sites

Nie do konca rozumie.

Przez ta funkcje zmmiejsza mi napiecie cpu gdy uruchamiam stress test?

Gdyby wylaczona ta funkcja to zostawaloby mi 1.352v i nie znizalby do 1.320?

 

Czyli gdybym wylaczyl spowodowaloby wzrost temperatur w stresie?

Jednak z tego co mowisz skoro w idle mam 1.352 a w stress spada do 1.320 czyli zamiast miec vcore auto to moglbym dac sztywno 1.320?

 

 

 

Mowisz dobre 400w wystarczy?

Ja tu waham czy 650 wystarczy hehe

Podobno najlepiej gdy komputer wykorzystuje polowe mocy zasilacza.

 

Moze podam do jakiego pc:

I7 2600k@ oc 4300,vcore 1.35

Gtx 980.

O dziwo poprzedni corsair tx650w zaczal piszczec dokladnie po zmianie grafiki z gtx680 na gtx980.

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites
Przez ta funkcje zmmiejsza mi napiecie cpu gdy uruchamiam stress test?

zwiększa :D  mówimy o LLC, bo vdrop to efekt działania sekcji zasilania, a raczej zabezpieczenie przed dzałaniem sekcji... LLC jest aby go zmniejszyć (choć są też ustawienia LLC dla OC, gdzie napięcie skacze do góry więc ostrożnie z tym) 

  

 

Gdyby wylaczona ta funkcja to zostawaloby mi 1.352v i nie znizalby do 1.320?

  zależy, zwykle jest kilka opcji do wyboru od 3 do 9 w krokach, są opcje gdzie napięcie prawie nie drgnie, a są gdzie leci w górę, bo są przeznaczone dla overclockerów. 

 

 

Jednak z tego co mowisz skoro w idle mam 1.352 a w stress spada do 1.320 czyli zamiast miec vcore auto to moglbym dac sztywno 1.320?

tak, ja mam tak zrobione, mam identyczne napięcie czy stres czy nie, no ale ja mam tez zablokowany mnożnik i wyłączone wszystkie stany C więc mam zwykle koło 50°C w idle.

Mam 2600k jak ty  

 

 

Podobno najlepiej gdy komputer wykorzystuje polowe mocy zasilacza.

Znaczy no, najlepiej, krzywa efektywności zasilaczy jest zwykle najlepsza gdzieś w okolicach 50-60% obciążenia, ale nie patrz na to. Dziś już nie to co kiedyś, zwłaszcza w hi-end, większe jednostki się kupuje aby mieć cichszy zestaw (mają zwykle wolniejsze obroty wentyla na identycznym obciążeniu) i lepszego tłumienia (zależy oczywiście od jednostki)  

 

 

Ogólnie której z jednostek byś nie kupił będziesz zadowolony, tylko pamiętaj że to już jest wysoki hi-end 

seasonie prime ultra gold 650W za 483zł 

Super Flower Leadex Platinum 750W 645zł

Link to post
Share on other sites

Ja mam 32,33 w idle

 

Gdzie taki super flower maja?

Proline,Komputronik,xkom ni ma...

Zamowiony mam wstepnie ten be quiet dark power pro 11 wersja 650 i 750

 

Czyli mowisz ze wyzsza moc to tylko po to ze zamiast miec np tego samego producenta 500w wykorzystany na max i pelne obroty wentyla to sie po to bierze np 750 i chodzi na 2/3 mocy i jest ciszej

 

To od siebie ktora moc radzisz?

Przy 650 pozostanie zapas na zmiane na gtx1080 w przyszlosci?

Takze w planie mam kiedys i7 6700k.

On bierze wiecej mocy od i7 2600k czy wrecz mniej?

Mapewno tez na start bedzie oc tego 6700k

 

Najlepsze ze pierw rozwazalem ten corsair rmx 750 za 499zl po czym stwierdzilem ze lepiej 650 a bardziej high end model i wybralem ten be quiet dark za 660zl.Majac 650w jest drozszy niz bylby ten corsair z 750watt.

 

A nagle i tak rozwazam 750w be quiet wiec jeszcze 50zl drozszy heh dobry jestem.

No ale w komputronik miedzy 650w a 750w roznica 200zl a w proline 50zl.

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzie taki super flower maja? Proline,Komputronik,xkom ni ma...
 No wiesz, te linki co są na cenach prowadzą cię do sklepu (akurat morele), sam w komputroniku kupowałem, ale to było lata temu. 

 

Czyli mowisz ze wyzsza moc to tylko po to ze zamiast miec np tego samego producenta 500w wykorzystany na max i pelne obroty wentyla to sie po to bierze np 750 i chodzi na 2/3 mocy i jest ciszej
Dużo zależy od konkretnej jednostki, zwykle tak, ale są wyjątki, musisz sprawdzić jak krzywa obrotów wentylatora wygląda. 

 

Przy 650 pozostanie zapas na zmiane na gtx1080 w przyszlosci?
tak nawet z i7 6700k 

 

On bierze wiecej mocy od i7 2600k czy wrecz mniej?
licz z połowę więcej, 650W starczy bez problemu i bardzo dużym zapasem. 
 

 

Najlepsze ze pierw rozwazalem ten corsair rmx 750 za 499zl po czym stwierdzilem ze lepiej 650 a bardziej high end model i wybralem ten be quiet dark za 660zl.Majac 650w jest drozszy niz bylby ten corsair z 750watt.
elektrycznie najlepsze co możesz kupić to seasonie prime ultra gold 650W (pamiętaj że o ultra chodzi czyli SSR-650GD2), a jak o ciszę ci chodzi to kwiatka, sam wentylator jest głośny, ale na szczęście ma na tyle duży tryb pasywny że się nie rozkręca. 

może nie tyle co głośny, a słyszalny (bo ma bardzo niski rpm)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A jak to jest z tymi certyfikatami sprawnosci?

Czytalem ze jesli ktos zmieni ze zwyklego 80 np na platinum to zasilacz nie ma wiecej mocy tylko ze jesli podzespoly pobieraja np 100w to zasilacz z gmiazdka 130 a ten o wysokim certyfikacie pobiera niewiele wiecej z gniazdka niz dla pc.

 

Ale co jesli mamy np zasilacz 400w i pc mialby pobierac 400?To zasilacz pobierze z gmiazdka 450w i stanie sie zasilaczem 450watowym?

 

1.

Wydaje mi sie ze jesli ma sie 80gold to jest 90% mocy a 10 tracone w cieplo.

Wiec zasilacz 500w mialby 50w mniej

 

Lub

2.

Jesli zmierzylem obecnie watomierzem stress test cpu i gpu jednoczesnie i disk

w aida i wykazal 373watt najwyzszy wynik to jesli zmienie z 80% sprawnosciowo zasilacza na 94 to mi wyjdzie ze psu bedzie pobieral np 353watt i zyskam dodatkowe 20watt zapasu

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości sam sprawdzę mojego tx'a 650, ktory dziala u mnie od 2011, jak na razie bez problemowo z 2500k, kilkoma HDD, SSD. Jakiś czas temu zmienilem grafikę z gtx460 na gtx960 i odnoszę wrażenie że to nowa grafa tak popisuje czasem, ale skoro mówisz w że u ciebie jest to zasilacz, no to przydałoby się sprawić jak to u mnie jest naprawde

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

sprawność, to w uproszczeniu ilość energii którą PSU traci podczas przetwarzania napięcia. 
Tak jak wspomniałeś zasilacz 400W to zasilacz 400W, powinien w teorii na swoim wyjściu mieć 400W, a nadwyżkę traconą w postaci ciepła brać z sieci np 440W. Jak masz wyższej sprawności zasilacz, to będzie tracić mniej energii przy przetwarzaniu i nadal na wyjściu będzie 400W, a na wejściu pociągnie 430W... 

Ogólnie wyższe certyfikaty głównie się kupuje, przez to że zasilacze są cichsze, bo wydzielają mniej ciepła, więc nie trzeba ich aż tak chłodzić = cichsze wentylatory. 

Ogólnie certyfikatami się nie kieruj, bo są ciche jednostki z sprawnością gold, a są głośne z Platinum. Trzeba patrzyć na krzywe wentylatorów. 

Jeśli o oszczędności na rachunku chodzi, to liczyłem to już dla kogoś, taki gold vs platinum na podstawie seasonica focus i wyszło mi jakoś z 5 zł na rok przy dużym użyciu, czyli się nie zwróci nawet. 

Jeśli chodzi o Waty zasilacza, na wyjściu powinien mieć tyle ile ma na tabliczce, tylko to cię interesuje, no chyba że masz UPS-a. 

Hi-endowe jednostki potrafią bez problemu być obciążone do 110-125% mocy ciągle (zależy od modelu), bez wychodzenia z normy ATX. 
Mój 750W odcina zasilanie dopiero przy 1050W , czyli mogę go przeciążyć chwilowo do 140% nominalnej mocy :D 

Link to post
Share on other sites

A to sprawdzales czy jest jakies info w danych technicznych ile wytrzyma ponad 100%?

 

Ok dzieki juz rozumie.

Myslalem ze zasilacz 650w sprawnosc 90% wiec ma 65watt mniej niz deklarowana moc

 

Druga opcja wydawala mi nielogiczna ze zasilacz 650watt to 650watt i sprawnosc 90% czyli: odda 650w a pobierze np 680w kiedy producent podaje ze ma 650.

 

Czyli tabliczka znamionowa to moc ile zasilacz przekaze a pobrac moze a pobrac moze troche wiecej zaleznie od sprawnosci?

 

Hehe a ja juz liczylem ze mam 585watt odliczajac te 10% tracone w energie cieplna...

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

U mnie patrzyłem na testy, bo zabezpieczenie jest ustawiane zwykle jedno dla modelu i odcina w podobnych okolicach. 

 

 

Czyli tabliczka znamionowa to moc ile zasilacz przekaze a pobrac moze a pobrac moze troche wiecej zaleznie od sprawnosci?
tak, zwykle nawet może "oddać" więcej niż na tabliczce, zależnie jak wysoko zabezpieczenie jest ustawione, tylko wtedy zwykle cierpi regulacja i filtracja... 
Link to post
Share on other sites

Czyli jestem spokojniejszy,myslalem ze kupie 650 i bedzie 585 a chcialem by mial obciazenie w stresie kolo 50%.

Juz wahalem czy brac 750 ale skoro ma pelne 650w to nie zaluje wyboru.

 

Moj komp obciazenie aida fpu i gpu dalo 373w.

Tzn faktycznie zauwazylem tez wplyw temperatury na sprawnosc.w pierwszych minutach obciazenia bral 367w a po 20min bral 373 z gniazdka

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...