Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić nowe słuchawki i zastanawiam się nad Corsair HS60 Surround. Nie znam nikogo kto by je posiadał, a na internecie też nie ma zbyt dużo opinii na ich temat. Dlatego, jeżeli ktoś miał z nimi styczność to byłbym wdzięczny za rade czy warto kupować. Zastanawiałem się również nad HyperX Cloud Alpha. Głównym powodem dla których jestem bardziej przekonany do HS60 to dołączona do zestawu zewnętrzna karta dźwiękowa, ponieważ w komputerze posiadam jedynie zintegrowaną ALC892 Codec.

Oraz dźwięk 7.1 na którym mi specjalnie nie zależy, ale zawsze coś. Dodam, że kompletnie nie zależy mi na mikrofonie, ponieważ posiadam oddzielny.

 

Z góry dziękuję za pomoc.  :)

Link to post
Share on other sites

Poczytaj przyklejone było już nieskończononą ilość razy o wynalazkach z wbudowanymi kartami

Właśnie karta nie jest wbudowana, a dołączana osobno do zestawu. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to coś wybitnego ale raczej lepszego od zintegrowanej, którą posiadam.

Link to post
Share on other sites

Skąd taka pewność ?

Nie mam pewności dlatego założyłem ten temat. Z tego co słyszałem to ta zintegrowana karta jest dość słaba, natomiast o tych słuchawkach słyszałem dobre rzeczy, ale tylko od jednej osoby. Mam nadzieję, że pomożecie.  :)

Link to post
Share on other sites

Każda karta zintegrowana jest słaba w porównaniu do zewnętrznej czy DACa, ale nie w porównaniu do jakiegoś małego g*wienka, które się dorzuca do gazety z programem TV...

 

 

Mam nadzieję, że pomożecie.

Przeczytaj kilka razy co zostało już tu napisane...

Link to post
Share on other sites

 

 

Przeczytaj kilka razy co zostało już tu napisane...
 

Chciałem się dowiedzieć co lepiej kupować: Corsair HS60 Surround czy HyperX Cloud Alpha, albo ewentualnie aby ktoś polecił jakieś inne słuchawki w podobnej cenie. Na to nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Do tej pory wszyscy narzekają na wszystko i nikt nie pisze konkretów. Zamiast napisać "coś jest gównem" to można przy okazji napisać co w związku z tym albo coś polecić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś zaznaczyć w którym momencie pytasz o dobór słuchawek? W pierwszym poście widzę tylko pytanie do użytkowników tych Corsair-ów oraz ewentualnie dalej jak wyglądają w stosunku do jakiś innych gejmingowych słuchawek...

Jedynie wnioski jakie można wyciągnąć z twoich wypowiedzi to problemy z rozumieniem tekstu czytanego i lenistwo do tego stopnia, że nie chce Ci się nawet przeczytać dwóch podczepionych do działu tematów:

http://forum.benchmark.pl/topic/172967-o-tym-dlaczego-nie-warto-kupowa%C4%87-s%C5%82uchawek-z-mikrofonem-takich-marek-jak-logitech-creative-roccat-razer-steelseriesmad-catz-itp/

http://forum.benchmark.pl/topic/104558-jak-poprawnie-zadawa%C4%87-pytania/

Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbyś zaznaczyć w którym momencie pytasz o dobór słuchawek?

Tutaj rzeczywiście muszę przyznać ci rację. Miałem to napisać i myślałem, że to zrobiłem, ale jak widać jednak nie. Więc doprecyzuję, że jeżeli ktoś ma do polecenia uniwersalne słuchawki (do gier, muzyki itd.) to chętnie przyjmę takie rady. Chodzi o zakres cenowy do 400 zł. Wiem, że podobne wątki były już na forum, jednak tam ludziom zależało również na mikrofonie. A mi jak już pisałem nie zależy w cale. Zależy mi za to na wytrzymałości, aby pałąk nie pękł po kilku miesiącach.

 

 

 

lenistwo do tego stopnia, że nie chce Ci się nawet przeczytać dwóch podczepionych do działu tematów: http://forum.benchma...esmad-catz-itp/ http://forum.benchma...adawać-pytania/

Oba te tematy czytałem. Ten o zadawaniu pytań, to tak jak napisałem wyżej zapomniałem tego dopisać do mojego zapytania.

A drugi "O tym, dlaczego nie warto kupować słuchawek z mikrofonem takich marek jak; Logitech, Creative, Roccat, Razer, SteelSeries,Mad Catz, itp."  nie zawiera ani firmy Corsair, ani HyperX/Kingston. Wiem, że jest tam "itp.", jednak o HyperX słyszałem dużo dobrego i myślałem, że może ktoś coś poleci.

 

Nie chce się tutaj kłócić, więc prostuje o co mi chodziło i w dalszym ciągu liczę na pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Może nie słuchałem zbyt wielu słuchawek gejmingowych ale po bodajże 9tej parze dałem sobie spokój. Jedyne sluchalne to były jakieś chińczyki na jacka z podświetleniem na USB. Nie sądzę żeby napis Corsair zmieniał cokolwiek. Kup normalne słuchawki i mikrofon. W tym budżecie masz isk hd9999.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może nie słuchałem zbyt wielu słuchawek gejmingowych ale po bodajże 9tej parze dałem sobie spokój. Jedyne sluchalne to były jakieś chińczyki na jacka z podświetleniem na USB. Nie sądzę żeby napis Corsair zmieniał cokolwiek. Kup normalne słuchawki i mikrofon. W tym budżecie masz isk hd9999.

Dziękuję za rade, ale chciałbym się jeszcze spytać czy jest sens kupowania bardzo dobrych słuchawek do mojej zintegrowanej karty?

Może trochę przesadzam, ale czy będę wykorzystywał potencjał takich słuchawek nawet z nią? Na jakości dźwięku na różnych kartach dźwiękowych nie znam się kompletnie, więc pytanie może być trochę głupie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rade, ale chciałbym się jeszcze spytać czy jest sens kupowania bardzo dobrych słuchawek do mojej zintegrowanej karty?

Może trochę przesadzam, ale czy będę wykorzystywał potencjał takich słuchawek nawet z nią? Na jakości dźwięku na różnych kartach dźwiękowych nie znam się kompletnie, więc pytanie może być trochę głupie.

 

Może nie zagrają na 100% swoich możliwości ale i tak o niebo lepiej niż gamingowy badziew.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję, za pomoc. Dzięki wam prawdopodobnie kupię ISK HD9999. Możliwe, że odwiedliście mnie od zakupu słuchawek, którego bym żałował :D . Mam nadzieję, że na zintegrowanej karcie też będzie dobry dźwięk.

No i oczywiście na zapomnij napisać jak wrażenia jak już słuchawki dojdą
Link to post
Share on other sites

Mam już słuchawki drugi dzień. Dźwięk lepszy niż w słuchawkach, które miałem do tej pory, ale nie dużo. Trochę słychać, że nie wykorzystują swojego potencjału na mojej zintegrowanej karcie, ale i tak jest lepiej niż było kiedykolwiek  :) . Jedyne do czego mogę się trochę przyczepić to wygłuszone/zdystansowane dialogi/wokal. Jednak po kilku godzinach się już do tego przyzwyczaiłem i już mi nie przeszkadza. Poza tym słuchawki wygodne, ładne i wydają się całkiem wytrzymałe, ale to już sprawdzi czas.

Obecnie raczej nowej karty dźwiękowej nie kupię, ale chętnie przyjmę jakieś propozycje kart dźwiękowych, które wyciągnęłyby 100% z ISK HD9999 w granicy 200-300 zł.

Link to post
Share on other sites

Mam zupełnie inną opinię. X6 gra tłustym, ciemnym dźwiękiem. E10K i M2 wprowadzą jakieś marginalne zmiany.  Zamiast nich lepiej X3, chociaż tu też na wiele bym, nie liczył. Do tych słuchawek sugerowałbym coś ze stajni Audinsta - Hud-mini lub MX1, bardziej muzykalne, analogowe granie, kosztem pewnej detaliczności.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...