Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu dysku SSD o pojemności ok. 250 GB. Nigdy nie montowałem w sumie niczego sensownego, to też mam dwa pytania żeby się upewnić. Dysk będzie to SSD 2.5 cala podłączony do płyty głównej ASRock Z87 Extreme4. 

1. Oprócz dysku z tego co rozumiem potrzebuję dokupić też Kabel SATA3 długość 30~50cm (koszt ok. 6zł), który podpinam do portu SATA płyty głównej i kabel zasilający MOLEX (koszt ok. 5zł) który podpinam do zasilacza, tak?
2. Posiadam już na tę chwilę dysk HDD oraz SSD 60GB podpięty do tej płyty głównej. To nie problem żeby podpiąć jeszcze jednego SSD?
3. Ogólnie komputer jest włączony 24/7 uptime >99%, ale raczej do zastosowań prywatnych/biznesowych, a nie jakichś NASA Rocket Science. Wobec tego czy ja jako przeciętny Kowalski odczuję różnicę pomiędzy TLC a MLC tj. czy jest sens dopłacać te 30-50zł do MLC?

Dzięki

Link to post
Share on other sites

 

 

kabel zasilający MOLEX (koszt ok. 5zł) który podpinam do zasilacza, tak?
 nie, kabel zasilający sata który musisz mieć na którymś z kabli z zasilacza, żadne molex, no chyba że przejściówka molex -> sata bo masz molex-a wolnego... 


 

3. Ogólnie komputer jest włączony 24/7 uptime >99%, ale raczej do zastosowań prywatnych/biznesowych, a nie jakichś NASA Rocket Science. Wobec tego czy ja jako przeciętny Kowalski odczuję różnicę pomiędzy TLC a MLC tj. czy jest sens dopłacać te 30-50zł do MLC?
do czego ten PC, dużo zapisów, będą tam jakieś ważne dane bez kopii/backupu ? 

dokładnie mi chodzi o to co na tym nowym SSD będzie, nie cały PC... 

Link to post
Share on other sites

 nie, kabel zasilający sata który musisz mieć na którymś z kabli z zasilacza, żadne molex, no chyba że przejściówka molex -> sata bo masz molex-a wolnego... 

 

 

 

do czego ten PC, dużo zapisów, będą tam jakieś ważne dane bez kopii/backupu ? 

 

 

Ważne dane bez kopii będą, ale raczej nie dużo zapisów. 

 

Czyli koniec końców jakie kable powinienem kupić, bo z tego co widziałem do SSD nie jest żaden dołączony.

Link to post
Share on other sites

yhm, w większości jest sam SSD, czasem ramka 1.5mm żeby pasował do 9.5mm zatok 2.5" 

Musisz kupić tylko sata, bo twój zasilacz ma już kable zasilające (a przynajmniej powinien mieć, otwórz i zobacz ile ma wolnych z końcówką zasilającą sata, co to za model ?) ogólnie pamiętaj żeby kupić kabel SATA III z metalowym klipem jak coś, żeby się zakleszczył i nie latał... 

Ps. parę kabli SATA się dostaje z płytą, nie masz żadnych ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...